Aardvark: 30.11.2011 CAUSEWAY 2011 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Somphong Phosai 6 790 Taha Amjad 390-360 Jayden Kuhne
2 Jayden Kuhne 6 746 Albert Martono 452-318 Somphong Phosai
3 Chim Wai Main 6 618 Lim Sha-Lyn 462-325 Taha Amjad
4 Taha Amjad 5 481 Somphong Phosai 360-390 Chim Wai Main
5 Cheong Yi Hua 5 405 Nabena B Hamalatha 429-360 Nicky Huitson
6 Alison Pollard 5 266 Robby Swandanu 404-363 Rex D'Souza
7 Nicky Huitson 5 263 Lennie D'Souza 383-377 Cheong Yi Hua
8 Rex D'Souza 5 252 Moses Owugah 379-342 Alison Pollard
9 Lim Sha-Lyn 5 220 Chim Wai Main 325-462 Lennie D'Souza
10 Arul Inthirarajah 5 195 Talal Amjad 411-301 Syed Taha ul Huda
11 Syed Taha ul Huda 5 -4 Caroline Scowcroft 401-365 Arul Inthirarajah
12 Lennie D'Souza 4 607 Nicky Huitson 377-383 Lim Sha-Lyn
13 Caroline Scowcroft 4 419 Syed Taha ul Huda 365-401 Radhika Mahalingaiah
14 Nabena B Hamalatha 4 365 Cheong Yi Hua 360-429 Robby Swandanu
15 Jean Noonan 4 363 Fadlan Satria 395-388 Jessie Lim
16 Radhika Mahalingaiah 4 359 Anocha Saengsiri 371-448 Caroline Scowcroft
17 Moses Owugah 4 322 Rex D'Souza 342-379 Albert Martono
18 Cameron Farlow 4 305 Phil Paes 481-386 Hanne Marks
19 Robby Swandanu 4 267 Alison Pollard 363-404 Nabena B Hamalatha
20 Catherine Tong 4 229 Wan Muhammad 467-282 Shirley Martin
21 Julius Wilson 4 208 Asad Raza Merchant 381-347 Martin Waterworth
22 Hamza Sheikh 4 182 Martin Waterworth 376-374 Nidhi Singhvi
23 Steven Surya 4 171 Amira Aquilla 518-190 Kay Anderson
24 Colleen Walker 4 157 Sylvia Coelho 465-353 Carolyn Watt
25 Anocha Saengsiri 4 148 Radhika Mahalingaiah448-371 Carol Hudson
26 Albert Martono 4 76 Jayden Kuhne 318-452 Moses Owugah
27 Shirley Martin 4 33 Sunny Wright 393-387 Catherine Tong
28 Betty Eriksen 4 -8 Hanne Marks 351-337 Talal Amjad
29 Kay Anderson 4 -23 Adele Tan 373-339 Steven Surya
30 Jenny Coetzee 4 -166 Zeenath Ariff 341-298 Tim Butcher
31 Tim Butcher 3.5 112 Rebeccah Booth 473-290 Jenny Coetzee
32 Markus Loke 3.5 40 Alex Leckie-Zaharic 333-486 Fadlan Satria
33 Fadlan Satria 3 535 Jean Noonan 388-395 Markus Loke
34 Alex Leckie-Zaharic 3 420 Markus Loke 486-333 Sharon Sorensen
35 Jessie Lim 3 354 Pasith Teeka-Uttam 426-453 Jean Noonan
36 Sharon Sorensen 3 257 Vincentius Salim 410-398 Alex Leckie-Zaharic
37 Yoon Kim Fong 3 211 Ker Ken Wa 486-359 Phil Paes
38 Hendy Yohanes 3 204 Aloysious Conzaga 437-336 Pasith Teeka-Uttam
39 Hanne Marks 3 197 Betty Eriksen 337-351 Cameron Farlow
40 Pasith Teeka-Uttam 3 192 Jessie Lim 453-426 Hendy Yohanes
41 Martin Waterworth 3 152 Hamza Sheikh 374-376 Julius Wilson
42 Nidhi Singhvi 3 152 Olga Visser 389-391 Hamza Sheikh
43 Gary Pollard 3 147 Vonni Farlow 397-329 Olga Visser
44 Carol Hudson 3 113 Carolyn Watt 364-397 Anocha Saengsiri
45 Olga Visser 3 70 Nidhi Singhvi 391-389 Gary Pollard
46 Aubrey Millet 3 -28 Shyla William 565-321 Rebeccah Booth
47 Marvi Delfin 3 -50 Maureen See 415-403 Asad Raza Merchant
48 Carolyn Watt 3 -75 Carol Hudson 397-364 Colleen Walker
49 Zeenath Ariff 3 -125 Jenny Coetzee 298-341 Amira Aquilla
50 Talal Amjad 3 -130 Arul Inthirarajah 301-411 Betty Eriksen
51 Yash Gandhi 3 -243 Tsholofelo Modise 385-375 Wan Muhammad
52 Amira Aquilla 3 -500 Steven Surya 190-518 Zeenath Ariff
53 Faraad Moyce 2.5 35 Muhammad Muaz 362-308 Pat Schuberg
54 Ruman Anis 2.5 -260 Pat Schuberg 354-533 Vincentius Salim
55 Pat Schuberg 2 362 Ruman Anis 533-354 Faraad Moyce
56 Vincentius Salim 2 256 Sharon Sorensen 398-410 Ruman Anis
57 Phil Paes 2 36 Cameron Farlow 386-481 Yoon Kim Fong
58 Aloysious Conzaga 2 -38 Hendy Yohanes 336-437 Ker Ken Wa
59 Ker Ken Wa 2 -48 Yoon Kim Fong 359-486 Aloysious Conzaga
60 Maureen See 2 -52 Marvi Delfin 403-415 Joe Leqoalane
61 Asad Raza Merchant 2 -99 Julius Wilson 347-381 Marvi Delfin
62 Sunny Wright 2 -134 Shirley Martin 387-393 Sylvia Coelho
63 Umair Khalidi 2 -166 Muhammad Izzul 399-280 Lee Chee Meng
64 Joe Leqoalane 2 -180 Janine Whittaker 267-443 Maureen See
65 Tsholofelo Modise 2 -197 Yash Gandhi 375-385 Adele Tan
66 Lee Chee Meng 2 -203 Mary Morgan 393-369 Umair Khalidi
67 Adele Tan 2 -211 Kay Anderson 339-373 Tsholofelo Modise
68 Sylvia Coelho 2 -252 Colleen Walker 353-465 Sunny Wright
69 Janine Whittaker 2 -268 Joe Leqoalane 443-267 Shyla William
70 Wan Muhammad 2 -404 Catherine Tong 282-467 Yash Gandhi
71 Rebeccah Booth 2 -571 Tim Butcher 290-473 Aubrey Millet
72 Mary Morgan 1 -97 Lee Chee Meng 369-393 Vonni Farlow
73 Vonni Farlow 1 -180 Gary Pollard 329-397 Mary Morgan
74 Rafique Khatri 1 -317 Danial Faris 462-342 Mahani Mohamed
75 Mahani Mohamed 1 -372 Maree Farlow 388-302 Rafique Khatri
76 Muhammad Muaz 1 -627 Faraad Moyce 308-362 Prashaath Nair
77 Muhammad Izzul 1 -672 Umair Khalidi 280-399 Danial Faris
78 Shyla William 1 -714 Aubrey Millet 321-565 Janine Whittaker
79 Prashaath Nair 1 -743 Tashwindran 294-354 Muhammad Muaz
80 Danial Faris 1 -786 Rafique Khatri 342-462 Muhammad Izzul
81 Tashwindran 1 -797 Prashaath Nair 354-294 Muhd Irfan Haqqim
82 Muhd Irfan Haqqim 1 -1163 Adam Syamim 208-175 Tashwindran
83 Maree Farlow 0 -569 Mahani Mohamed 302-388 Adam Syamim
84 Adam Syamim 0 -820 Muhd Irfan Haqqim 175-208 Maree Farlow
HG Alex Leckie-Zaharic
620