Aardvark: 05.12.2010 Causeway Challenge : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN] [** END OF FILE ***]

Results for MASTERS
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Liew Kian Boon 10 863 Waseem Khatri 537-334 Tony Sim
2 Tony Sim 9 745 Gerry Carter 376-399 Liew Kian Boon
3 Alastair Richards 9 663 Daniel Srichawla 429-346 Albert Hahn
4 Albert Hahn 9 592 Vannitha Balasingam 428-417 Alastair Richards
5 Gerry Carter 9 336 Tony Sim 399-376 Waseem Khatri
6 Thacha Koowirat 8 823 Chollapat Itthiaree 349-315 Ricky Purnomo
7 Thavachai Tivava 8 460 Shim Yen Nee 483-377 Taewan Sutthasin
8 Ricky Purnomo 8 438 Bright Idahosa 421-378 Thacha Koowirat
9 Waseem Khatri 8 284 Liew Kian Boon 334-537 Gerry Carter
10 Heather Long 8 114 Isong Williams 446-411 Mohd Ali Ismail
11 Taewan Sutthasin 7 473 Sanjoy Gupta 559-259 Thavachai Tivava
12 Cheong Yi Wei 7 431 Jocelyn Lor 471-422 Mohan Chunkath
13 Vannitha Balasingam 7 402 Albert Hahn 417-428 Daniel Srichawla
14 Karen Richards 7 348 John Barker 436-328 Martin Teo
15 Mohan Chunkath 7 303 Melvin Dalangin 405-376 Cheong Yi Wei
16 Daniel Srichawla 7 256 Alastair Richards 346-429 Vannitha Balasingam
17 Shim Yen Nee 7 192 Thavachai Tivava 377-483 Sanjoy Gupta
18 Ivor Zetler 7 74 Mohd Ali Ismail 377-375 Isong Williams
19 Ryan Anderson 7 74 Michael McKenna 436-369 Apirat Choomai
20 Chollapat Itthiaree 6 367 Thacha Koowirat 315-349 Bright Idahosa
21 Bright Idahosa 6 355 Ricky Purnomo 378-421 Chollapat Itthiaree
22 Isong Williams 6 346 Heather Long 411-446 Ivor Zetler
23 Toh Weibin 6 193 Russell Honeybun 390-384 Bob Okoridem
24 Anand Buddhdev 6 165 Adam Kretschmer 420-394 Edie Mueller
25 Edie Mueller 6 162 Gora Sulaiman 489-329 Anand Buddhdev
26 Bob Okoridem 6 112 Udayan Grover 476-409 Toh Weibin
27 Nakul Prabhu 6 90 Martin Teo 497-404 John Barker
28 Sanjoy Gupta 6 47 Taewan Sutthasin 259-559 Shim Yen Nee
29 Martin Teo 6 -34 Nakul Prabhu 404-497 Karen Richards
30 Alex Tan 6 -49 Jagan Narayanan 473-413 Shakir Reshamwala
31 Mohd Ali Ismail 6 -147 Ivor Zetler 375-377 Heather Long
32 Michael McKenna 6 -162 Ryan Anderson 369-436 Nawapadol Sayavesa
33 Nawapadol Sayavesa 6 -291 Apirat Choomai 508-435 Michael McKenna
34 Goh Jiang Pern 5 396 Cecil Fernandes 371-343 Antonio Malonzo
35 Jocelyn Lor 5 97 Cheong Yi Wei 422-471 Melvin Dalangin
36 Melvin Dalangin 5 36 Mohan Chunkath 376-405 Jocelyn Lor
37 John Barker 5 -41 Karen Richards 328-436 Nakul Prabhu
38 Olajide Akinyemi 5 -106 Amnuay Ploysangngam 371-380 Olobatoke Aka
39 Olobatoke Aka 5 -111 Chelly Okoko 373-458 Olajide Akinyemi
40 Chelly Okoko 5 -157 Olobatoke Aka 458-373 Amnuay Ploysangngam
41 Jagan Narayanan 5 -195 Alex Tan 413-473 Judy Jones
42 Apirat Choomai 5 -196 Nawapadol Sayavesa 435-508 Ryan Anderson
43 Amnuay Ploysangngam 5 -209 Olajide Akinyemi 380-371 Chelly Okoko
44 Mohammad Inayatullah 5 -209 Carmel Dodd 466-280 Tan Jin Chor
45 Puneet Sharma 5 -222 Dianne Ward 438-419 Martin DeMello
46 Shakir Reshamwala 5 -237 Judy Jones 430-310 Alex Tan
47 Antonio Malonzo 4.5 -575 Andrew Golding 272-479 Goh Jiang Pern
48 Andrew Golding 4 125 Antonio Malonzo 479-272 Cecil Fernandes
49 Udayan Grover 4 106 Bob Okoridem 409-476 Russell Honeybun
50 Russell Honeybun 4 34 Toh Weibin 384-390 Udayan Grover
51 Tan Jin Chor 4 -33 Quek Sim Ho 484-306 Mohammad Inayatullah
52 Carmel Dodd 4 -161 Mohammad Inayatullah280-466 Quek Sim Ho
53 Ramaraj Sundraraj 4 -180 Goutham Jayaraman 450-402 Dylan Sharma
54 Adam Kretschmer 4 -247 Anand Buddhdev 394-420 Gora Sulaiman
55 Gora Sulaiman 4 -357 Edie Mueller 329-489 Adam Kretschmer
56 Judy Jones 4 -388 Shakir Reshamwala 310-430 Jagan Narayanan
57 Cecil Fernandes 4 -402 Goh Jiang Pern 343-371 Andrew Golding
58 Dorai Raja 4 -488 Martin DeMello 447-404 Dianne Ward
59 Martin DeMello 4 -580 Dorai Raja 404-447 Puneet Sharma
60 Ian Tay Zhi Xian 3 -339 Dylan Sharma 439-351 Goutham Jayaraman
61 Ferdy Anthonius 3 -384 Kitty-Jean Laginha 390-378 Peter Bauer
62 Quek Sim Ho 3 -418 Tan Jin Chor 306-484 Carmel Dodd
63 Dylan Sharma 3 -499 Ian Tay Zhi Xian 351-439 Ramaraj Sundraraj
64 Kitty-Jean Laginha 3 -620 Ferdy Anthonius 378-390 Ng Chee Eng
65 Peter Bauer 3 -640 Ng Chee Eng 433-280 Ferdy Anthonius
66 Dianne Ward 2 -390 Puneet Sharma 419-438 Dorai Raja
67 Goutham Jayaraman 2 -523 Ramaraj Sundraraj 402-450 Ian Tay Zhi Xian
68 Ng Chee Eng 1.5 -912 Peter Bauer 280-433 Kitty-Jean Laginha
HG Udayan Grover
626