Aardvark: 05.12.2010 Causeway Challenge : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN] [** END OF FILE ***]

Results for MASTERS
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Liew Kian Boon 12 793 Tony Sim 420-409 Alastair Richards
2 Tony Sim 11 1044 Liew Kian Boon 409-420 Albert Hahn
3 Alastair Richards 11 697 Albert Hahn 425-381 Liew Kian Boon
4 Ricky Purnomo 11 496 Gerry Carter 417-413 Thacha Koowirat
5 Taewan Sutthasin 10 941 Shim Yen Nee 466-374 Thavachai Tivava
6 Waseem Khatri 10 440 Thacha Koowirat 473-414 Gerry Carter
7 Gerry Carter 10 253 Ricky Purnomo 413-417 Waseem Khatri
8 Daniel Srichawla 9.5 283 Heather Long 416-416 Chollapat Itthiaree
9 Cheong Yi Wei 9 396 Thavachai Tivava 442-379 Shim Yen Nee
10 Bob Okoridem 9 335 Ivor Zetler 443-381 Mohan Chunkath
11 Albert Hahn 9 329 Alastair Richards 381-425 Tony Sim
12 Anand Buddhdev 9 326 Isong Williams 461-450 Vannitha Balasingam
13 Ryan Anderson 9 310 Chollapat Itthiaree 544-344 Heather Long
14 Shim Yen Nee 9 252 Taewan Sutthasin 374-466 Cheong Yi Wei
15 Mohd Ali Ismail 9 97 Alex Tan 509-392 Martin Teo
16 Heather Long 8.5 51 Daniel Srichawla 416-416 Ryan Anderson
17 Thacha Koowirat 8 692 Waseem Khatri 414-473 Ricky Purnomo
18 Isong Williams 8 563 Anand Buddhdev 450-461 Karen Richards
19 Chollapat Itthiaree 8 356 Ryan Anderson 344-544 Daniel Srichawla
20 Vannitha Balasingam 8 331 Karen Richards 456-335 Anand Buddhdev
21 Thavachai Tivava 8 322 Cheong Yi Wei 379-442 Taewan Sutthasin
22 Bright Idahosa 8 263 Jocelyn Lor 452-392 Goh Jiang Pern
23 Edie Mueller 8 188 Puneet Sharma 473-407 Sanjoy Gupta
24 Nakul Prabhu 8 139 Mohan Chunkath 464-384 Ivor Zetler
25 Martin Teo 8 121 Michael McKenna 411-451 Mohd Ali Ismail
26 Mohan Chunkath 8 105 Nakul Prabhu 384-464 Bob Okoridem
27 Michael McKenna 8 -196 Martin Teo 451-411 Alex Tan
28 Goh Jiang Pern 7 687 Toh Weibin 423-438 Bright Idahosa
29 Andrew Golding 7 473 Carmel Dodd 492-346 John Barker
30 Karen Richards 7 214 Vannitha Balasingam 335-456 Isong Williams
31 Toh Weibin 7 143 Goh Jiang Pern 438-423 Jocelyn Lor
32 John Barker 7 73 Melvin Dalangin 430-413 Andrew Golding
33 Olajide Akinyemi 7 -11 Sanjoy Gupta 416-314 Puneet Sharma
34 Sanjoy Gupta 7 -28 Olajide Akinyemi 314-416 Edie Mueller
35 Mohammad Inayatullah 7 -90 Udayan Grover 465-413 Nawapadol Sayavesa
36 Shakir Reshamwala 7 -130 Judy Jones 403-400 Amnuay Ploysangngam
37 Adam Kretschmer 7 -148 Jagan Narayanan 410-392 Olobatoke Aka
38 Chelly Okoko 7 -155 Nawapadol Sayavesa 385-435 Udayan Grover
39 Ivor Zetler 7 -156 Bob Okoridem 381-443 Nakul Prabhu
40 Alex Tan 7 -340 Mohd Ali Ismail 392-509 Michael McKenna
41 Nawapadol Sayavesa 7 -387 Chelly Okoko 435-385 Mohammad Inayatullah
42 Russell Honeybun 6 262 Ian Tay Zhi Xian 557-354 Tan Jin Chor
43 Udayan Grover 6 261 Mohammad Inayatullah413-465 Chelly Okoko
44 Jocelyn Lor 6 48 Bright Idahosa 392-452 Toh Weibin
45 Ramaraj Sundraraj 6 46 Olobatoke Aka 463-273 Jagan Narayanan
46 Puneet Sharma 6 -259 Edie Mueller 407-473 Olajide Akinyemi
47 Cecil Fernandes 6 -286 Dorai Raja 370-304 Gora Sulaiman
48 Gora Sulaiman 6 -290 Ferdy Anthonius 421-312 Cecil Fernandes
49 Judy Jones 6 -290 Shakir Reshamwala 400-403 Apirat Choomai
50 Apirat Choomai 6 -326 Amnuay Ploysangngam 150-100 Judy Jones
51 Olobatoke Aka 6 -360 Ramaraj Sundraraj 273-463 Adam Kretschmer
52 Kitty-Jean Laginha 6 -450 Dianne Ward 425-361 Quek Sim Ho
53 Tan Jin Chor 5 -42 Antonio Malonzo 451-361 Russell Honeybun
54 Melvin Dalangin 5 -250 John Barker 413-430 Carmel Dodd
55 Jagan Narayanan 5 -296 Adam Kretschmer 392-410 Ramaraj Sundraraj
56 Amnuay Ploysangngam 5 -359 Apirat Choomai 100-150 Shakir Reshamwala
57 Carmel Dodd 5 -375 Andrew Golding 346-492 Melvin Dalangin
58 Ian Tay Zhi Xian 5 -474 Russell Honeybun 354-557 Antonio Malonzo
59 Martin DeMello 5 -730 Quek Sim Ho 445-368 Dianne Ward
60 Antonio Malonzo 4.5 -1000 Tan Jin Chor 361-451 Ian Tay Zhi Xian
61 Goutham Jayaraman 4 -438 Dylan Sharma 439-406 Peter Bauer
62 Ferdy Anthonius 4 -490 Gora Sulaiman 312-421 Dorai Raja
63 Quek Sim Ho 4 -557 Martin DeMello 368-445 Kitty-Jean Laginha
64 Dylan Sharma 4 -565 Goutham Jayaraman 406-439 Ng Chee Eng
65 Dorai Raja 4 -621 Cecil Fernandes 304-370 Ferdy Anthonius
66 Dianne Ward 3 -471 Kitty-Jean Laginha 361-425 Martin DeMello
67 Peter Bauer 3 -854 Ng Chee Eng 295-438 Goutham Jayaraman
68 Ng Chee Eng 2.5 -906 Peter Bauer 438-295 Dylan Sharma
HG Taewan Sutthasin
646