Aardvark: 28.06.2009 Kings Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Charnwit Sukhu 22 1596 Thacha Koowirat 429-332 Phuttaphong Moolasar
2 Pakorn Nemitrmansuk 18 1404 Jason Katz-Brown 459-450 Jason Katz-Brown
3 Jason Katz-Brown 18 1291 Pakorn Nemitrmansuk 450-459 Pakorn Nemitrmansuk
4 Cheah Siu Hean 17 1255 Ayorinde Saidu 466-376 Nigel Richards
5 Nigel Richards 17 1146 Lukeman Owolabi 432-403 Cheah Siu Hean
6 Apirat Choomai 17 -315 Harshan Lamabad 367-362 Ayorinde Saidu
7 Ayorinde Saidu 16 1055 Cheah Siu Hean 376-466 Apirat Choomai
8 Hubert Wee 16 874 Komol Panyasoponlert475-341 Odette Rio
9 Lukeman Owolabi 16 769 Nigel Richards 403-432 Panupol Sujjayakorn
10 Panupol Sujjayakorn 16 675 Helen Gipson 419-408 Lukeman Owolabi
11 Odette Rio 16 512 Geoff Thevenot 410-374 Hubert Wee
12 Helen Gipson 16 338 Panupol Sujjayakorn 408-419 Yeo Kian Hung
13 Yeo Kian Hung 16 186 Antonio Malonzo 509-361 Helen Gipson
14 Harshan Lamabad 15 1280 Apirat Choomai 362-367 Maiyarit Wiwat
15 Maiyarit Wiwat 15 1043 Marut Siriwangso 458-397 Harshan Lamabad
16 Komol Panyasoponlert 15 989 Hubert Wee 341-475 Montien Choltichanan
17 Montien Choltichanan 15 726 Charnrit Khongthan 446-425 Komol Panyasoponlert
18 Taewan Sutthasin 15 527 Akshay Bhandarkar 455-418 Nawapadol Sayavesa
19 Nawapadol Sayavesa 15 522 Chris May 429-407 Taewan Sutthasin
20 Antonio Malonzo 15 199 Geoff Thevenot 361-374
21 Geoff Thevenot 15 -42 Odette Rio 374-410 Antonio Malonzo
22 Phuttaphong Moolasar 15 -224 Julian McKail 470-360 Charnwit Sukhu
23 Marut Siriwangso 14.5 -265 Maiyarit Wiwat 397-458 Jakkrit Klaphajone
24 Jakkrit Klaphajone 14 751 Olobatoke Aka 518-262 Marut Siriwangso
25 Charnrit Khongthan 14 680 Montien Choltichanan425-446 Alastair Richards
26 Chris May 14 517 Nawapadol Sayavesa 407-429 Akshay Bhandarkar
27 Akshay Bhandarkar 14 392 Taewan Sutthasin 418-455 Chris May
28 Tan Jin Chor 14 259 Atiruth Sakdiyakorn 407- Pichai Limprasert
29 Pichai Limprasert 14 220 David Delicata 525-390 Tan Jin Chor
30 Manop Phiphat 14 -581 Tony Sim 398-386 Julian McKail
31 Thacha Koowirat 13.5 308 Charnwit Sukhu 332-429 Thanapong Kukiet
32 Thanapong Kukiet 13.5 177 Alastair Richards 323-477 Thacha Koowirat
33 Atiruth Sakdiyakorn 13 1197 -
34 Alastair Richards 13 638 Thanapong Kukiet 477-323 Charnrit Khongthan
35 Shim Yen Nee 13 484 Weera Saengsit 364-312 Chollapat Itthiaree
36 Chollapat Itthiaree 13 393 Ricky Purnomo 464-444 Shim Yen Nee
37 Olobatoke Aka 13 163 Jakkrit Klaphajone 262-518 Adrian Tamas
38 Julian McKail 13 -103 Phuttaphong Moolasar360-470 Manop Phiphat
39 Jean McArthur 13 -196 Piengkamol Intarasuw463-450 David Delicata
40 David Delicata 13 -274 Pichai Limprasert 390-525 Jean McArthur
41 Gerry Carter 13 -432 Charae Worapotpisut 416-402 Atiruth Sakdiyakorn
42 Amnuay Ploysangngam 13 -570 Noppadol Dechat 461-306 Weera Saengsit
43 Tony Sim 12.5 250 Manop Phiphat 386-398 Jocelyn Lor
44 Jocelyn Lor 12.5 -54 Arun Methaseth 466-337 Tony Sim
45 Weera Saengsit 12 360 Shim Yen Nee 312-364 Amnuay Ploysangngam
46 Alberto Palomo 12 270 Peter Arreola 429-343 Ricky Purnomo
47 Ricky Purnomo 12 251 Chollapat Itthiaree 444-464 Alberto Palomo
48 Preedee Khongthanara 12 102 Adrian Tamas 377-456 Dianne Ward
49 Adrian Tamas 12 51 Preedee Khongthanara456-377 Olobatoke Aka
50 Dianne Ward 12 -57 Michael Tang 433-320 Preedee Khongthanara
51 Charae Worapotpisut 12 -221 Gerry Carter 402-416 Sanmi Odelana
52 Sanmi Odelana 12 -268 Thepparit Wichaya 411-377 Charae Worapotpisut
53 Piengkamol Intarasuw 12 -417 Jean McArthur 450-463 Mpakaboari Jack
54 Mpakaboari Jack 12 -499 Visan Vongthanasun 503-360 Piengkamol Intarasuw
55 Noppadol Dechat 12 -918 Amnuay Ploysangngam 306-461 Karen Richards
56 Karen Richards 12 -1265 Olajide Akinyemi 415-389 Noppadol Dechat
57 Arun Methaseth 11.5 -175 Jocelyn Lor 337-466 Chaiwat Wuthinitikor
58 Chaiwat Wuthinitikor 11.5 -541 Moses Owugah 396-372 Arun Methaseth
59 Prachya Pitapho 11 367 -
60 Peter Arreola 11 163 Alberto Palomo 343-429 Daniel Srichawla
61 Daniel Srichawla 11 91 Cecilia Ruto 376-364 Peter Arreola
62 Worasit Suksaensam 11 -334 John Barker 399-362 Michael Tang
63 Thepparit Wichaya 11 -711 Sanmi Odelana 377-411 Prachya Pitapho
64 Visan Vongthanasun 11 -718 Mpakaboari Jack 360-503 Olajide Akinyemi
65 Olajide Akinyemi 11 -1061 Karen Richards 389-415 Visan Vongthanasun
66 Moses Owugah 10.5 -549 Chaiwat Wuthinitikor372-396 Suthiraphan Assarat
67 Suthiraphan Assarat 10.5 -775 Allen Egbe 438-401 Moses Owugah
68 Cecilia Ruto 10 27 Daniel Srichawla 364-376 Paul Richards AUS
69 Michael Tang 10 -418 Dianne Ward 320-433 Worasit Suksaensam
70 Paul Richards AUS 10 -583 Aloysious Conzaga 375-373 Cecilia Ruto
71 John Barker 10 -628 Worasit Suksaensam 362-399 Graham Buckingham
72 Graham Buckingham 10 -779 Prachya Pitapho 385- John Barker
73 Allen Egbe 10 -825 Suthiraphan Assarat 401-438 Pachara Tritipthanak
74 Sarah Law 9 988 -
75 Pachara Tritipthanak 9 -1125 Tadao Takeda 482-356 Allen Egbe
76 Aloysious Conzaga 9 -1841 Paul Richards AUS 373-375 Sarah Law
77 Warodom Geamsakul 8 -1123 Olga Visser 377-352 Tadao Takeda
78 Tadao Takeda 8 -1315 Pachara Tritipthanak356-482 Warodom Geamsakul
79 Sujit Ungpakorn 7 296 -
80 Olga Visser 7 -943 Warodom Geamsakul 352-377 Farrouq Sanni
81 Farrouq Sanni 6.5 -1728 Sarah Law 260- Olga Visser
82 Maneeda Tanasarn 5 -2909 Sujit Ungpakorn 386- Sujit Ungpakorn
HG Atiruth Sakdiyakorn
675