WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics WYSC08
Results for WYSC08
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Khoo Beng Way 10 1232 Charnrit Khongthan 392-341 Ong Suanne
2 Scott Chung 8 549 Alvin Lau 429-346 Louie De Guzman
3 Charnrit Khongthan 8 471 Khoo Beng Way 341-392 Mohsin Ahmed
4 Ong Suanne 7 870 Mohsin Ahmed 476-341 Khoo Beng Way
5 Akaradech Suppapitta 7 715 Louie De Guzman 448-322 Alastair Richards
6 Preedee Khongthanara 7 421 William Kang 474-271 Ian Tay Zhi Xian
7 Ian Tay Zhi Xian 7 389 Alastair Richards 477-413 Preedee Khongthanara
8 Mohsin Ahmed 7 367 Ong Suanne 341-476 Charnrit Khongthan
9 Charas Worapotpisut 7 246 Pornsatit Samattiy 422-390 Michael McKenna
10 Eden Choo 7 52 Michael McKenna 430-376 Pornsatit Samattiy
11 Ramaraj Sundraraj 6 620 Samitha Amarasinghe 448-351 Sean Chung
12 Alvin Lau 6 434 Scott Chung 346-429 William Kang
13 Alastair Richards 6 394 Ian Tay Zhi Xian 413-477 Akaradech Suppapitta
14 Louie De Guzman 6 388 Akaradech Suppapitta322-448 Scott Chung
15 Chang Ching Wei 6 273 Sean Chung 409-386 Samitha Amarasinghe
16 Malinda Gunawardane 6 233 Brian Lim Daqing 427-340 Lahiru Elvitigala
17 Pornsatit Samattiy 6 167 Charas Worapotpisut 390-422 Eden Choo
18 William Kang 6 124 Preedee Khongthanara271-474 Alvin Lau
19 Phillip Hamilton 6 123 Lahiru Elvitigala 418-408 Brian Lim Daqing
20 Wong Zhi Yuan 6 91 Nattiya Mekavarakul 388-374 Blias Tan
21 Blias Tan 6 -13 John Carlo Peralta 428-339 Wong Zhi Yuan
22 Michael McKenna 6 -41 Eden Choo 376-430 Charas Worapotpisut
23 Wanchana Jirapitikul 6 -148 Victor Gwee 404-350 Nattiya Mekavarakul
24 Sunai Nitungkorn 5.5 -16 Kobtun Khongthanarat405-252 Tanasak Supaphibunk
25 Markus Loke 5 422 Tanasak Supaphibunk 434-354 Victor Gwee
26 Samitha Amarasinghe 5 306 Ramaraj Sundraraj 351-448 Chang Ching Wei
27 Sean Chung 5 234 Chang Ching Wei 386-409 Ramaraj Sundraraj
28 Ching San Song 5 209 Joy Policher 485-309 Kobchai Nitungkorn
29 Brian Lim Daqing 5 69 Malinda Gunawardane 340-427 Phillip Hamilton
30 Lahiru Elvitigala 5 68 Phillip Hamilton 408-418 Malinda Gunawardane
31 Kitty-Jean Laginha 5 -47 Nutt Treepoonsuk 458-291 Bela Laginha
32 Nattiya Mekavarakul 5 -72 Wong Zhi Yuan 374-388 Wanchana Jirapitikul
33 Kittika Sansanavanee 5 -214 Tamara John 447-440 Natasha Podesser
34 John Carlo Peralta 5 -271 Blias Tan 339-428 Kobtun Khongthanarat
35 Kobtun Khongthanarat 5 -566 Sunai Nitungkorn 252-405 John Carlo Peralta
36 Victor Gwee 4.5 326 Wanchana Jirapitikul350-404 Markus Loke
37 Amery Seow 4 256 Amery Seow - Amery Seow
38 Tanasak Supaphibunk 4 169 Markus Loke 354-434 Sunai Nitungkorn
39 Natasha Podesser 4 101 Matthew Malitao 427-300 Kittika Sansanavanee
40 Kum Zi Peng 4 -38 Adedayo Olaolu 392-383 Tamara John
41 Kobchai Nitungkorn 4 -110 Ker Jen Ho 474-420 Ching San Song
42 Ker Jen Ho 4 -137 Kobchai Nitungkorn 420-474 Joy Policher
43 Joy Policher 4 -144 Ching San Song 309-485 Ker Jen Ho
44 Ronel Geminiano 4 -186 Bela Laginha 340-322 Adedayo Olaolu
45 Tamara John 4 -237 Kittika Sansanavanee440-447 Kum Zi Peng
46 Pornthep Chaikitt 4 -331 Kim Rubina 396-333 Goh Dewin
47 Matthew Malitao 4 -402 Natasha Podesser 300-427 Nutt Treepoonsuk
48 Adedayo Olaolu 3 -133 Kum Zi Peng 383-392 Ronel Geminiano
49 Goh Dewin 3 -150 Angelica Frogosa 457-278 Pornthep Chaikitt
50 Nutt Treepoonsuk 3 -272 Kitty-Jean Laginha 291-458 Matthew Malitao
51 Bela Laginha 3 -386 Ronel Geminiano 322-340 Kitty-Jean Laginha
52 John Hamilton 3 -550 Albert Martono 407-296 Orimoloye Moyosore
53 Kim Rubina 3 -659 Pornthep Chaikitt 333-396 Albert Martono
54 Kumar Gandhi 3 -688 Julius Wilson 319-295 Angelica Frogosa
55 James Gunner 2 -24 Orimoloye Moyosore 417-224 Julius Wilson
56 Angelica Frogosa 2 -357 Goh Dewin 278-457 Kumar Gandhi
57 Julius Wilson 1 -1303 Kumar Gandhi 295-319 James Gunner
58 Albert Martono 1 -1346 John Hamilton 296-407 Kim Rubina
59 Orimoloye Moyosore 1 -1478 James Gunner 224-417 John Hamilton
HG Ramaraj Sundraraj 655