WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics WYSC08
Results for WYSC08
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Khoo Beng Way 8 1074 Louie De Guzman 455-310 Preedee Khongthanara
2 Charnrit Khongthan 7 498 Samitha Amarasinghe 576-374 William Kang
3 Ong Suanne 6 765 Ramaraj Sundraraj 404-362 Louie De Guzman
4 Akaradech Suppapitta 6 693 Alvin Lau 400-291 Mohsin Ahmed
5 Scott Chung 6 424 Preedee Khongthanara506-336 Charas Worapotpisut
6 Mohsin Ahmed 6 398 Chang Ching Wei 408-389 Akaradech Suppapitta
7 William Kang 6 351 Charas Worapotpisut 393-407 Charnrit Khongthan
8 Preedee Khongthanara 6 325 Scott Chung 336-506 Khoo Beng Way
9 Charas Worapotpisut 6 256 William Kang 407-393 Scott Chung
10 Michael McKenna 6 159 Kobtun Khongthanarat401-296 Ian Tay Zhi Xian
11 Ramaraj Sundraraj 5 707 Ong Suanne 362-404 Alvin Lau
12 Louie De Guzman 5 484 Khoo Beng Way 310-455 Ong Suanne
13 Alastair Richards 5 402 Wanchana Jirapitikul438-355 Sean Chung
14 Alvin Lau 5 333 Akaradech Suppapitta291-400 Ramaraj Sundraraj
15 Sean Chung 5 313 Ching San Song 449-363 Alastair Richards
16 Pornsatit Samattiy 5 197 Tanasak Supaphibunk 397-360 Lahiru Elvitigala
17 Ian Tay Zhi Xian 5 179 Eden Choo 340-385 Michael McKenna
18 Lahiru Elvitigala 5 80 Ker Jen Ho 369-364 Pornsatit Samattiy
19 Blias Tan 5 -19 Victor Gwee 394-363 Eden Choo
20 Eden Choo 5 -85 Ian Tay Zhi Xian 385-340 Blias Tan
21 Kobtun Khongthanarat 5 -315 Michael McKenna 296-401 Samitha Amarasinghe
22 Sunai Nitungkorn 4.5 -84 Natasha Podesser 370-338 Wanchana Jirapitikul
23 Markus Loke 4 398 Kum Zi Peng 483-328 Brian Lim Daqing
24 Samitha Amarasinghe 4 305 Charnrit Khongthan 374-576 Kobtun Khongthanarat
25 Tanasak Supaphibunk 4 265 Pornsatit Samattiy 360-397 Malinda Gunawardane
26 Chang Ching Wei 4 158 Mohsin Ahmed 389-408 Ching San Song
27 Malinda Gunawardane 4 130 Wong Zhi Yuan 385-475 Tanasak Supaphibunk
28 Ching San Song 4 125 Sean Chung 363-449 Chang Ching Wei
29 Brian Lim Daqing 4 100 Kim Rubina 426-284 Markus Loke
30 Phillip Hamilton 4 73 John Hamilton 469-296 Kobchai Nitungkorn
31 Wong Zhi Yuan 4 4 Malinda Gunawardane 475-385 Kum Zi Peng
32 Ker Jen Ho 4 -39 Lahiru Elvitigala 364-369 Nattiya Mekavarakul
33 Kittika Sansanavanee 4 -93 Matthew Malitao 389-395 Victor Gwee
34 Nattiya Mekavarakul 4 -102 John Carlo Peralta 334-445 Ker Jen Ho
35 John Carlo Peralta 4 -207 Nattiya Mekavarakul 445-334 Matthew Malitao
36 Matthew Malitao 4 -250 Kittika Sansanavanee395-389 John Carlo Peralta
37 Wanchana Jirapitikul 4 -287 Alastair Richards 355-438 Sunai Nitungkorn
38 Victor Gwee 3.5 252 Blias Tan 363-394 Kittika Sansanavanee
39 Amery Seow 3 152 Angelica Frogosa 463-314 Kim Rubina
40 Kum Zi Peng 3 26 Markus Loke 328-483 Wong Zhi Yuan
41 Joy Policher 3 -26 Pornthep Chaikitt 474-287 Adedayo Olaolu
42 Adedayo Olaolu 3 -66 Kitty-Jean Laginha 429-298 Joy Policher
43 Kobchai Nitungkorn 3 -124 Goh Dewin 421-321 Phillip Hamilton
44 Ronel Geminiano 3 -190 Julius Wilson 375-227 Pornthep Chaikitt
45 Kitty-Jean Laginha 3 -229 Adedayo Olaolu 298-429 Goh Dewin
46 Tamara John 3 -238 Bela Laginha 415-260 John Hamilton
47 Kim Rubina 3 -492 Brian Lim Daqing 284-426 Amery Seow
48 Natasha Podesser 2 -52 Sunai Nitungkorn 338-370 Angelica Frogosa
49 Angelica Frogosa 2 -152 Amery Seow 314-463 Natasha Podesser
50 Nutt Treepoonsuk 2 -255 Kumar Gandhi 367-361 Orimoloye Moyosore
51 Goh Dewin 2 -314 Kobchai Nitungkorn 321-421 Kitty-Jean Laginha
52 Pornthep Chaikitt 2 -408 Joy Policher 287-474 Ronel Geminiano
53 Bela Laginha 2 -603 Tamara John 260-415 Julius Wilson
54 John Hamilton 2 -653 Phillip Hamilton 296-469 Tamara John
55 James Gunner 1 -217 James Gunner - James Gunner
56 Kumar Gandhi 1 -768 Nutt Treepoonsuk 361-367 Albert Martono
57 Julius Wilson 1 -1044 Ronel Geminiano 227-375 Bela Laginha
58 Orimoloye Moyosore 1 -1135 Albert Martono 382-352 Nutt Treepoonsuk
59 Albert Martono 1 -1179 Orimoloye Moyosore 352-382 Kumar Gandhi
HG Ramaraj Sundraraj 655