Aardvark: 30.11.2011 CAUSEWAY 2011 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Jayden Kuhne 16 1242 Somphong Phosai 455-263 Cameron Farlow
2 Cameron Farlow 16 1014 Julius Wilson 475-420 Jayden Kuhne
3 Somphong Phosai 15 861 Jayden Kuhne 263-455 Robby Swandanu
4 Fadlan Satria 14 1378 Lim Sha-Lyn 472-394 Cheong Yi Hua
5 Robby Swandanu 14 1111 Arul Inthirarajah 464-481 Somphong Phosai
6 Lim Sha-Lyn 14 625 Fadlan Satria 394-472 Julius Wilson
7 Maureen See 14 511 Colleen Walker 335-315 Marvi Delfin
8 Julius Wilson 14 463 Cameron Farlow 420-475 Lim Sha-Lyn
9 Arul Inthirarajah 14 344 Robby Swandanu 481-464 Pasith Teeka-Uttam
10 Markus Loke 13.5 513 Marvi Delfin 330-312 Tim Butcher
11 Tim Butcher 13.5 323 Moses Owugah 503-330 Markus Loke
12 Lennie D'Souza 13 1187 Hanne Marks 381-358 Chim Wai Main
13 Cheong Yi Hua 13 972 Chim Wai Main 340-410 Fadlan Satria
14 Marvi Delfin 13 728 Markus Loke 312-330 Maureen See
15 Chim Wai Main 13 476 Cheong Yi Hua 410-340 Lennie D'Souza
16 Albert Martono 13 436 Carolyn Watt 424-387 Betty Eriksen
17 Pasith Teeka-Uttam 13 388 Sharon Sorensen 340-382 Arul Inthirarajah
18 Lee Chee Meng 13 307 Betty Eriksen 401-280 Colleen Walker
19 Sharon Sorensen 12.5 397 Pasith Teeka-Uttam 382-340 Radhika Mahalingaiah
20 Radhika Mahalingaiah 12 839 Sunny Wright 366-340 Sharon Sorensen
21 Jessie Lim 12 674 Caroline Scowcroft 521-305 Hanne Marks
22 Nicky Huitson 12 444 Aubrey Millet 539-230 Steven Surya
23 Colleen Walker 12 221 Maureen See 315-335 Lee Chee Meng
24 Betty Eriksen 12 137 Lee Chee Meng 280-401 Albert Martono
25 Rex D'Souza 12 78 Steven Surya 377-290 Nidhi Singhvi
26 Sunny Wright 12 75 Radhika Mahalingaiah340-366 Moses Owugah
27 Joe Leqoalane 12 60 Jean Noonan 496-377 Zeenath Ariff
28 Moses Owugah 12 3 Tim Butcher 330-503 Sunny Wright
29 Nidhi Singhvi 12 -36 Zeenath Ariff 363-362 Rex D'Souza
30 Adele Tan 11.5 917 Pat Schuberg 549-255 Ker Ken Wa
31 Ker Ken Wa 11.5 414 Syed Taha ul Huda 374-370 Adele Tan
32 Olga Visser 11 407 Taha Amjad 421-357 Martin Waterworth
33 Hendy Yohanes 11 391 Martin Waterworth 474-363 Aubrey Millet
34 Hanne Marks 11 309 Lennie D'Souza 358-381 Jessie Lim
35 Mary Morgan 11 242 Gary Pollard 465-350 Alison Pollard
36 Alison Pollard 11 164 Carol Hudson 477-241 Mary Morgan
37 Caroline Scowcroft 11 148 Jessie Lim 305-521 Carolyn Watt
38 Steven Surya 11 69 Rex D'Souza 290-377 Nicky Huitson
39 Zeenath Ariff 11 -57 Nidhi Singhvi 362-363 Joe Leqoalane
40 Shirley Martin 11 -180 Wan Muhammad 376-252 Jenny Coetzee
41 Jean Noonan 10.5 250 Joe Leqoalane 377-496 Alex Leckie-Zaharic
42 Yoon Kim Fong 10 518 Asad Raza Merchant 415-411 Syed Taha ul Huda
43 Aloysious Conzaga 10 466 Ruman Anis 415-334 Pat Schuberg
44 Alex Leckie-Zaharic 10 258 Janine Whittaker 378-481 Jean Noonan
45 Martin Waterworth 10 230 Hendy Yohanes 363-474 Olga Visser
46 Carolyn Watt 10 143 Albert Martono 387-424 Caroline Scowcroft
47 Catherine Tong 10 78 Sylvia Coelho 380-249 Janine Whittaker
48 Hamza Sheikh 10 70 Tsholofelo Modise 425-309 Nabena B Hamalatha
49 Janine Whittaker 10 52 Alex Leckie-Zaharic 481-378 Catherine Tong
50 Nabena B Hamalatha 10 50 Umair Khalidi 426-335 Hamza Sheikh
51 Gary Pollard 10 -21 Mary Morgan 350-465 Carol Hudson
52 Anocha Saengsiri 10 -99 Jenny Coetzee 418-339 Tsholofelo Modise
53 Aubrey Millet 10 -180 Nicky Huitson 230-539 Hendy Yohanes
54 Carol Hudson 10 -362 Alison Pollard 241-477 Gary Pollard
55 Jenny Coetzee 10 -389 Anocha Saengsiri 339-418 Shirley Martin
56 Syed Taha ul Huda 10 -676 Ker Ken Wa 370-374 Yoon Kim Fong
57 Vincentius Salim 9 568 Tashwindran 413-246 Mahani Mohamed
58 Taha Amjad 9 261 Olga Visser 357-421 Talal Amjad
59 Pat Schuberg 9 163 Adele Tan 255-549 Aloysious Conzaga
60 Mahani Mohamed 9 115 Maree Farlow 398-265 Vincentius Salim
61 Phil Paes 9 -3 Talal Amjad 391-318 Sylvia Coelho
62 Talal Amjad 9 -48 Phil Paes 318-391 Taha Amjad
63 Kay Anderson 9 -174 Yash Gandhi 366-362 Asad Raza Merchant
64 Umair Khalidi 9 -300 Nabena B Hamalatha 335-426 Wan Muhammad
65 Tsholofelo Modise 9 -315 Hamza Sheikh 309-425 Anocha Saengsiri
66 Shyla William 9 -765 Prashaath Nair 336-284 Maree Farlow
67 Wan Muhammad 9 -1196 Shirley Martin 252-376 Umair Khalidi
68 Ruman Anis 8.5 -381 Aloysious Conzaga 334-415 Tashwindran
69 Asad Raza Merchant 8 -152 Yoon Kim Fong 411-415 Kay Anderson
70 Sylvia Coelho 8 -231 Catherine Tong 249-380 Phil Paes
71 Rafique Khatri 8 -311 Vonni Farlow 327-306 Muhammad Izzul
72 Maree Farlow 8 -508 Mahani Mohamed 265-398 Shyla William
73 Yash Gandhi 8 -828 Kay Anderson 362-366 Yash Gandhi
74 Rebeccah Booth 8 -929 Rebeccah Booth - Rebeccah Booth
75 Muhammad Izzul 8 -1046 Amira Aquilla 328-253 Rafique Khatri
76 Tashwindran 8 -1293 Vincentius Salim 246-413 Ruman Anis
77 Faraad Moyce 7.5 -444 Faraad Moyce - Vonni Farlow
78 Vonni Farlow 7 -138 Rafique Khatri 306-327 Faraad Moyce
79 Muhammad Muaz 7 -783 Adam Syamim 299-271 Prashaath Nair
80 Prashaath Nair 7 -1297 Shyla William 284-336 Muhammad Muaz
81 Amira Aquilla 7 -1660 Muhammad Izzul 253-328 Danial Faris
82 Danial Faris 3 -2496 Muhd Irfan Haqqim 193-190 Amira Aquilla
83 Muhd Irfan Haqqim 3 -2554 Danial Faris 190-193 Adam Syamim
84 Adam Syamim 2 -2238 Muhammad Muaz 271-299 Muhd Irfan Haqqim
HG Lee Chee Meng
627