Aardvark: 28.06.2009 Kings Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Charnrit Khongthan 7 1074 Adrian Tamas 513-379 Nawapadol Sayavesa
2 Marut Siriwangso 7 469 Yeo Kian Hung 539-374 Panupol Sujjayakorn
3 Atiruth Sakdiyakorn 6 1435 Amnuay Ploysangngam 401-315 Visan Vongthanasun
4 Nawapadol Sayavesa 6 680 Alastair Richards 529-311 Charnrit Khongthan
5 Noppadol Dechat 6 263 Helen Gipson 546-438 Adrian Tamas
6 Pakorn Nemitrmansuk 5 663 Komol Panyasoponlert587-450 Nigel Richards
7 Jason Katz-Brown 5 630 Ricky Purnomo 473-353 Chris May
8 Nigel Richards 5 491 Charae Worapotpisut 382-331 Pakorn Nemitrmansuk
9 Chris May 5 364 Odette Rio 452-365 Jason Katz-Brown
10 Lukeman Owolabi 5 346 Amnuay Ploysangngam 506-315 Lukeman Owolabi
11 Panupol Sujjayakorn 5 328 Panupol Sujjayakorn - Marut Siriwangso
12 Jakkrit Klaphajone 5 265 Charnwit Sukhu 401-453 Manop Phiphat
13 Yeo Kian Hung 5 249 Marut Siriwangso 374-539 Akshay Bhandarkar
14 Manop Phiphat 5 242 Weera Saengsit 413-343 Jakkrit Klaphajone
15 Adrian Tamas 5 225 Charnrit Khongthan 379-513 Noppadol Dechat
16 Charnwit Sukhu 5 185 Jakkrit Klaphajone 453-401 Tony Sim
17 Akshay Bhandarkar 5 171 Tony Sim 353-465 Yeo Kian Hung
18 Tony Sim 4.5 334 Akshay Bhandarkar 465-353 Charnwit Sukhu
19 Thanapong Kukiet 4.5 305 Montien Choltichanan397-362 Harshan Lamabad
20 Sarah Law 4 2588 Tadao Takeda 377-428 John Barker
21 Sujit Ungpakorn 4 2316 Arun Methaseth 333-378 Sarah Law
22 Harshan Lamabad 4 603 Jean McArthur 508-305 Thanapong Kukiet
23 Cheah Siu Hean 4 520 Chaiwat Wuthinitikor502-304 Charae Worapotpisut
24 Maiyarit Wiwat 4 503 Visan Vongthanasun 402-316 Mpakaboari Jack
25 Weera Saengsit 4 417 Manop Phiphat 343-413 Apirat Choomai
26 Hubert Wee 4 385 Thacha Koowirat 467-381 Gerry Carter
27 Chollapat Itthiaree 4 303 Phuttaphong Moolasar429-434 Tan Jin Chor
28 Komol Panyasoponlert 4 301 Pakorn Nemitrmansuk 450-587 Paul Richards AUS
29 Alastair Richards 4 281 Nawapadol Sayavesa 311-529 Michael Tang
30 Preedee Khongthanara 4 280 Pachara Tritipthanak438-380 Helen Gipson
31 Tan Jin Chor 4 265 Prachya Pitapho 426-332 Chollapat Itthiaree
32 Charae Worapotpisut 4 250 Nigel Richards 331-382 Cheah Siu Hean
33 Ayorinde Saidu 4 247 Daniel Srichawla 452-404 Phuttaphong Moolasar
34 Odette Rio 4 207 Chris May 365-452 Piengkamol Intarasuw
35 Mpakaboari Jack 4 53 Dianne Ward 385-371 Maiyarit Wiwat
36 Gerry Carter 4 51 Pichai Limprasert 466-376 Hubert Wee
37 Apirat Choomai 4 25 Suthiraphan Assarat 448-395 Weera Saengsit
38 Paul Richards AUS 4 17 Allen Egbe 421-416 Komol Panyasoponlert
39 Michael Tang 4 -84 Olajide Akinyemi 372-366 Alastair Richards
40 Phuttaphong Moolasar 4 -216 Chollapat Itthiaree 434-429 Ayorinde Saidu
41 Helen Gipson 4 -257 Noppadol Dechat 438-546 Preedee Khongthanara
42 Piengkamol Intarasuw 4 -312 Peter Arreola 450-444 Odette Rio
43 Thacha Koowirat 3.5 114 Hubert Wee 381-467 Alberto Palomo
44 Prachya Pitapho 3 481 Sanmi Odelana 332-514 Daniel Srichawla
45 Alberto Palomo 3 220 Olga Visser 491-324 Thacha Koowirat
46 Montien Choltichanan 3 164 Thanapong Kukiet 362-397 Taewan Sutthasin
47 Shim Yen Nee 3 122 Thepparit Wichaya 558-327 Ricky Purnomo
48 Geoff Thevenot 3 -14 Olobatoke Aka 483-302 Pichai Limprasert
49 Dianne Ward 3 -36 Mpakaboari Jack 371-385 Amnuay Ploysangngam
50 Julian McKail 3 -94 Cecilia Ruto 454-418 Worasit Suksaensam
51 Worasit Suksaensam 3 -122 John Barker 344-470 Julian McKail
52 Taewan Sutthasin 3 -149 Antonio Malonzo 364-353 Montien Choltichanan
53 Ricky Purnomo 3 -185 Jason Katz-Brown 353-473 Shim Yen Nee
54 Daniel Srichawla 3 -196 Ayorinde Saidu 404-452 Karen Richards
55 Pichai Limprasert 3 -228 Gerry Carter 376-466 Geoff Thevenot
56 Graham Buckingham 3 -270 Moses Owugah 417-404 John Barker
57 Jean McArthur 3 -310 Harshan Lamabad 305-508 Olobatoke Aka
58 John Barker 3 -313 Worasit Suksaensam 470-344 Graham Buckingham
59 Olobatoke Aka 3 -394 Geoff Thevenot 302-483 Jean McArthur
60 Karen Richards 3 -432 Jocelyn Lor 352-276 Daniel Srichawla
61 Amnuay Ploysangngam 3 -789 Lukeman Owolabi 315-506 Dianne Ward
62 Chaiwat Wuthinitikor 2.5 -635 Cheah Siu Hean 304-502 Olajide Akinyemi
63 Cecilia Ruto 2 111 Julian McKail 418-454 Thepparit Wichaya
64 Peter Arreola 2 -104 Piengkamol Intarasuw444-450 Allen Egbe
65 Jocelyn Lor 2 -213 Karen Richards 276-352 Pachara Tritipthanak
66 David Delicata 2 -337 Aloysious Conzaga 455-320 Tadao Takeda
67 Visan Vongthanasun 2 -337 Maiyarit Wiwat 316-402 Olga Visser
68 Allen Egbe 2 -362 Paul Richards AUS 416-421 Peter Arreola
69 Sanmi Odelana 2 -498 Farrouq Sanni 514-379 Suthiraphan Assarat
70 Pachara Tritipthanak 2 -507 Preedee Khongthanara380-438 Jocelyn Lor
71 Olajide Akinyemi 2 -582 Michael Tang 366-372 Chaiwat Wuthinitikor
72 Arun Methaseth 2 -865 Maneeda Tanasarn 378-291 Prachya Pitapho
73 Thepparit Wichaya 2 -886 Shim Yen Nee 327-558 Cecilia Ruto
74 Tadao Takeda 2 -900 Warodom Geamsakul 428-400 David Delicata
75 Suthiraphan Assarat 2 -1213 Apirat Choomai 395-448 Sanmi Odelana
76 Olga Visser 2 -1495 Alberto Palomo 324-491 Visan Vongthanasun
77 Moses Owugah 1.5 -505 Graham Buckingham 404-417 Farrouq Sanni
78 Farrouq Sanni 1.5 -1298 Sanmi Odelana 379-514 Moses Owugah
79 Antonio Malonzo 1 -302 Taewan Sutthasin 353-364 Aloysious Conzaga
80 Aloysious Conzaga 1 -1235 David Delicata 320-455 Antonio Malonzo
81 Warodom Geamsakul 0 -1430 Tadao Takeda 400-428 Maneeda Tanasarn
82 Maneeda Tanasarn 0 -1438 Arun Methaseth 291-378 Warodom Geamsakul
HG Atiruth Sakdiyakorn
675