Aardvark: 28.06.2004 19th Brand's Kings Cup 2004 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 6 693 Pakorn Nemitrmansuk 424-480 Marut Siriwangso
2 Pakorn Nemitrmansuk 6 680 Nigel Richards 480-424 Panupol Sujjayakorn
3 Andrew Fisher 6 676 Thavachai Tivava 564-299 Komol Panyasoponlert
4 Panupol Sujjayakorn 6 648 Marut Siriwangso 462-316 Pakorn Nemitrmansuk
5 Komol Panyasoponlert 6 454 Antonio Malonzo 392-359 Andrew Fisher
6 Gerry Carter 6 292 Charnwit Sukhu 493-365 Jakkrit Klaphajone
7 Jakkrit Klaphajone 5 511 Mark Nyman 437-399 Gerry Carter
8 Austin Shin 5 341 Simon Harinworrarob 458-362 Taewan Sutthasin
9 Manop Phiphat 5 321 John Lam 423-415 Charae Worapotpisut
10 Charae Worapotpisut 5 319 Liz Fagerlund 335-328 Manop Phiphat
11 Taewan Sutthasin 5 260 Andy Kurnia 325-306 Austin Shin
12 Charnwit Sukhu 5 256 Gerry Carter 365-493 Mark Nyman
13 Nawapadol Sayavesa 5 222 Tan Jin Chor 375-373 Chatchawin Petchlert
14 Chatchawin Petchlert 5 215 David Eldar 460-421 Nawapadol Sayavesa
15 Antonio Malonzo 5 213 Komol Panyasoponlert359-392 Thavachai Tivava
16 Marut Siriwangso 5 179 Panupol Sujjayakorn 316-462 Nigel Richards
17 Cheah Siu Hean 5 162 Atiruth Sakdiyakorn 459-449 Mohan Chunkath
18 Mohan Chunkath 5 159 Helen Gipson 472-448 Cheah Siu Hean
19 Thavachai Tivava 5 -84 Andrew Fisher 299-564 Antonio Malonzo
20 Tony Sim 4 429 Alex Tan 454-349 Daniel Srichawla
21 Daniel Srichawla 4 382 Hubert Wee 430-345 Tony Sim
22 Atiruth Sakdiyakorn 4 352 Cheah Siu Hean 449-459 Helen Gipson
23 Jocelyn Lor 4 352 Amnuay Ploysangngam 438-354 Elie Dangoor
24 Helen Gipson 4 303 Mohan Chunkath 448-472 Atiruth Sakdiyakorn
25 Elie Dangoor 4 247 Sanmi Odelana 433-386 Jocelyn Lor
26 Manickam Ganapathy 4 210 Sompong Polsongkram 409-271 Ricky Purnomo
27 Sandie Simonis 4 171 Karthik Natarajan 482-327 Douglas Lobo
28 Douglas Lobo 4 159 Syed Asif Rizvi 405-272 Sandie Simonis
29 Ricky Purnomo 4 153 Thepparit Wichaya 423-351 Manickam Ganapathy
30 Win Intara 4 137 Kochakorn Kiatsom 484-353 Dylan Sharma
31 Mark Nyman 4 127 Jakkrit Klaphajone 399-437 Charnwit Sukhu
32 John Lam 4 122 Manop Phiphat 415-423 Liz Fagerlund
33 Liz Fagerlund 4 73 Charae Worapotpisut 328-335 John Lam
34 Dylan Sharma 4 55 Mallika Manakit 428-338 Win Intara
35 Andy Kurnia 4 51 Taewan Sutthasin 306-325 Simon Harinworrarob
36 Tan Jin Chor 4 35 Nawapadol Sayavesa 373-375 David Eldar
37 Simon Harinworrarob 4 -22 Austin Shin 362-458 Andy Kurnia
38 David Eldar 4 -25 Chatchawin Petchlert421-460 Tan Jin Chor
39 Apithai Hemachudha 4 -221 Ranganathan Chakrav 464-441 Betty Irwin
40 Betty Irwin 4 -546 Korakoch Kiatsommart408-372 Apithai Hemachudha
41 Yeo Kian Hung 3.5 41 Karen Richards 401-346 Thien Termpaisit
42 Thien Termpaisit 3.5 -110 Alastair Richards 378-378 Yeo Kian Hung
43 Montien Choltichanan 3 227 Delio Dimaano 410-336 Maida Manaog
44 Maida Manaog 3 128 Claire Dove 352-327 Montien Choltichanan
45 Syed Asif Rizvi 3 45 Douglas Lobo 272-405 Karthik Natarajan
46 Alastair Richards 3 36 Thien Termpaisit 378-378 Karen Richards
47 Prachya Pitapho 3 33 Brian Irwin 480-247 Paulette Yeoh
48 Sanmi Odelana 3 9 Elie Dangoor 386-433 Amnuay Ploysangngam
49 Karthik Natarajan 3 -23 Sandie Simonis 327-482 Syed Asif Rizvi
50 Arun Methaseth 3 -45 Radhika Mahalingaiah463-373 Paul Lister
51 Thepparit Wichaya 3 -64 Ricky Purnomo 351-423 Sompong Polsongkram
52 Ranganathan Chakrav 3 -68 Apithai Hemachudha 441-464 Korakoch Kiatsommart
53 Paul Lister 3 -104 Siwat Chaowaree 354-348 Arun Methaseth
54 Korakoch Kiatsommart 3 -107 Betty Irwin 372-408 Ranganathan Chakrav
55 Sompong Polsongkram 3 -184 Manickam Ganapathy 271-409 Thepparit Wichaya
56 Alex Tan 3 -228 Tony Sim 349-454 Hubert Wee
57 Hubert Wee 3 -243 Daniel Srichawla 345-430 Alex Tan
58 Apirat Choomai 3 -254 Goh Jiang Pern 394-335 Michael Tang
59 Mallika Manakit 3 -263 Dylan Sharma 338-428 Kochakorn Kiatsom
60 Michael Tang 3 -304 Surachaste Boonya 405-382 Apirat Choomai
61 Paul Richards AUS 3 -326 Dianne Ward 422-401 Peggy Womersley
62 Peggy Womersley 3 -390 Martin Waterworth 419-399 Paul Richards AUS
63 Amnuay Ploysangngam 3 -418 Jocelyn Lor 354-438 Sanmi Odelana
64 Karen Richards 2 174 Yeo Kian Hung 346-401 Alastair Richards
65 Goh Jiang Pern 2 86 Apirat Choomai 335-394 Surachaste Boonya
66 Surachaste Boonya 2 -4 Michael Tang 382-405 Goh Jiang Pern
67 Dianne Ward 2 -53 Paul Richards AUS 401-422 Martin Waterworth
68 Paulette Yeoh 2 -92 Wilfredo Padua 375-347 Prachya Pitapho
69 Martin Waterworth 2 -128 Peggy Womersley 399-419 Dianne Ward
70 Kochakorn Kiatsom 2 -222 Win Intara 353-484 Mallika Manakit
71 Claire Dove 2 -241 Maida Manaog 327-352 Delio Dimaano
72 Weeranee Tanasarn 2 -244 Teeranuch Rijiraw 348-300 Lawrence Low
73 Aloysious Conzaga 2 -254 Lawrence Low 366-343 Maneeda Tanasarn
74 Delio Dimaano 2 -357 Montien Choltichanan336-410 Claire Dove
75 Siwat Chaowaree 2 -468 Paul Lister 348-354 Radhika Mahalingaiah
76 Radhika Mahalingaiah 2 -600 Arun Methaseth 373-463 Siwat Chaowaree
77 Brian Irwin 2 -1231 Prachya Pitapho 247-480 Wilfredo Padua
78 Wilfredo Padua 1 -395 Paulette Yeoh 347-375 Brian Irwin
79 Maneeda Tanasarn 1 -486 Khwanjai Thammaping 363-307 Aloysious Conzaga
80 Lawrence Low 1 -628 Aloysious Conzaga 343-366 Weeranee Tanasarn
81 Teeranuch Rijiraw 1 -782 Weeranee Tanasarn 300-348 Khwanjai Thammaping
82 Khwanjai Thammaping 0 -524 Maneeda Tanasarn 307-363 Teeranuch Rijiraw
HG Pakorn Nemitrmansuk
607