Aardvark: 05.12.2010 Causeway Challenge : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN] [** END OF FILE ***]

Results for MASTERS
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Thacha Koowirat 19 1431 Ricky Purnomo 444-352 Alastair Richards
2 Liew Kian Boon 19 1057 Alastair Richards 424-510 Ricky Purnomo
3 Alastair Richards 19 970 Liew Kian Boon 510-424 Thacha Koowirat
4 Taewan Sutthasin 17 1013 Waseem Khatri 545-398 Gerry Carter
5 Vannitha Balasingam 17 964 Judy Jones 407-396 Toh Weibin
6 Waseem Khatri 17 509 Taewan Sutthasin 398-545 Chollapat Itthiaree
7 Gerry Carter 17 270 Chollapat Itthiaree 393-373 Taewan Sutthasin
8 Toh Weibin 16 1332 Nawapadol Sayavesa 474-374 Vannitha Balasingam
9 Ricky Purnomo 16 889 Thacha Koowirat 352-444 Liew Kian Boon
10 Tony Sim 16 719 Shim Yen Nee 547-427 Ryan Anderson
11 Ryan Anderson 16 641 Karen Richards 432-399 Tony Sim
12 Albert Hahn 16 362 Alex Tan 413-371 Martin Teo
13 Martin Teo 16 287 Daniel Srichawla 525-488 Albert Hahn
14 Chollapat Itthiaree 15 734 Gerry Carter 373-393 Waseem Khatri
15 Dylan Sharma 15 378 Mohan Chunkath 444-396 Bob Okoridem
16 Nawapadol Sayavesa 15 -199 Toh Weibin 374-474 Judy Jones
17 Edie Mueller 15 -315 Michael McKenna 430-352 Anand Buddhdev
18 Judy Jones 14.5 316 Vannitha Balasingam 396-407 Nawapadol Sayavesa
19 Karen Richards 14 808 Ryan Anderson 399-432 Shim Yen Nee
20 Russell Honeybun 14 484 Bright Idahosa 474-400 Apirat Choomai
21 Nakul Prabhu 14 301 Bob Okoridem 454-400 Mohan Chunkath
22 Alex Tan 14 206 Albert Hahn 371-413 Daniel Srichawla
23 Cheong Yi Wei 14 81 Isong Williams 411-400 Jagan Narayanan
24 Shim Yen Nee 14 68 Tony Sim 427-547 Karen Richards
25 Anand Buddhdev 14 -26 Mohd Ali Ismail 461-412 Edie Mueller
26 Mohan Chunkath 14 -45 Dylan Sharma 396-444 Nakul Prabhu
27 Michael McKenna 14 -82 Edie Mueller 352-430 Mohd Ali Ismail
28 Daniel Srichawla 13.5 39 Martin Teo 488-525 Alex Tan
29 Heather Long 13.5 -705 Ivor Zetler 381-355 Olajide Akinyemi
30 Goh Jiang Pern 13 423 Apirat Choomai 507-423 Bright Idahosa
31 Bright Idahosa 13 400 Russell Honeybun 400-474 Goh Jiang Pern
32 Isong Williams 13 118 Cheong Yi Wei 400-411 Cecil Fernandes
33 Jagan Narayanan 13 92 Cecil Fernandes 369-322 Cheong Yi Wei
34 Bob Okoridem 13 69 Nakul Prabhu 400-454 Dylan Sharma
35 Carmel Dodd 13 -46 Andrew Golding 432-425 Jocelyn Lor
36 Olobatoke Aka 13 -91 Ramaraj Sundraraj 525-400 Adam Kretschmer
37 Shakir Reshamwala 13 -228 Adam Kretschmer 306-399 Ramaraj Sundraraj
38 Ramaraj Sundraraj 13 -319 Olobatoke Aka 400-525 Shakir Reshamwala
39 Adam Kretschmer 13 -324 Shakir Reshamwala 399-306 Olobatoke Aka
40 Mohd Ali Ismail 13 -378 Anand Buddhdev 412-461 Michael McKenna
41 Ivor Zetler 13 -417 Heather Long 355-381 Udayan Grover
42 Martin DeMello 13 -596 Sanjoy Gupta 466-448 Thavachai Tivava
43 Apirat Choomai 12.5 -106 Goh Jiang Pern 423-507 Russell Honeybun
44 Udayan Grover 12 664 Olajide Akinyemi 551-358 Ivor Zetler
45 Andrew Golding 12 543 Carmel Dodd 425-432 Puneet Sharma
46 Jocelyn Lor 12 198 Puneet Sharma 517-269 Carmel Dodd
47 Cecil Fernandes 12 -211 Jagan Narayanan 322-369 Isong Williams
48 Olajide Akinyemi 12 -666 Udayan Grover 358-551 Heather Long
49 Ian Tay Zhi Xian 12 -761 Thavachai Tivava 430-411 Sanjoy Gupta
50 Sanjoy Gupta 11 -90 Martin DeMello 448-466 Ian Tay Zhi Xian
51 Quek Sim Ho 11 -121 Mohammad Inayatullah407-414 Amnuay Ploysangngam
52 John Barker 11 -207 Tan Jin Chor 411-359 Dianne Ward
53 Goutham Jayaraman 11 -318 Amnuay Ploysangngam 398-230 Mohammad Inayatullah
54 Mohammad Inayatullah 11 -776 Quek Sim Ho 414-407 Goutham Jayaraman
55 Amnuay Ploysangngam 10 -38 Goutham Jayaraman 230-398 Quek Sim Ho
56 Dianne Ward 10 -109 Kitty-Jean Laginha 451-395 John Barker
57 Tan Jin Chor 10 -157 John Barker 359-411 Kitty-Jean Laginha
58 Thavachai Tivava 10 -349 Ian Tay Zhi Xian 411-430 Martin DeMello
59 Melvin Dalangin 10 -449 Gora Sulaiman 367-425 Ferdy Anthonius
60 Gora Sulaiman 10 -602 Melvin Dalangin 425-367 Antonio Malonzo
61 Ferdy Anthonius 10 -723 Antonio Malonzo 426-407 Melvin Dalangin
62 Puneet Sharma 10 -789 Jocelyn Lor 269-517 Andrew Golding
63 Kitty-Jean Laginha 9 -440 Dianne Ward 395-451 Tan Jin Chor
64 Dorai Raja 9 -761 Peter Bauer 425-368 Ng Chee Eng
65 Antonio Malonzo 8.5 -1323 Ferdy Anthonius 407-426 Gora Sulaiman
66 Chelly Okoko 8 -941 Ng Chee Eng 454-323 Peter Bauer
67 Ng Chee Eng 6.5 -1246 Chelly Okoko 323-454 Dorai Raja
68 Peter Bauer 6 -1412 Dorai Raja 368-425 Chelly Okoko
HG Taewan Sutthasin
646