Aardvark: 29.06.2008 23rd Brands Kings Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 10 1072 David Eldar 540-290 Marlon Prudencio
2 Odette Rio 9 952 Panupol Sujjayakorn 461-340 Tony Sim
3 Gerry Carter 9 309 Ong Suanne 465-450 Jason Katz-Brown
4 Weera Saengsit 9 274 Ricky Purnomo 488-415 Thepparit Wichaya
5 Nawapadol Sayavesa 9 140 Taewan Sutthasin 474-434 Sompong Polsongkram
6 Komol Panyasoponlert 8 886 Marlon Prudencio 414-409 David Eldar
7 Panupol Sujjayakorn 8 815 Odette Rio 340-461 Thacha Koowirat
8 Hubert Wee 8 730 Bob Jackman 498-364 Wellington Jighere
9 Michael Tang 8 610 Mpakaboari Jack 375-371 Julian McKail
10 Sompong Polsongkram 8 574 Noppadol Dechat 430-326 Nawapadol Sayavesa
11 Jason Katz-Brown 8 410 Pakorn Nemitrmansuk 446-398 Gerry Carter
12 David Eldar 8 402 Nigel Richards 290-540 Komol Panyasoponlert
13 Jakkrit Klaphajone 8 383 Thepparit Wichaya 455-320 Ricky Purnomo
14 Tony Sim 8 377 Thacha Koowirat 373-435 Odette Rio
15 Marlon Prudencio 8 369 Komol Panyasoponlert409-414 Nigel Richards
16 Ong Suanne 8 359 Gerry Carter 450-465 Pakorn Nemitrmansuk
17 Borom Kinthong 8 -340 Alex Tan 392-345 Pichai Limprasert
18 Ricky Purnomo 7.5 199 Weera Saengsit 415-488 Jakkrit Klaphajone
19 Pakorn Nemitrmansuk 7 611 Jason Katz-Brown 398-446 Ong Suanne
20 Julian McKail 7 578 Alastair Richards 408-304 Michael Tang
21 Karen Richards 7 464 Charnrit Khongthan 448-330 Sean Chung
22 Scott Chung 7 435 Charnwit Sukhu 426-411 Prithwiraj Mukherjee
23 Noppadol Dechat 7 378 Sompong Polsongkram 326-430 Taewan Sutthasin
24 Vannitha Balasingam 7 357 Jocelyn Lor 522-410 Antonio Malonzo
25 Thacha Koowirat 7 227 Tony Sim 435-373 Panupol Sujjayakorn
26 Mohammed Zafar 7 204 Pichai Limprasert 100-0 Alex Tan
27 Yeo Kian Hung 7 194 Thien Termpaisit 538-432 Suthiraphan Assarat
28 Taewan Sutthasin 7 -17 Nawapadol Sayavesa 434-474 Noppadol Dechat
29 Dorai Raja 7 -33 Wellington Jighere 401-372 Bob Jackman
30 Simon Harinworrarob 7 -59 Chris May 415-395 Adrian Tamas
31 Bob Jackman 7 -110 Hubert Wee 364-498 Dorai Raja
32 Thepparit Wichaya 6.5 -162 Jakkrit Klaphajone 320-455 Weera Saengsit
33 Charnwit Sukhu 6 584 Scott Chung 411-426 Lennie D'Souza
34 Cheah Siu Hean 6 474 Aloysious Conzaga 562-286 Charae Worapotpisut
35 Wellington Jighere 6 334 Dorai Raja 372-401 Hubert Wee
36 Charae Worapotpisut 6 312 Chaiwat Wuthinitikor436-302 Cheah Siu Hean
37 Thavachai Tivava 6 239 Adrian Tamas 492-451 Chris May
38 Alex Tan 6 201 Borom Kinthong 345-392 Mohammed Zafar
39 Jocelyn Lor 6 160 Vannitha Balasingam 410-522 Atiruth Sakdiyakorn
40 Kunihiko Kuroda 6 127 Martin Waterworth 517-248 Dawuud Minsulaimaan
41 Mpakaboari Jack 6 115 Michael Tang 371-375 Alastair Richards
42 Thien Termpaisit 6 54 Yeo Kian Hung 432-538 Thitipol Barameem
43 Lennie D'Souza 6 -31 Prithwiraj Mukherjee368-331 Charnwit Sukhu
44 Alastair Richards 6 -103 Julian McKail 304-408 Mpakaboari Jack
45 Apirat Choomai 6 -119 Paulette Yeoh 325-490 Chollapat Itthiaree
46 Chris May 6 -119 Simon Harinworrarob 395-415 Thavachai Tivava
47 Paulette Yeoh 6 -161 Apirat Choomai 490-325 Shim Yen Nee
48 Atiruth Sakdiyakorn 6 -168 Antonio Malonzo 451-403 Jocelyn Lor
49 Sanmi Odelana 6 -283 Olga Visser 482-279 Sunny Wright
50 Thitipol Barameem 6 -315 Suthiraphan Assarat 377-292 Thien Termpaisit
51 Aloysious Conzaga 6 -501 Cheah Siu Hean 286-562 Chaiwat Wuthinitikor
52 Chollapat Itthiaree 5 371 Shim Yen Nee 481-331 Apirat Choomai
53 Pichai Limprasert 5 243 Mohammed Zafar 0-100 Borom Kinthong
54 Adrian Tamas 5 225 Thavachai Tivava 451-492 Simon Harinworrarob
55 Thanapong Kukiet 5 204 John Barker 554-323 Daniel Srichawla
56 Montien Choltichanan 5 3 Amnuay Ploysangngam 325-405 Arun Methaseth
57 Prachya Pitapho 5 -97 Sean Chung 494-372 Charnrit Khongthan
58 Ojofeitimi Gbenga 5 -131 Betty Eriksen 438-265 Graham Buckingham
59 Carol Johnsen 5 -193 Dianne Ward 380-351 Adele Tan
60 Tan Jin Chor 5 -220 Sunny Wright 421-303 Olga Visser
61 Sean Chung 5 -281 Prachya Pitapho 372-494 Karen Richards
62 Charnrit Khongthan 5 -290 Karen Richards 330-448 Prachya Pitapho
63 Prithwiraj Mukherjee 5 -332 Lennie D'Souza 331-368 Scott Chung
64 Antonio Malonzo 5 -357 Atiruth Sakdiyakorn 403-451 Vannitha Balasingam
65 Suthiraphan Assarat 5 -372 Thitipol Barameem 292-377 Yeo Kian Hung
66 Amnuay Ploysangngam 5 -395 Montien Choltichanan405-325 Wone Mamadou
67 Olga Visser 5 -482 Sanmi Odelana 279-482 Tan Jin Chor
68 Dawuud Minsulaimaan 5 -529 Khwanjai Thammaping 383-350 Kunihiko Kuroda
69 Shim Yen Nee 5 -589 Chollapat Itthiaree 331-481 Paulette Yeoh
70 Daniel Srichawla 4 25 Marites Carreon 525-305 Thanapong Kukiet
71 Arun Methaseth 4 -36 Wone Mamadou 337-312 Montien Choltichanan
72 Dianne Ward 4 -222 Carol Johnsen 351-380 Dianne Ward
73 Warodom Geamsakul 4 -344 Delio Dimaano 419-321 Sujit Ungpakorn
74 Chaiwat Wuthinitikor 4 -515 Charae Worapotpisut 302-436 Aloysious Conzaga
75 Martin Waterworth 4 -562 Kunihiko Kuroda 248-517 Khwanjai Thammaping
76 Khwanjai Thammaping 4 -572 Dawuud Minsulaimaan 350-383 Martin Waterworth
77 Wone Mamadou 4 -581 Arun Methaseth 312-337 Amnuay Ploysangngam
78 John Barker 4 -667 Thanapong Kukiet 323-554 Marites Carreon
79 Sunny Wright 3 -215 Tan Jin Chor 303-421 Sanmi Odelana
80 Adele Tan 3 -560 Ying Yong 383-336 Carol Johnsen
81 Betty Eriksen 3 -620 Ojofeitimi Gbenga 265-438 Tan Khee Chiang
82 Tan Khee Chiang 3 -680 Graham Buckingham 376-413 Betty Eriksen
83 Graham Buckingham 3 -966 Tan Khee Chiang 413-376 Ojofeitimi Gbenga
84 Delio Dimaano 2 -762 Warodom Geamsakul 321-419 Maneeda Tanasarn
85 Marites Carreon 2 -848 Daniel Srichawla 305-525 John Barker
86 Maneeda Tanasarn 2 -1153 Maneeda Tanasarn - Delio Dimaano
87 Ying Yong 1 112 Adele Tan 336-383 Ying Yong
88 Sujit Ungpakorn 0 0 Sujit Ungpakorn - Warodom Geamsakul
HG Vannitha Balasingam
659