Aardvark: 28.06.2009 Kings Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Charnwit Sukhu 17 1157 Helen Gipson 495-373 Maiyarit Wiwat
2 Jason Katz-Brown 15 1254 Komol Panyasoponlert413-401 Ayorinde Saidu
3 Pakorn Nemitrmansuk 15 1254 Cheah Siu Hean 495-423 Chris May
4 Ayorinde Saidu 14 1152 Harshan Lamabad 401-343 Jason Katz-Brown
5 Charnrit Khongthan 14 962 Maiyarit Wiwat 436-420 Cheah Siu Hean
6 Helen Gipson 14 244 Charnwit Sukhu 373-495 Nigel Richards
7 Atiruth Sakdiyakorn 13 3355 -
8 Komol Panyasoponlert 13 1091 Jason Katz-Brown 401-413 Harshan Lamabad
9 Cheah Siu Hean 13 1090 Pakorn Nemitrmansuk 423-495 Charnrit Khongthan
10 Nigel Richards 13 1017 Chris May 405-321 Helen Gipson
11 Maiyarit Wiwat 13 981 Charnrit Khongthan 420-436 Charnwit Sukhu
12 Harshan Lamabad 13 973 Ayorinde Saidu 343-401 Komol Panyasoponlert
13 Panupol Sujjayakorn 13 768 Geoff Thevenot 516-408 Jakkrit Klaphajone
14 Lukeman Owolabi 13 712 Yeo Kian Hung 435-350 Geoff Thevenot
15 Chris May 13 676 Nigel Richards 321-405 Pakorn Nemitrmansuk
16 Geoff Thevenot 13 378 Panupol Sujjayakorn 408-516 Lukeman Owolabi
17 Akshay Bhandarkar 13 55 Nawapadol Sayavesa 409-349 Atiruth Sakdiyakorn
18 Yeo Kian Hung 13 45 Lukeman Owolabi 350-435 Taewan Sutthasin
19 Phuttaphong Moolasar 13 33 Taewan Sutthasin 521-361 Odette Rio
20 Tony Sim 12.5 487 Jakkrit Klaphajone 424-408 Charae Worapotpisut
21 Jakkrit Klaphajone 12 703 Tony Sim 408-424 Panupol Sujjayakorn
22 Nawapadol Sayavesa 12 502 Akshay Bhandarkar 349-409 Preedee Khongthanara
23 Taewan Sutthasin 12 485 Phuttaphong Moolasar361-521 Yeo Kian Hung
24 Odette Rio 12 406 Preedee Khongthanara470-329 Phuttaphong Moolasar
25 Apirat Choomai 12 -497 Atiruth Sakdiyakorn 447- Thacha Koowirat
26 Thacha Koowirat 11.5 378 Charae Worapotpisut 482-279 Apirat Choomai
27 Marut Siriwangso 11.5 -476 Montien Choltichanan387-334 Chollapat Itthiaree
28 Prachya Pitapho 11 2450 Thepparit Wichaya 376-286
29 Chollapat Itthiaree 11 568 Jocelyn Lor 483-367 Marut Siriwangso
30 Hubert Wee 11 411 Michael Tang 377-357 Jocelyn Lor
31 Olobatoke Aka 11 374 David Delicata 474-367 Ricky Purnomo
32 Preedee Khongthanara 11 275 Odette Rio 329-470 Nawapadol Sayavesa
33 Pichai Limprasert 11 200 Adrian Tamas 491-384 Mpakaboari Jack
34 Antonio Malonzo 11 177 Michael Tang 495-357 Olobatoke Aka
35 Charae Worapotpisut 11 154 Thacha Koowirat 279-482 Tony Sim
36 Manop Phiphat 11 -641 Alastair Richards 379-316 Gerry Carter
37 Gerry Carter 11 -696 Noppadol Dechat 554-350 Manop Phiphat
38 Thanapong Kukiet 10.5 191 Mpakaboari Jack 497-427 Noppadol Dechat
39 Jocelyn Lor 10.5 -27 Chollapat Itthiaree 367-483 Hubert Wee
40 Shim Yen Nee 10 475 Dianne Ward 531-349 Piengkamol Intarasuw
41 Montien Choltichanan 10 377 Marut Siriwangso 334-387 Alastair Richards
42 Ricky Purnomo 10 251 Antonio Malonzo 396-495 Olobatoke Aka
43 Julian McKail 10 -32 Amnuay Ploysangngam 375-319 David Delicata
44 Piengkamol Intarasuw 10 -128 Weera Saengsit 391-347 Shim Yen Nee
45 Worasit Suksaensam 10 -177 Thepparit Wichaya 400-286 Graham Buckingham
46 David Delicata 10 -307 Olobatoke Aka 367-474 Julian McKail
47 Tan Jin Chor 10 -328 Daniel Srichawla 431-393 Dianne Ward
48 Mpakaboari Jack 10 -423 Thanapong Kukiet 427-497 Pichai Limprasert
49 Amnuay Ploysangngam 10 -691 Julian McKail 319-375 Adrian Tamas
50 Noppadol Dechat 10 -754 Gerry Carter 350-554 Thanapong Kukiet
51 Karen Richards 10 -966 Moses Owugah 431-373 Arun Methaseth
52 Arun Methaseth 9.5 -128 Graham Buckingham 402-342 Karen Richards
53 Sarah Law 9 2338 -
54 Alastair Richards 9 199 Manop Phiphat 316-379 Montien Choltichanan
55 Alberto Palomo 9 169 Chaiwat Wuthinitikor387-375 Warodom Geamsakul
56 Daniel Srichawla 9 122 Tan Jin Chor 393-431 Weera Saengsit
57 Weera Saengsit 9 -116 Piengkamol Intarasuw347-391 Daniel Srichawla
58 Dianne Ward 9 -132 Shim Yen Nee 349-531 Tan Jin Chor
59 Sanmi Odelana 9 -225 Peter Arreola 368-357 Pachara Tritipthanak
60 Allen Egbe 9 -504 Pachara Tritipthanak415-357 Olajide Akinyemi
61 Thepparit Wichaya 9 -746 Worasit Suksaensam 286-400 Moses Owugah
62 Michael Tang 9 -748 Hubert Wee 357-377 Antonio Malonzo
63 Graham Buckingham 9 -981 Arun Methaseth 342-402 Worasit Suksaensam
64 Adrian Tamas 9 -1061 Pichai Limprasert 384-491 Amnuay Ploysangngam
65 Moses Owugah 8.5 -529 Karen Richards 373-431 Thepparit Wichaya
66 Suthiraphan Assarat 8.5 -850 Olajide Akinyemi 465-338 Chaiwat Wuthinitikor
67 Peter Arreola 8 -38 Sanmi Odelana 357-368 Visan Vongthanasun
68 Visan Vongthanasun 8 -853 Paul Richards AUS 389-436 Peter Arreola
69 Paul Richards AUS 8 -879 Visan Vongthanasun 436-389 Aloysious Conzaga
70 Jean McArthur 8 -1209 Warodom Geamsakul 386-380 Sujit Ungpakorn
71 Olajide Akinyemi 8 -1218 Suthiraphan Assarat 338-465 Allen Egbe
72 Aloysious Conzaga 8 -1547 Sujit Ungpakorn 333- Paul Richards AUS
73 Chaiwat Wuthinitikor 7.5 -872 Alberto Palomo 375-387 Suthiraphan Assarat
74 Sujit Ungpakorn 7 1857 -
75 Cecilia Ruto 7 -431 Tadao Takeda 379-414 Maneeda Tanasarn
76 Pachara Tritipthanak 7 -1412 Allen Egbe 357-415 Sanmi Odelana
77 John Barker 7 -1608 Maneeda Tanasarn 316-375 Farrouq Sanni
78 Tadao Takeda 7 -1728 Cecilia Ruto 414-379 Sarah Law
79 Olga Visser 6 -1299 Sarah Law 362- Prachya Pitapho
80 Farrouq Sanni 5.5 -1953 Prachya Pitapho 317-376 John Barker
81 Warodom Geamsakul 5 -1078 Jean McArthur 380-386 Alberto Palomo
82 Maneeda Tanasarn 4 -2458 John Barker 375-316 Cecilia Ruto
HG Atiruth Sakdiyakorn
675