Aardvark: 30.11.2011 CAUSEWAY 2011 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Jayden Kuhne 14 1112 Pasith Teeka-Uttam 416-321 Fadlan Satria
2 Somphong Phosai 13 924 Robby Swandanu 458-381 Carolyn Watt
3 Robby Swandanu 12 1156 Somphong Phosai 381-458 Pasith Teeka-Uttam
4 Cameron Farlow 12 723 Syed Taha ul Huda 420-355 Colleen Walker
5 Julius Wilson 12 542 Markus Loke 485-402 Tim Butcher
6 Pasith Teeka-Uttam 12 465 Jayden Kuhne 321-416 Robby Swandanu
7 Arul Inthirarajah 12 417 Carolyn Watt 426-425 Markus Loke
8 Tim Butcher 11.5 440 Taha Amjad 414-378 Julius Wilson
9 Fadlan Satria 11 1045 Cheong Yi Hua 362-373 Jayden Kuhne
10 Cheong Yi Hua 11 788 Fadlan Satria 373-362 Betty Eriksen
11 Chim Wai Main 11 492 Colleen Walker 456-384 Nidhi Singhvi
12 Lim Sha-Lyn 11 473 Lee Chee Meng 473-297 Zeenath Ariff
13 Colleen Walker 11 431 Chim Wai Main 384-456 Cameron Farlow
14 Moses Owugah 11 195 Shirley Martin 371-363 Lee Chee Meng
15 Markus Loke 10.5 251 Julius Wilson 402-485 Arul Inthirarajah
16 Marvi Delfin 10 616 Lennie D'Souza 396-328 Radhika Mahalingaiah
17 Carolyn Watt 10 511 Arul Inthirarajah 425-426 Somphong Phosai
18 Caroline Scowcroft 10 379 Steven Surya 427-401 Maureen See
19 Albert Martono 10 316 Nidhi Singhvi 450-366 Hanne Marks
20 Hanne Marks 10 309 Nicky Huitson 463-353 Albert Martono
21 Betty Eriksen 10 296 Maureen See 355-371 Cheong Yi Hua
22 Maureen See 10 281 Betty Eriksen 371-355 Caroline Scowcroft
23 Aubrey Millet 10 279 Joe Leqoalane 462-335 Nicky Huitson
24 Nidhi Singhvi 10 216 Albert Martono 366-450 Chim Wai Main
25 Zeenath Ariff 10 96 Rex D'Souza 294-420 Lim Sha-Lyn
26 Rex D'Souza 10 78 Zeenath Ariff 420-294 Joe Leqoalane
27 Lee Chee Meng 10 17 Lim Sha-Lyn 297-473 Moses Owugah
28 Syed Taha ul Huda 10 -380 Cameron Farlow 355-420 Lennie D'Souza
29 Jean Noonan 9.5 435 Jessie Lim 460-404 Shirley Martin
30 Sharon Sorensen 9.5 166 Radhika Mahalingaiah402-380 Martin Waterworth
31 Lennie D'Souza 9 768 Marvi Delfin 328-396 Syed Taha ul Huda
32 Radhika Mahalingaiah 9 634 Sharon Sorensen 380-402 Marvi Delfin
33 Jessie Lim 9 565 Jean Noonan 404-460 Taha Amjad
34 Martin Waterworth 9 539 Gary Pollard 469-365 Sharon Sorensen
35 Taha Amjad 9 364 Tim Butcher 378-414 Jessie Lim
36 Anocha Saengsiri 9 210 Hendy Yohanes 353-341 Gary Pollard
37 Nabena B Hamalatha 9 152 Mary Morgan 396-371 Steven Surya
38 Nicky Huitson 9 116 Hanne Marks 353-463 Aubrey Millet
39 Joe Leqoalane 9 -54 Aubrey Millet 335-462 Rex D'Souza
40 Carol Hudson 9 -71 Alison Pollard 382-362 Hamza Sheikh
41 Sunny Wright 9 -123 Hamza Sheikh 381-320 Yash Gandhi
42 Shirley Martin 9 -304 Moses Owugah 363-371 Jean Noonan
43 Ker Ken Wa 8.5 267 Catherine Tong 344-325 Alison Pollard
44 Ruman Anis 8.5 10 Yash Gandhi 399-380 Pat Schuberg
45 Hendy Yohanes 8 294 Anocha Saengsiri 341-353 Alex Leckie-Zaharic
46 Alex Leckie-Zaharic 8 163 Janine Whittaker 405-446 Hendy Yohanes
47 Talal Amjad 8 105 Umair Khalidi 432-231 Janine Whittaker
48 Gary Pollard 8 85 Martin Waterworth 365-469 Anocha Saengsiri
49 Steven Surya 8 45 Caroline Scowcroft 401-427 Nabena B Hamalatha
50 Hamza Sheikh 8 -42 Sunny Wright 320-381 Carol Hudson
51 Janine Whittaker 8 -44 Alex Leckie-Zaharic 446-405 Talal Amjad
52 Jenny Coetzee 8 -186 Tsholofelo Modise 439-308 Umair Khalidi
53 Alison Pollard 8 -263 Carol Hudson 362-382 Ker Ken Wa
54 Yash Gandhi 8 -383 Ruman Anis 380-399 Sunny Wright
55 Wan Muhammad 8 -881 Faraad Moyce 369-352 Aloysious Conzaga
56 Adele Tan 7.5 247 Sylvia Coelho 393-301 Tsholofelo Modise
57 Faraad Moyce 7.5 -247 Wan Muhammad 352-369 Catherine Tong
58 Pat Schuberg 7 391 Aloysious Conzaga 267-326 Ruman Anis
59 Vonni Farlow 7 358 Amira Aquilla 458-238 Yoon Kim Fong
60 Aloysious Conzaga 7 260 Pat Schuberg 326-267 Wan Muhammad
61 Yoon Kim Fong 7 206 Phil Paes 429-360 Vonni Farlow
62 Olga Visser 7 33 Vincentius Salim 397-274 Asad Raza Merchant
63 Catherine Tong 7 -29 Ker Ken Wa 325-344 Faraad Moyce
64 Asad Raza Merchant 7 -57 Mahani Mohamed 455-358 Olga Visser
65 Mary Morgan 7 -193 Nabena B Hamalatha 371-396 Sylvia Coelho
66 Sylvia Coelho 7 -220 Adele Tan 301-393 Mary Morgan
67 Maree Farlow 7 -260 Adam Syamim 406-256 Phil Paes
68 Umair Khalidi 7 -405 Talal Amjad 231-432 Jenny Coetzee
69 Tsholofelo Modise 7 -407 Jenny Coetzee 308-439 Adele Tan
70 Rebeccah Booth 7 -864 Danial Faris 339-274 Amira Aquilla
71 Muhammad Izzul 7 -983 Kay Anderson 355-350 Tashwindran
72 Tashwindran 7 -994 Shyla William 377-329 Muhammad Izzul
73 Phil Paes 6 -262 Yoon Kim Fong 360-429 Maree Farlow
74 Rafique Khatri 6 -509 Muhammad Muaz 390-246 Danial Faris
75 Kay Anderson 6 -575 Muhammad Izzul 350-355 Prashaath Nair
76 Prashaath Nair 6 -969 Muhd Irfan Haqqim 269-352 Kay Anderson
77 Amira Aquilla 6 -1516 Vonni Farlow 238-458 Rebeccah Booth
78 Vincentius Salim 5 -192 Olga Visser 274-397 Adam Syamim
79 Mahani Mohamed 5 -367 Asad Raza Merchant 358-455 Muhd Irfan Haqqim
80 Muhammad Muaz 5 -784 Rafique Khatri 246-390 Shyla William
81 Shyla William 5 -929 Tashwindran 329-377 Muhammad Muaz
82 Muhd Irfan Haqqim 3 -1973 Prashaath Nair 352-269 Mahani Mohamed
83 Adam Syamim 2 -1763 Maree Farlow 256-406 Vincentius Salim
84 Danial Faris 1 -2032 Rebeccah Booth 274-339 Rafique Khatri
HG Lee Chee Meng
627