WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics WYSC08
Results for WYSC08
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Khoo Beng Way 18 1878 Preedee Khongthanara420-444 Tanasak Supaphibunk
2 Charnrit Khongthan 16 548 Wanchana Jirapitikul398-372 Charas Worapotpisut
3 Scott Chung 14 651 Kum Zi Peng 447-443 Wanchana Jirapitikul
4 Ong Suanne 13 1266 Mohsin Ahmed 412-388 Ramaraj Sundraraj
5 Charas Worapotpisut 13 445 Ian Tay Zhi Xian 431-381 Charnrit Khongthan
6 Wanchana Jirapitikul 13 161 Charnrit Khongthan 372-398 Scott Chung
7 Ramaraj Sundraraj 12 1311 William Kang 325-285 Ong Suanne
8 Akaradech Suppapitta 12 641 Samitha Amarasinghe 407-367 Alastair Richards
9 Kum Zi Peng 12 584 Scott Chung 443-447 Mohsin Ahmed
10 Alastair Richards 12 554 Eden Choo 445-324 Akaradech Suppapitta
11 Mohsin Ahmed 12 471 Ong Suanne 388-412 Kum Zi Peng
12 Malinda Gunawardane 12 372 Louie De Guzman 475-360 Ian Tay Zhi Xian
13 Ian Tay Zhi Xian 12 284 Charas Worapotpisut 381-431 Malinda Gunawardane
14 William Kang 12 267 Ramaraj Sundraraj 285-325 Kittika Sansanavanee
15 Kittika Sansanavanee 12 188 Victor Gwee 500-311 William Kang
16 Sunai Nitungkorn 11.5 207 Tanasak Supaphibunk 390-375 Samitha Amarasinghe
17 Samitha Amarasinghe 11 576 Akaradech Suppapitta367-407 Sunai Nitungkorn
18 Pornsatit Samattiy 11 367 Lahiru Elvitigala 452-375 Brian Lim Daqing
19 Louie De Guzman 11 346 Malinda Gunawardane 360-475 Preedee Khongthanara
20 Brian Lim Daqing 11 154 Chang Ching Wei 429-363 Pornsatit Samattiy
21 Preedee Khongthanara 11 86 Khoo Beng Way 444-420 Louie De Guzman
22 Eden Choo 11 29 Alastair Richards 324-445 Victor Gwee
23 Blias Tan 11 -325 Ker Jen Ho 391-371 Goh Dewin
24 Victor Gwee 10.5 13 Kittika Sansanavanee311-500 Eden Choo
25 Goh Dewin 10 445 Alvin Lau 377-329 Blias Tan
26 Tanasak Supaphibunk 10 373 Sunai Nitungkorn 375-390 Khoo Beng Way
27 Lahiru Elvitigala 10 221 Pornsatit Samattiy 375-452 Chang Ching Wei
28 Chang Ching Wei 10 170 Brian Lim Daqing 363-429 Lahiru Elvitigala
29 Markus Loke 10 106 Adedayo Olaolu 413-392 Wong Zhi Yuan
30 Wong Zhi Yuan 10 69 Kitty-Jean Laginha 435-385 Markus Loke
31 Matthew Malitao 10 -77 Kobtun Khongthanarat342-331 Ker Jen Ho
32 Ker Jen Ho 10 -153 Blias Tan 371-391 Matthew Malitao
33 Michael McKenna 10 -226 Pornthep Chaikitt 513-227 Tamara John
34 Tamara John 10 -380 John Carlo Peralta 319-312 Michael McKenna
35 Alvin Lau 9 669 Goh Dewin 329-377 Sean Chung
36 Sean Chung 9 364 Natasha Podesser 445-231 Alvin Lau
37 Adedayo Olaolu 9 273 Markus Loke 392-413 Kitty-Jean Laginha
38 Kitty-Jean Laginha 9 -129 Wong Zhi Yuan 385-435 Adedayo Olaolu
39 Phillip Hamilton 9 -223 Nutt Treepoonsuk 496-296 Ching San Song
40 Ching San Song 9 -290 Nattiya Mekavarakul 460-316 Phillip Hamilton
41 Kobtun Khongthanarat 9 -372 Matthew Malitao 331-342 John Hamilton
42 Pornthep Chaikitt 9 -648 Michael McKenna 227-513 Kobchai Nitungkorn
43 John Carlo Peralta 9 -672 Tamara John 312-319 Natasha Podesser
44 James Gunner 8 267 Angelica Frogosa 417-331 Ronel Geminiano
45 John Hamilton 8 53 Kim Rubina 506-220 Kobtun Khongthanarat
46 Kobchai Nitungkorn 8 -14 Albert Martono 516-272 Pornthep Chaikitt
47 Joy Policher 8 -64 Kumar Gandhi 401-321 Kim Rubina
48 Natasha Podesser 8 -257 Sean Chung 231-445 John Carlo Peralta
49 Ronel Geminiano 8 -307 Orimoloye Moyosore 484-210 James Gunner
50 Nutt Treepoonsuk 8 -466 Phillip Hamilton 296-496 Kumar Gandhi
51 Nattiya Mekavarakul 8 -586 Ching San Song 316-460 Albert Martono
52 Bela Laginha 8 -742 Julius Wilson 373-315 Orimoloye Moyosore
53 Angelica Frogosa 7 -250 James Gunner 331-417 Julius Wilson
54 Kumar Gandhi 6 -855 Joy Policher 321-401 Nutt Treepoonsuk
55 Kim Rubina 6 -1384 John Hamilton 220-506 Joy Policher
56 Albert Martono 6 -1488 Kobchai Nitungkorn 272-516 Nattiya Mekavarakul
57 Amery Seow 4 256 Amery Seow - Amery Seow
58 Orimoloye Moyosore 3 -2546 Ronel Geminiano 210-484 Bela Laginha
59 Julius Wilson 1 -2211 Bela Laginha 315-373 Angelica Frogosa
HG Ramaraj Sundraraj 655