Aardvark: 05.12.2010 Causeway Challenge : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN] [** END OF FILE ***]

Results for MASTERS
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Liew Kian Boon 8 453 Tony Sim 423-401 Gerry Carter
2 Tony Sim 7 566 Liew Kian Boon 401-423 Jocelyn Lor
3 Gerry Carter 7 520 Jocelyn Lor 410-373 Liew Kian Boon
4 Waseem Khatri 7 516 Sanjoy Gupta 408-399 Vannitha Balasingam
5 Vannitha Balasingam 7 513 Ryan Anderson 499-444 Waseem Khatri
6 Thacha Koowirat 6 785 Cheong Yi Wei 455-341 Bright Idahosa
7 Alastair Richards 6 478 Taewan Sutthasin 471-445 Nakul Prabhu
8 Daniel Srichawla 6 383 Mohan Chunkath 429-354 Toh Weibin
9 Albert Hahn 6 346 Goh Jiang Pern 441-370 Karen Richards
10 Shim Yen Nee 6 210 Martin Teo 446-397 Mohd Ali Ismail
11 Bright Idahosa 5 402 Ivor Zetler 357-334 Thacha Koowirat
12 Ricky Purnomo 5 373 Michael McKenna 496-389 Carmel Dodd
13 Jocelyn Lor 5 356 Gerry Carter 373-410 Tony Sim
14 Sanjoy Gupta 5 326 Waseem Khatri 399-408 Ryan Anderson
15 Chollapat Itthiaree 5 321 Toh Weibin 449-399 Mohan Chunkath
16 Mohan Chunkath 5 293 Daniel Srichawla 354-429 Chollapat Itthiaree
17 Cheong Yi Wei 5 281 Thacha Koowirat 341-455 Ivor Zetler
18 Martin Teo 5 233 Shim Yen Nee 397-446 John Barker
19 Karen Richards 5 225 Anand Buddhdev 475-358 Albert Hahn
20 Taewan Sutthasin 5 215 Alastair Richards 445-471 Chelly Okoko
21 Nakul Prabhu 5 150 Chelly Okoko 524-472 Alastair Richards
22 Ivor Zetler 5 103 Bright Idahosa 334-357 Cheong Yi Wei
23 Thavachai Tivava 5 98 Apirat Choomai 377-300 Martin DeMello
24 Heather Long 5 -59 Melvin Dalangin 400-393 Jagan Narayanan
25 Mohd Ali Ismail 5 -69 John Barker 397-380 Shim Yen Nee
26 Ryan Anderson 5 -117 Vannitha Balasingam 444-499 Sanjoy Gupta
27 Toh Weibin 4 270 Chollapat Itthiaree 399-449 Daniel Srichawla
28 Isong Williams 4 215 Ramaraj Sundraraj 458-358 Tan Jin Chor
29 Bob Okoridem 4 65 Dianne Ward 377-342 Amnuay Ploysangngam
30 Olobatoke Aka 4 16 Udayan Grover 390-338 Alex Tan
31 Melvin Dalangin 4 -51 Heather Long 393-400 Puneet Sharma
32 John Barker 4 -107 Mohd Ali Ismail 380-397 Martin Teo
33 Jagan Narayanan 4 -109 Puneet Sharma 428-390 Heather Long
34 Michael McKenna 4 -121 Ricky Purnomo 389-496 Olajide Akinyemi
35 Chelly Okoko 4 -125 Nakul Prabhu 472-524 Taewan Sutthasin
36 Olajide Akinyemi 4 -140 Carmel Dodd 343-324 Michael McKenna
37 Nawapadol Sayavesa 4 -193 Dylan Sharma 445-326 Mohammad Inayatullah
38 Cecil Fernandes 4 -195 Martin DeMello 450-385 Apirat Choomai
39 Apirat Choomai 4 -237 Thavachai Tivava 300-377 Cecil Fernandes
40 Goh Jiang Pern 3 223 Albert Hahn 370-441 Anand Buddhdev
41 Udayan Grover 3 86 Olobatoke Aka 338-390 Ian Tay Zhi Xian
42 Tan Jin Chor 3 13 Russell Honeybun 321-442 Isong Williams
43 Anand Buddhdev 3 -14 Karen Richards 358-475 Goh Jiang Pern
44 Carmel Dodd 3 -102 Olajide Akinyemi 324-343 Ricky Purnomo
45 Puneet Sharma 3 -117 Jagan Narayanan 390-428 Melvin Dalangin
46 Russell Honeybun 3 -118 Tan Jin Chor 442-321 Ramaraj Sundraraj
47 Edie Mueller 3 -124 Amnuay Ploysangngam 448-383 Dianne Ward
48 Amnuay Ploysangngam 3 -146 Edie Mueller 383-448 Bob Okoridem
49 Gora Sulaiman 3 -165 Quek Sim Ho 361-430 Dorai Raja
50 Quek Sim Ho 3 -205 Gora Sulaiman 430-361 Judy Jones
51 Judy Jones 3 -219 Dorai Raja 490-424 Quek Sim Ho
52 Adam Kretschmer 3 -253 Ng Chee Eng 408-378 Goutham Jayaraman
53 Dorai Raja 3 -301 Judy Jones 424-490 Gora Sulaiman
54 Alex Tan 3 -326 Ian Tay Zhi Xian 420-341 Olobatoke Aka
55 Shakir Reshamwala 3 -353 Mohammad Inayatullah401-311 Dylan Sharma
56 Mohammad Inayatullah 3 -393 Shakir Reshamwala 311-401 Nawapadol Sayavesa
57 Antonio Malonzo 3 -431 Goutham Jayaraman 432-422 Ng Chee Eng
58 Martin DeMello 3 -514 Cecil Fernandes 385-450 Thavachai Tivava
59 Ramaraj Sundraraj 2 -118 Isong Williams 358-458 Russell Honeybun
60 Andrew Golding 2 -139 Kitty-Jean Laginha 444-348 Peter Bauer
61 Dianne Ward 2 -164 Bob Okoridem 342-377 Edie Mueller
62 Goutham Jayaraman 2 -260 Antonio Malonzo 422-432 Adam Kretschmer
63 Ian Tay Zhi Xian 2 -277 Alex Tan 341-420 Udayan Grover
64 Dylan Sharma 2 -423 Nawapadol Sayavesa 326-445 Shakir Reshamwala
65 Peter Bauer 2 -468 Ferdy Anthonius 251-381 Andrew Golding
66 Ferdy Anthonius 1 -422 Peter Bauer 381-251 Kitty-Jean Laginha
67 Ng Chee Eng 1 -627 Adam Kretschmer 378-408 Antonio Malonzo
68 Kitty-Jean Laginha 1 -832 Andrew Golding 348-444 Ferdy Anthonius
HG Udayan Grover
626