Aardvark: 30.11.2011 CAUSEWAY 2011 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Jayden Kuhne 26 1619 Radhika Mahalingaiah461-304 Arul Inthirarajah
2 Fadlan Satria 25 2077 Markus Loke 498-337 Chim Wai Main
3 Julius Wilson 24 1075 Somphong Phosai 448-363 Robby Swandanu
4 Arul Inthirarajah 22.5 442 Chim Wai Main 494-344 Jayden Kuhne
5 Robby Swandanu 22 1332 Albert Martono 330-471 Julius Wilson
6 Albert Martono 22 1066 Robby Swandanu 471-330 Hanne Marks
7 Somphong Phosai 22 788 Julius Wilson 363-448 Radhika Mahalingaiah
8 Cameron Farlow 21.5 940 Hanne Marks 379-331 Markus Loke
9 Chim Wai Main 21 665 Arul Inthirarajah 344-494 Fadlan Satria
10 Nicky Huitson 21 661 Lee Chee Meng 445-412 Pasith Teeka-Uttam
11 Hanne Marks 21 639 Cameron Farlow 331-379 Albert Martono
12 Radhika Mahalingaiah 21 635 Jayden Kuhne 304-461 Somphong Phosai
13 Lim Sha-Lyn 21 525 Carolyn Watt 422-342 Nidhi Singhvi
14 Nidhi Singhvi 21 -107 Pasith Teeka-Uttam 418-352 Lim Sha-Lyn
15 Markus Loke 20.5 1106 Fadlan Satria 337-498 Cameron Farlow
16 Ker Ken Wa 20 564 Alison Pollard 369-357 Martin Waterworth
17 Martin Waterworth 20 504 Cheong Yi Hua 471-431 Ker Ken Wa
18 Pasith Teeka-Uttam 20 383 Nidhi Singhvi 352-418 Nicky Huitson
19 Steven Surya 20 371 Zeenath Ariff 439-395 Maureen See
20 Rex D'Souza 19.5 121 Adele Tan 373-346 Cheong Yi Hua
21 Lennie D'Souza 19 1068 Jessie Lim 421-295 Hendy Yohanes
22 Cheong Yi Hua 19 973 Martin Waterworth 431-471 Rex D'Souza
23 Carolyn Watt 19 928 Lim Sha-Lyn 342-422 Lee Chee Meng
24 Marvi Delfin 19 792 Maureen See 482-392 Tim Butcher
25 Aloysious Conzaga 19 701 Taha Amjad 407-371 Jessie Lim
26 Hendy Yohanes 19 618 Talal Amjad 472-281 Lennie D'Souza
27 Maureen See 19 491 Marvi Delfin 392-482 Steven Surya
28 Colleen Walker 19 242 Mary Morgan 468-335 Zeenath Ariff
29 Lee Chee Meng 19 -52 Nicky Huitson 412-445 Carolyn Watt
30 Adele Tan 18.5 1003 Rex D'Souza 346-373 Taha Amjad
31 Janine Whittaker 18.5 479 Moses Owugah 414-306 Ruman Anis
32 Sunny Wright 18.5 32 Tim Butcher 404-369 Olga Visser
33 Tim Butcher 18.5 -227 Sunny Wright 369-404 Marvi Delfin
34 Olga Visser 18 945 Pat Schuberg 473-295 Sunny Wright
35 Jessie Lim 18 548 Lennie D'Souza 295-421 Aloysious Conzaga
36 Alison Pollard 18 212 Ker Ken Wa 357-369 Caroline Scowcroft
37 Sharon Sorensen 18 186 Caroline Scowcroft 353-341 Betty Eriksen
38 Caroline Scowcroft 18 151 Sharon Sorensen 341-353 Alison Pollard
39 Zeenath Ariff 18 -99 Steven Surya 395-439 Colleen Walker
40 Mary Morgan 18 -126 Colleen Walker 335-468 Moses Owugah
41 Shirley Martin 18 -228 Carol Hudson 439-346 Jenny Coetzee
42 Syed Taha ul Huda 18 -1189 Ruman Anis 375-339 Yoon Kim Fong
43 Taha Amjad 17 907 Aloysious Conzaga 371-407 Adele Tan
44 Nabena B Hamalatha 17 313 Kay Anderson 292-413 Talal Amjad
45 Kay Anderson 17 294 Nabena B Hamalatha 413-292 Asad Raza Merchant
46 Joe Leqoalane 17 158 Yash Gandhi 436-362 Aubrey Millet
47 Talal Amjad 17 0 Hendy Yohanes 281-472 Nabena B Hamalatha
48 Tsholofelo Modise 17 -19 Tashwindran 488-262 Yash Gandhi
49 Asad Raza Merchant 17 -44 Betty Eriksen 404-394 Kay Anderson
50 Betty Eriksen 17 -56 Asad Raza Merchant 394-404 Sharon Sorensen
51 Aubrey Millet 17 -60 Umair Khalidi 424-335 Joe Leqoalane
52 Jenny Coetzee 17 -153 Gary Pollard 405-410 Shirley Martin
53 Moses Owugah 17 -180 Janine Whittaker 306-414 Mary Morgan
54 Carol Hudson 17 -231 Shirley Martin 346-439 Gary Pollard
55 Anocha Saengsiri 17 -323 Yoon Kim Fong 413-350 Vincentius Salim
56 Ruman Anis 16.5 -122 Syed Taha ul Huda 339-375 Janine Whittaker
57 Gary Pollard 16.5 -145 Jenny Coetzee 410-405 Carol Hudson
58 Vincentius Salim 16 625 Alex Leckie-Zaharic 569-393 Anocha Saengsiri
59 Pat Schuberg 16 572 Olga Visser 295-473 Hamza Sheikh
60 Hamza Sheikh 16 337 Phil Paes 317-418 Pat Schuberg
61 Phil Paes 16 224 Hamza Sheikh 418-317 Alex Leckie-Zaharic
62 Yoon Kim Fong 15 768 Anocha Saengsiri 350-413 Syed Taha ul Huda
63 Sylvia Coelho 15 275 Faraad Moyce 384-345 Tashwindran
64 Yash Gandhi 15 -263 Joe Leqoalane 362-436 Tsholofelo Modise
65 Alex Leckie-Zaharic 15 -356 Vincentius Salim 393-569 Phil Paes
66 Catherine Tong 15 -413 Muhammad Izzul 457-248 Muhammad Muaz
67 Wan Muhammad 15 -1346 Wan Muhammad - Faraad Moyce
68 Muhammad Izzul 15 -1498 Catherine Tong 248-457 Umair Khalidi
69 Rafique Khatri 14 -281 Muhammad Muaz 311-284 Danial Faris
70 Maree Farlow 14 -500 Maree Farlow - Vonni Farlow
71 Umair Khalidi 14 -589 Aubrey Millet 335-424 Muhammad Izzul
72 Shyla William 14 -1671 Adam Syamim 362-308 Muhd Irfan Haqqim
73 Tashwindran 14 -2369 Tsholofelo Modise 262-488 Sylvia Coelho
74 Jean Noonan 13.5 208 Jean Noonan - Jean Noonan
75 Mahani Mohamed 13 -366 Vonni Farlow 432-340 Adam Syamim
76 Muhammad Muaz 13 -803 Rafique Khatri 284-311 Catherine Tong
77 Faraad Moyce 12.5 -294 Sylvia Coelho 345-384 Wan Muhammad
78 Vonni Farlow 12 -359 Mahani Mohamed 340-432 Maree Farlow
79 Amira Aquilla 12 -2389 Muhd Irfan Haqqim 325-375 Amira Aquilla
80 Prashaath Nair 11 -1548 Danial Faris 262-175 Prashaath Nair
81 Rebeccah Booth 8 -929 Rebeccah Booth - Rebeccah Booth
82 Muhd Irfan Haqqim 7 -3059 Amira Aquilla 375-325 Shyla William
83 Danial Faris 6 -3809 Prashaath Nair 175-262 Rafique Khatri
84 Adam Syamim 4 -3360 Shyla William 308-362 Mahani Mohamed
HG Lee Chee Meng
627