WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics WYSC08
Results for WYSC08
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Khoo Beng Way 19 1882 Charnrit Khongthan 438-340
2 Charnrit Khongthan 17 501 Khoo Beng Way 340-438
3 Scott Chung 15 683 Ramaraj Sundraraj 436-460
4 Ramaraj Sundraraj 14 1437 Scott Chung 460-436
5 Ong Suanne 14 1178 Alastair Richards 422-408
6 Mohsin Ahmed 14 665 William Kang 426-351
7 Wanchana Jirapitikul 14 177 Malinda Gunawardane 408-336
8 Samitha Amarasinghe 13 786 Kum Zi Peng 479-318
9 Alastair Richards 13 660 Ong Suanne 408-422
10 Akaradech Suppapitta 13 602 Charas Worapotpisut 415-334
11 William Kang 13 449 Mohsin Ahmed 351-426
12 Ian Tay Zhi Xian 13 401 Kittika Sansanavanee431-282
13 Pornsatit Samattiy 13 382 Preedee Khongthanara388-384
14 Malinda Gunawardane 13 332 Wanchana Jirapitikul336-408
15 Charas Worapotpisut 13 313 Akaradech Suppapitta334-415
16 Victor Gwee 12.5 363 Sunai Nitungkorn 527-299
17 Tanasak Supaphibunk 12 541 Goh Dewin 363-289
18 Brian Lim Daqing 12 447 Wong Zhi Yuan 608-304
19 Chang Ching Wei 12 379 Louie De Guzman 430-318
20 Kum Zi Peng 12 304 Samitha Amarasinghe 318-479
21 Preedee Khongthanara 12 199 Pornsatit Samattiy 384-388
22 Michael McKenna 12 -39 Blias Tan 452-332
23 Eden Choo 12 -62 Matthew Malitao 402-371
24 Kittika Sansanavanee 12 -218 Ian Tay Zhi Xian 282-431
25 Sunai Nitungkorn 11.5 -70 Victor Gwee 299-527
26 Goh Dewin 11 479 Tanasak Supaphibunk 289-363
27 Sean Chung 11 458 Adedayo Olaolu 469-406
28 Lahiru Elvitigala 11 211 Markus Loke 457-370
29 Louie De Guzman 11 117 Chang Ching Wei 318-430
30 Ker Jen Ho 11 -56 Ching San Song 513-366
31 Matthew Malitao 11 -58 Eden Choo 371-402
32 Wong Zhi Yuan 11 -146 Brian Lim Daqing 304-608
33 Kobtun Khongthanarat 11 -272 Tamara John 429-344
34 Blias Tan 11 -553 Michael McKenna 332-452
35 James Gunner 10 439 Alvin Lau 449-400
36 Adedayo Olaolu 10 316 Sean Chung 406-469
37 Natasha Podesser 10 -37 Joy Policher 428-352
38 Markus Loke 10 -70 Lahiru Elvitigala 370-457
39 Kitty-Jean Laginha 10 -127 Kobchai Nitungkorn 431-323
40 Nutt Treepoonsuk 10 -177 Nattiya Mekavarakul 414-226
41 Phillip Hamilton 10 -213 Bela Laginha 386-271
42 Ching San Song 10 -332 Ker Jen Ho 366-513
43 Tamara John 10 -532 Kobtun Khongthanarat344-429
44 John Carlo Peralta 10 -708 Albert Martono 448-340
45 Alvin Lau 9 589 James Gunner 400-449
46 Joy Policher 9 201 Natasha Podesser 352-428
47 John Hamilton 9 171 Julius Wilson 455-322
48 Kobchai Nitungkorn 9 -31 Kitty-Jean Laginha 323-431
49 Ronel Geminiano 9 -418 Kim Rubina 387-375
50 Bela Laginha 9 -550 Phillip Hamilton 271-386
51 Nattiya Mekavarakul 9 -734 Nutt Treepoonsuk 226-414
52 Pornthep Chaikitt 9 -792 Kumar Gandhi 334-387
53 Angelica Frogosa 8 -133 Orimoloye Moyosore 331-350
54 Kumar Gandhi 7 -903 Pornthep Chaikitt 387-334
55 Albert Martono 6 -1636 John Carlo Peralta 340-448
56 Kim Rubina 6 -1737 Ronel Geminiano 375-387
57 Amery Seow 4 256 Amery Seow -
58 Orimoloye Moyosore 4 -2834 Angelica Frogosa 350-331
59 Julius Wilson 1 -2480 John Hamilton 322-455
HG Ramaraj Sundraraj 655