Aardvark: 28.06.2009 Kings Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Charnwit Sukhu 15 1122 Nigel Richards 445-364 Harshan Lamabad
2 Atiruth Sakdiyakorn 13 3868 Adrian Tamas 485-349 Tan Jin Chor
3 Jason Katz-Brown 13 1078 Harshan Lamabad 353-465 Nawapadol Sayavesa
4 Helen Gipson 13 527 Charnrit Khongthan 509-331 Pakorn Nemitrmansuk
5 Harshan Lamabad 12 1112 Jason Katz-Brown 465-353 Charnwit Sukhu
6 Komol Panyasoponlert 12 926 Phuttaphong Moolasar530-326 Chris May
7 Pakorn Nemitrmansuk 12 914 Lukeman Owolabi 368-386 Helen Gipson
8 Nawapadol Sayavesa 12 833 Cheah Siu Hean 471-427 Jason Katz-Brown
9 Chris May 12 750 Thanapong Kukiet 498-397 Komol Panyasoponlert
10 Lukeman Owolabi 12 678 Pakorn Nemitrmansuk 386-368 Charnrit Khongthan
11 Geoff Thevenot 12 418 Akshay Bhandarkar 451-345 Thacha Koowirat
12 Yeo Kian Hung 12 289 Thacha Koowirat 432-334 Phuttaphong Moolasar
13 Nigel Richards 11 970 Charnwit Sukhu 364-445 Cheah Siu Hean
14 Cheah Siu Hean 11 958 Nawapadol Sayavesa 427-471 Nigel Richards
15 Charnrit Khongthan 11 866 Helen Gipson 331-509 Lukeman Owolabi
16 Maiyarit Wiwat 11 789 Manop Phiphat 398-328 Marut Siriwangso
17 Ayorinde Saidu 11 719 Michael Tang 401-341 Thanapong Kukiet
18 Odette Rio 11 599 Chollapat Itthiaree 513-388 Akshay Bhandarkar
19 Jakkrit Klaphajone 11 597 Marut Siriwangso 491-370 Apirat Choomai
20 Phuttaphong Moolasar 11 -195 Komol Panyasoponlert326-530 Yeo Kian Hung
21 Apirat Choomai 11 -569 Julian McKail 493-442 Jakkrit Klaphajone
22 Thacha Koowirat 10.5 342 Yeo Kian Hung 334-432 Geoff Thevenot
23 Panupol Sujjayakorn 10 567 Adrian Tamas 465-349 Chollapat Itthiaree
24 Taewan Sutthasin 10 512 Noppadol Dechat 438-320 Jocelyn Lor
25 Preedee Khongthanara 10 450 Piengkamol Intarasuw417-416 Adrian Tamas
26 Hubert Wee 10 420 Amnuay Ploysangngam 500-346 Manop Phiphat
27 Jocelyn Lor 10 220 Gerry Carter 522-398 Taewan Sutthasin
28 Chollapat Itthiaree 10 183 Odette Rio 388-513 Panupol Sujjayakorn
29 Akshay Bhandarkar 10 -398 Geoff Thevenot 345-451 Odette Rio
30 Marut Siriwangso 10 -413 Jakkrit Klaphajone 370-491 Maiyarit Wiwat
31 Thanapong Kukiet 9.5 366 Chris May 397-498 Ayorinde Saidu
32 Tony Sim 9.5 261 Ricky Purnomo 469-371 Gerry Carter
33 Sarah Law 9 3014 -
34 Prachya Pitapho 9 2302 Weera Saengsit 262-325 Paul Richards AUS
35 Shim Yen Nee 9 366 Weera Saengsit 445-325 Amnuay Ploysangngam
36 Ricky Purnomo 9 340 Tony Sim 371-469 Michael Tang
37 Tan Jin Chor 9 220 Mpakaboari Jack 435-344 Graham Buckingham
38 Charae Worapotpisut 9 49 Alastair Richards 393-357 Olajide Akinyemi
39 Worasit Suksaensam 9 -222 Olajide Akinyemi 445-309 Olobatoke Aka
40 David Delicata 9 -248 Pichai Limprasert 440-374 Alastair Richards
41 Gerry Carter 9 -484 Jocelyn Lor 398-522 Tony Sim
42 Manop Phiphat 9 -484 Maiyarit Wiwat 328-398 Hubert Wee
43 Noppadol Dechat 9 -561 Taewan Sutthasin 320-438 Julian McKail
44 Mpakaboari Jack 9 -642 Tan Jin Chor 344-435 Atiruth Sakdiyakorn
45 Montien Choltichanan 8 256 Cecilia Ruto 372-360 Pachara Tritipthanak
46 Dianne Ward 8 113 Olobatoke Aka 435-355 Karen Richards
47 Olobatoke Aka 8 54 Dianne Ward 355-435 Worasit Suksaensam
48 Antonio Malonzo 8 -9 Pichai Limprasert 345-374 Worasit Suksaensam
49 Julian McKail 8 -13 Apirat Choomai 442-493 Noppadol Dechat
50 Thepparit Wichaya 8 -259 Sanmi Odelana 453-322 Weera Saengsit
51 Piengkamol Intarasuw 8 -280 Preedee Khongthanara416-417 Visan Vongthanasun
52 Michael Tang 8 -335 Ayorinde Saidu 341-401 Ricky Purnomo
53 Pichai Limprasert 8 -368 David Delicata 374-440 Antonio Malonzo
54 Graham Buckingham 8 -509 Antonio Malonzo 394-345 Tan Jin Chor
55 Visan Vongthanasun 8 -661 Chaiwat Wuthinitikor364-442 Piengkamol Intarasuw
56 Amnuay Ploysangngam 8 -680 Hubert Wee 346-500 Shim Yen Nee
57 Olajide Akinyemi 8 -714 Worasit Suksaensam 309-445 Charae Worapotpisut
58 Karen Richards 8 -1078 Atiruth Sakdiyakorn 280-485 Dianne Ward
59 Adrian Tamas 8 -1127 Panupol Sujjayakorn 349-465 Preedee Khongthanara
60 Chaiwat Wuthinitikor 7.5 -739 Visan Vongthanasun 442-364 Sanmi Odelana
61 Sujit Ungpakorn 7 2641 -
62 Alberto Palomo 7 132 Suthiraphan Assarat 376-425 Paul Richards AUS
63 Alastair Richards 7 66 Charae Worapotpisut 357-393 David Delicata
64 Weera Saengsit 7 -106 Shim Yen Nee 325-445 Thepparit Wichaya
65 Daniel Srichawla 7 -144 Peter Arreola 372-440 Cecilia Ruto
66 Cecilia Ruto 7 -233 Montien Choltichanan360-372 Daniel Srichawla
67 Allen Egbe 7 -415 Farrouq Sanni 404-355 Jean McArthur
68 Peter Arreola 7 -417 Daniel Srichawla 440-372 Prachya Pitapho
69 Pachara Tritipthanak 7 -1138 John Barker 416-400 Montien Choltichanan
70 Jean McArthur 7 -1184 Tadao Takeda 389-318 Allen Egbe
71 Arun Methaseth 6.5 -657 Paul Richards AUS 445-388 Sujit Ungpakorn
72 Moses Owugah 6.5 -908 Warodom Geamsakul 425-334 Maneeda Tanasarn
73 Suthiraphan Assarat 6.5 -1310 Alberto Palomo 425-376 Sarah Law
74 Sanmi Odelana 6 -337 Thepparit Wichaya 322-453 Chaiwat Wuthinitikor
75 Paul Richards AUS 6 -525 Arun Methaseth 388-445 Alberto Palomo
76 John Barker 6 -1528 Pachara Tritipthanak400-416 Warodom Geamsakul
77 Tadao Takeda 6 -1673 Jean McArthur 318-389 Olga Visser
78 Aloysious Conzaga 6 -1955 Sarah Law 341- Farrouq Sanni
79 Olga Visser 5 -1710 Sujit Ungpakorn 411- Tadao Takeda
80 Farrouq Sanni 4.5 -2159 Allen Egbe 355-404 Aloysious Conzaga
81 Warodom Geamsakul 4 -961 Moses Owugah 334-425 John Barker
82 Maneeda Tanasarn 2 -2539 Prachya Pitapho 359-262 Moses Owugah
HG Atiruth Sakdiyakorn
675