Aardvark: 30.11.2011 CAUSEWAY 2011 : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[PREMIER] [MASTERS] [OPEN]

Results for OPEN
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Jayden Kuhne 8 918 Taha Amjad 510-398 Chim Wai Main
2 Chim Wai Main 8 743 Somphong Phosai 415-338 Jayden Kuhne
3 Cheong Yi Hua 7 672 Alison Pollard 485-428 Somphong Phosai
4 Lim Sha-Lyn 7 396 Arul Inthirarajah 487-356 Robby Swandanu
5 Somphong Phosai 6 653 Chim Wai Main 338-415 Cheong Yi Hua
6 Caroline Scowcroft 6 523 Nabena B Hamalatha 489-389 Taha Amjad
7 Cameron Farlow 6 414 Robby Swandanu 377-353 Moses Owugah
8 Alison Pollard 6 285 Cheong Yi Hua 428-485 Arul Inthirarajah
9 Steven Surya 6 241 Julius Wilson 370-329 Hamza Sheikh
10 Rex D'Souza 6 211 Nicky Huitson 449-414 Shirley Martin
11 Arul Inthirarajah 6 189 Lim Sha-Lyn 356-487 Alison Pollard
12 Shirley Martin 6 137 Carolyn Watt 471-424 Rex D'Souza
13 Tim Butcher 5.5 277 Fadlan Satria 431-318 Lennie D'Souza
14 Lennie D'Souza 5 888 Syed Taha ul Huda 537-211 Tim Butcher
15 Radhika Mahalingaiah 5 483 Jean Noonan 398-270 Fadlan Satria
16 Robby Swandanu 5 428 Cameron Farlow 353-377 Lim Sha-Lyn
17 Sharon Sorensen 5 357 Jessie Lim 435-411 Jean Noonan
18 Taha Amjad 5 321 Jayden Kuhne 398-510 Caroline Scowcroft
19 Moses Owugah 5 319 Catherine Tong 326-359 Cameron Farlow
20 Marvi Delfin 5 297 Aubrey Millet 472-272 Zeenath Ariff
21 Catherine Tong 5 205 Moses Owugah 359-326 Nabena B Hamalatha
22 Julius Wilson 5 187 Steven Surya 329-370 Carolyn Watt
23 Zeenath Ariff 5 157 Talal Amjad 331-300 Marvi Delfin
24 Albert Martono 5 133 Anocha Saengsiri 443-356 Aubrey Millet
25 Hamza Sheikh 5 128 Colleen Walker 349-409 Steven Surya
26 Yash Gandhi 5 54 Amira Aquilla 396-238 Betty Eriksen
27 Nicky Huitson 5 18 Rex D'Souza 414-449 Syed Taha ul Huda
28 Kay Anderson 5 2 Betty Eriksen 352-298 Colleen Walker
29 Colleen Walker 5 -22 Hamza Sheikh 409-349 Kay Anderson
30 Syed Taha ul Huda 5 -455 Lennie D'Souza 211-537 Nicky Huitson
31 Markus Loke 4.5 61 Jenny Coetzee 411-385 Vincentius Salim
32 Pat Schuberg 4 647 Aloysious Conzaga 427-353 Jenny Coetzee
33 Vincentius Salim 4 550 Faraad Moyce 461-259 Markus Loke
34 Alex Leckie-Zaharic 4 433 Yoon Kim Fong 471-382 Martin Waterworth
35 Fadlan Satria 4 427 Tim Butcher 318-431 Radhika Mahalingaiah
36 Jessie Lim 4 376 Sharon Sorensen 411-435 Hendy Yohanes
37 Nidhi Singhvi 4 241 Gary Pollard 489-394 Yoon Kim Fong
38 Hendy Yohanes 4 233 Hanne Marks 396-440 Jessie Lim
39 Phil Paes 4 201 Ruman Anis 414-308 Ker Ken Wa
40 Pasith Teeka-Uttam 4 190 Martin Waterworth 420-349 Hanne Marks
41 Jean Noonan 4 189 Radhika Mahalingaiah270-398 Sharon Sorensen
42 Olga Visser 4 189 Carol Hudson 413-253 Adele Tan
43 Hanne Marks 4 156 Hendy Yohanes 440-396 Pasith Teeka-Uttam
44 Adele Tan 4 155 Sylvia Coelho 462-295 Olga Visser
45 Carolyn Watt 4 117 Shirley Martin 424-471 Julius Wilson
46 Carol Hudson 4 103 Olga Visser 253-413 Gary Pollard
47 Gary Pollard 4 93 Nidhi Singhvi 394-489 Carol Hudson
48 Sunny Wright 4 84 Joe Leqoalane 535-346 Janine Whittaker
49 Nabena B Hamalatha 4 80 Caroline Scowcroft 389-489 Catherine Tong
50 Maureen See 4 47 Ker Ken Wa 403-312 Lee Chee Meng
51 Lee Chee Meng 4 -16 Tsholofelo Modise 387-358 Maureen See
52 Talal Amjad 4 -77 Zeenath Ariff 300-331 Anocha Saengsiri
53 Anocha Saengsiri 4 -89 Albert Martono 356-443 Talal Amjad
54 Aubrey Millet 4 -107 Marvi Delfin 272-472 Albert Martono
55 Betty Eriksen 4 -146 Kay Anderson 298-352 Yash Gandhi
56 Jenny Coetzee 4 -244 Markus Loke 385-411 Pat Schuberg
57 Mary Morgan 3 106 Rebeccah Booth 487-291 Ruman Anis
58 Yoon Kim Fong 3 63 Alex Leckie-Zaharic 382-471 Nidhi Singhvi
59 Martin Waterworth 3 61 Pasith Teeka-Uttam 349-420 Alex Leckie-Zaharic
60 Ker Ken Wa 3 -45 Maureen See 312-403 Phil Paes
61 Rafique Khatri 3 -227 Vonni Farlow 352-324 Asad Raza Merchant
62 Asad Raza Merchant 3 -242 Umair Khalidi 319-315 Rafique Khatri
63 Janine Whittaker 3 -263 Wan Muhammad 351-398 Sunny Wright
64 Wan Muhammad 3 -496 Janine Whittaker 398-351 Tsholofelo Modise
65 Muhammad Izzul 3 -540 Shyla William 310-302 Prashaath Nair
66 Prashaath Nair 3 -580 Danial Faris 237-129 Muhammad Izzul
67 Tashwindran 3 -701 Adam Syamim 243-210 Rebeccah Booth
68 Amira Aquilla 3 -909 Yash Gandhi 238-396 Faraad Moyce
69 Faraad Moyce 2.5 -378 Vincentius Salim 259-461 Amira Aquilla
70 Ruman Anis 2.5 -458 Phil Paes 308-414 Mary Morgan
71 Aloysious Conzaga 2 -206 Pat Schuberg 353-427 Joe Leqoalane
72 Mahani Mohamed 2 -326 Muhammad Muaz 394-286 Vonni Farlow
73 Umair Khalidi 2 -328 Asad Raza Merchant 315-319 Sylvia Coelho
74 Joe Leqoalane 2 -377 Sunny Wright 346-535 Aloysious Conzaga
75 Tsholofelo Modise 2 -425 Lee Chee Meng 358-387 Wan Muhammad
76 Sylvia Coelho 2 -448 Adele Tan 295-462 Umair Khalidi
77 Maree Farlow 2 -472 Muhd Irfan Haqqim 348-305 Muhammad Muaz
78 Rebeccah Booth 2 -888 Mary Morgan 291-487 Tashwindran
79 Vonni Farlow 1 -215 Rafique Khatri 324-352 Mahani Mohamed
80 Shyla William 1 -774 Muhammad Izzul 302-310 Muhd Irfan Haqqim
81 Muhammad Muaz 1 -790 Mahani Mohamed 286-394 Maree Farlow
82 Danial Faris 1 -1018 Prashaath Nair 129-237 Adam Syamim
83 Muhd Irfan Haqqim 1 -1269 Maree Farlow 305-348 Shyla William
84 Adam Syamim 0 -907 Tashwindran 210-243 Danial Faris
HG Alex Leckie-Zaharic
620