Aardvark: 04.12.2009 CAUSEWAY OPEN : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Allan Oyende 6 517 Adrian Tamas 420-332 Olobatoke Aka
2 Bob Jackman 5 566 Phillip Edwin-Mugish520-310 Dianne Ward
3 Michael Akonor 5 561 Daniel Srichawla 451-231 Oyeleke Oluwaseun
4 Karen Richards 5 525 Ezekiel Markwei 362-329 Esther Perrins
5 Esther Perrins 5 483 Mark Smith 414-364 Karen Richards
6 Adrian Tamas 5 449 Allan Oyende 332-420 Peter Kougi
7 Peter Kougi 5 419 Charnrit Khongthan 401-416 Adrian Tamas
8 Chrys Placca 5 370 Ferdy Anthonius 499-378 Olajide Akinyemi
9 Mark Kenas 5 367 Olobatoke Aka 514-410 Mark Smith
10 Oyeleke Oluwaseun 5 320 Olajide Akinyemi 408-377 Michael Akonor
11 Pui Cheng Wui 5 317 Abdul Suma 471-379 Charnrit Khongthan
12 Taewan Sutthasin 5 284 Thacha Koowirat 436-358 Preedee Khongthanara
13 Olobatoke Aka 5 276 Mark Kenas 410-514 Allan Oyende
14 Victor Chua 5 267 Dylan Sharma 509-372 Daniel Srichawla
15 Charnrit Khongthan 5 238 Peter Kougi 416-401 Pui Cheng Wui
16 Mark Schellenberg 5 187 Michael Gongolo 290-447 Thacha Koowirat
17 Willy Mwangi 5 108 Tony Hunt 456-366 Michael Gongolo
18 Ian Tay Zhi Xian 4.5 201 Wanchana Jirapitikul484-446 Tony Hunt
19 Michael Gongolo 4 736 Mark Schellenberg 447-290 Willy Mwangi
20 Christian Mensah 4 592 Preedee Khongthanara420-1 Elie Dangoor
21 Thacha Koowirat 4 507 Taewan Sutthasin 358-436 Mark Schellenberg
22 John Barker 4 405 Karl Chin Hon Yew 475-267 Martin Harrison
23 Melvin Dalangin 4 367 Chim Wai Main 444-393 Ezekiel Markwei
24 Chollapat Itthiaree 4 363 Dianne Ward 488-348 Simon Walton
25 Anand Buddhdev 4 330 Oscar Rivera 521-354 Odette Rio
26 Elie Dangoor 4 321 Catherine Tong 458-356 Christian Mensah
27 Russell Honeybun 4 277 Mohammad Sulaiman 631-352 Charas Worapotpisut
28 Theodoro Martus 4 261 Roger Parchamento 484-361 Amnuay Ploysangngam
29 Dianne Ward 4 258 Chollapat Itthiaree 348-488 Bob Jackman
30 Yannakit Sirisup 4 250 Ruby Sim 465-244 Mpakaboari Jack
31 Yeo Kian Hung 4 242 Zeenath Ariff 514-327 Tengku Asri
32 Olajide Akinyemi 4 217 Oyeleke Oluwaseun 377-408 Chrys Placca
33 Wimal Fernando 4 213 Martin Harrison 424-399 Chim Wai Main
34 Mark Smith 4 209 Esther Perrins 364-414 Mark Kenas
35 Odette Rio 4 209 Cheah Siu Hean 439-379 Anand Buddhdev
36 Amnuay Ploysangngam 4 190 Tony Sim 486-429 Theodoro Martus
37 Lakshan Wanni 4 181 Olga Visser 506-368 Lynn Carter
38 Mpakaboari Jack 4 158 Edie Mueller 516-387 Yannakit Sirisup
39 Dylan Sharma 4 137 Victor Chua 372-509 Phillip Edwin-Mugish
40 Patricia Okoye 4 116 Thavachai Tivava 452-338 Waseem Khatri
41 Phillip Edwin-Mugish 4 78 Bob Jackman 310-520 Dylan Sharma
42 Waseem Khatri 4 42 Lynn Carter 395-356 Patricia Okoye
43 Tony Hunt 4 -18 Willy Mwangi 366-456 Ian Tay Zhi Xian
44 Valliammah Thamb 4 -28 Tim Butcher 366-353 Graeme Lock Lee
45 Daniel Srichawla 4 -69 Michael Akonor 231-451 Victor Chua
46 Adrian Tay 4 -98 Graeme Lock Lee 457-382 Patrick Mpundu
47 Nicholas Vasquez 3.5 32 Kim Rubina 431-297 Mushtak Esmail
48 Kevin McMahon 3 832 Goh Jiang Pern 501-283 Nawapadol Sayavesa
49 Tan Jin Chor 3 551 Shaila Amalean 479-339 Shim Yen Nee
50 Abdul Suma 3 437 Pui Cheng Wui 379-471 Tony Sim
51 Leslie Charles 3 338 Mushtak Esmail 361-451 Oscar Rivera
52 Heather Long 3 238 Charas Worapotpisut 610-296 Martin Teo
53 Mushtak Esmail 3 231 Leslie Charles 451-361 Nicholas Vasquez
54 Graeme Lock Lee 3 226 Adrian Tay 382-457 Valliammah Thamb
55 Ezekiel Markwei 3 217 Karen Richards 329-362 Melvin Dalangin
56 Lim Sha-Lyn 3 186 Larry Serrano 339-333 Wanchana Jirapitikul
57 Cheah Siu Hean 3 177 Odette Rio 379-439 Goh Jiang Pern
58 Oscar Rivera 3 173 Anand Buddhdev 354-521 Leslie Charles
59 Martin Harrison 3 171 Wimal Fernando 399-424 John Barker
60 Sanjoy Gupta 3 170 Moses Owugah 489-362 Antonio Malonzo
61 Simon Walton 3 165 Michael McKenna 373-411 Chollapat Itthiaree
62 Antonio Malonzo 3 141 Shim Yen Nee 411-344 Sanjoy Gupta
63 Chim Wai Main 3 131 Melvin Dalangin 393-444 Wimal Fernando
64 Nawapadol Sayavesa 3 112 Jocelyn Lor 426-419 Kevin McMahon
65 Michael McKenna 3 100 Simon Walton 411-373 Shaila Amalean
66 Tony Sim 3 53 Amnuay Ploysangngam 429-486 Abdul Suma
67 Goutham Jayaraman 3 52 Jessie Lim 385-356 Andrew Golding
68 Owokere Victor 3 48 Jerry Khoo 508-339 Edie Mueller
69 Tengku Asri 3 48 Martin Teo 351-388 Yeo Kian Hung
70 Goh Jiang Pern 3 17 Kevin McMahon 283-501 Cheah Siu Hean
71 Andrew Golding 3 14 Ryan Anderson 403-387 Goutham Jayaraman
72 Ng Chee Eng 3 12 Betty Eriksen 387-262 Olga Visser
73 Lynn Carter 3 9 Waseem Khatri 356-395 Lakshan Wanni
74 Thavachai Tivava 3 -9 Patricia Okoye 338-452 Karl Chin Hon Yew
75 Martin Teo 3 -17 Tengku Asri 388-351 Heather Long
76 Patrick Mpundu 3 -72 Seshi Ramanathan 415-428 Adrian Tay
77 Nutt Treepoonsuk 3 -74 Arul Inthirarajah 389-386 Rosalind Phillips
78 Ralph Lobo 3 -76 Pat Schuberg 451-248 Kay Anderson
79 Karl Chin Hon Yew 3 -100 John Barker 267-475 Thavachai Tivava
80 Seshi Ramanathan 3 -116 Patrick Mpundu 428-415 Mohammad Sulaiman
81 Phillip Hamilton 3 -130 Tan Khee Chiang 418-391 Paul Richards AUS
82 Rohaina Tanveer 3 -173 Kay Anderson 437-345 Tan Khee Chiang
83 Paul Richards AUS 3 -182 Mohd Bin Abdul Suma 371-360 Phillip Hamilton
84 Cameron Farlow 3 -205 Danielle Gilroy 402-355 Ruby Sim
85 Tim Butcher 3 -205 Valliammah Thamb 353-366 Ferdy Anthonius
86 Charas Worapotpisut 3 -324 Heather Long 296-610 Russell Honeybun
87 Wanchana Jirapitikul 3 -336 Ian Tay Zhi Xian 446-484 Lim Sha-Lyn
88 Ferdy Anthonius 3 -371 Chrys Placca 378-499 Tim Butcher
89 Kay Anderson 2 119 Rohaina Tanveer 345-437 Ralph Lobo
90 Manju Sood 2 54 Rosalind Phillips 470-280 Moses Owugah
91 Carmel Dodd 2 43 Liz Fagerlund 449-353 Kim Rubina
92 Jessie Lim 2 -46 Goutham Jayaraman 356-385 Roger Parchamento
93 Ryan Anderson 2 -58 Andrew Golding 387-403 Catherine Tong
94 Cheong Yi Wei 2 -79 Robert Blunt 382-269 Cedric Lewis
95 Shim Yen Nee 2 -88 Antonio Malonzo 344-411 Tan Jin Chor
96 Natasha Podesser 2 -121 Robert Rubina 390-336 Arul Inthirarajah
97 Gora Sulaiman 2 -127 Cedric Lewis 475-398 Wilfredo Padua
98 Roger Parchamento 2 -131 Theodoro Martus 361-484 Jessie Lim
99 Catherine Tong 2 -135 Elie Dangoor 356-458 Ryan Anderson
100 Shaila Amalean 2 -140 Tan Jin Chor 339-479 Michael McKenna
101 Mohd Bin Abdul Suma 2 -143 Paul Richards AUS 360-371 Jerry Khoo
102 Wilfredo Padua 2 -168 Dinna Lim 386-329 Gora Sulaiman
103 Yeap Gim Sai 2 -194 Ismail Kassim 430-367 Peter Bauer
104 Nupur Sood 2 -215 Peter Bauer 424-310 Tan Seah Whye
105 Edie Mueller 2 -250 Mpakaboari Jack 387-516 Owokere Victor
106 Rosalind Phillips 2 -286 Manju Sood 280-470 Nutt Treepoonsuk
107 Tan Khee Chiang 2 -302 Phillip Hamilton 391-418 Rohaina Tanveer
108 Olga Visser 2 -304 Lakshan Wanni 368-506 Ng Chee Eng
109 Tan Seah Whye 2 -309 Lim Mao Fong 417-332 Nupur Sood
110 Jerry Khoo 2 -311 Owokere Victor 339-508 Mohd Bin Abdul Suma
111 Betty Eriksen 2 -329 Ng Chee Eng 262-387 Zeenath Ariff
112 Mohammad Sulaiman 2 -402 Russell Honeybun 352-631 Seshi Ramanathan
113 Zeenath Ariff 2 -422 Yeo Kian Hung 327-514 Betty Eriksen
114 Ruby Sim 2 -441 Yannakit Sirisup 244-465 Cameron Farlow
115 Lim Mao Fong 2 -454 Tan Seah Whye 332-417 Pat Schuberg
116 Mahboob Khan 2 -470 Cheong Yi Hua 443-332 Robert Rubina
117 Pat Schuberg 2 -494 Ralph Lobo 248-451 Lim Mao Fong
118 Kim Rubina 2 -791 Nicholas Vasquez 297-431 Carmel Dodd
119 Larry Serrano 1 -88 Lim Sha-Lyn 333-339 Jocelyn Lor
120 Jocelyn Lor 1 -98 Nawapadol Sayavesa 419-426 Larry Serrano
121 Arul Inthirarajah 1 -171 Nutt Treepoonsuk 386-389 Natasha Podesser
122 Moses Owugah 1 -235 Sanjoy Gupta 362-489 Manju Sood
123 Liz Fagerlund 1 -252 Carmel Dodd 353-449 Robert Blunt
124 Robert Blunt 1 -265 Cheong Yi Wei 269-382 Liz Fagerlund
125 Cedric Lewis 1 -271 Gora Sulaiman 398-475 Cheong Yi Wei
126 Dinna Lim 1 -311 Wilfredo Padua 329-386 Sharon Sorensen
127 Chow Xin Kit 1 -336 Justin Low 376-357 Cheong Yi Hua
128 Tadao Takeda 1 -337 Sharon Sorensen 368-288 Justin Low
129 Sharon Sorensen 1 -383 Tadao Takeda 288-368 Dinna Lim
130 Peter Bauer 1 -428 Nupur Sood 310-424 Yeap Gim Sai
131 Danielle Gilroy 1 -489 Cameron Farlow 355-402 Ismail Kassim
132 Ismail Kassim 1 -532 Yeap Gim Sai 367-430 Danielle Gilroy
133 Robert Rubina 1 -589 Natasha Podesser 336-390 Mahboob Khan
134 Paulette Yeoh 0 -102 Paulette Yeoh - Paulette Yeoh
135 Cheong Yi Hua 0 -352 Mahboob Khan 332-443 Chow Xin Kit
136 Justin Low 0 -774 Chow Xin Kit 357-376 Tadao Takeda
137 Preedee Khongthanara 0 -2127 1-
HG Russell Honeybun
631