Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 12 762 Charnwit Sukhu 381-414 Charnrit Khongthan
2 Charnrit Khongthan 10 796 Alastair Richards 436-363 Komol Panyasoponlert
3 Odette Rio 10 131 Cheah Siu Hean 290-506 Cheah Siu Hean
4 Cheah Siu Hean 9 1207 Odette Rio 506-290 Odette Rio
5 Chollapat Itthiaree 9 1042 Akkarapol Kwhansak 504-356 Jakkrit Klaphajone
6 Charnwit Sukhu 9 978 Komol Panyasoponlert414-381 Tony Sim
7 Tony Sim 9 744 Michael Tang 510-399 Charnwit Sukhu
8 Jakkrit Klaphajone 9 617 Daniel Srichawla 446-430 Chollapat Itthiaree
9 Nigel Richards 9 592 Pakorn Nemitrmansuk 380-332 Charae Worapotpisut
10 Charae Worapotpisut 9 44 Apirat Choomai 416-408 Nigel Richards
11 Daniel Srichawla 8.5 809 Jakkrit Klaphajone 430-446 Akkarapol Kwhansak
12 Akkarapol Kwhansak 8 515 Chollapat Itthiaree 356-504 Daniel Srichawla
13 Alastair Richards 8 506 Charnrit Khongthan 363-436 Thanapong Kukiet
14 Michael Tang 8 333 Tony Sim 399-510 Jocelyn Lor
15 Jason Katz-Brown 8 300 Leonora Labog 429-390 Manop Phiphat
16 Gerry Carter 8 235 Jocelyn Lor 383-284 Thacha Koowirat
17 Sam Kantimathi 8 196 Ricky Purnomo 375-372 Preedee Khongthanara
18 Thanapong Kukiet 8 167 Antonio Malonzo 365-359 Alastair Richards
19 Preedee Khongthanara 8 158 Manop Phiphat 458-315 Sam Kantimathi
20 Thacha Koowirat 8 127 Bundit Chomkularb 515-383 Gerry Carter
21 Manop Phiphat 8 -217 Preedee Khongthanara315-458 Jason Katz-Brown
22 Jocelyn Lor 7.5 441 Gerry Carter 284-383 Michael Tang
23 Leonora Labog 7 794 Jason Katz-Brown 390-429 Rocky Sharma
24 Tanasak Supaphibunk 7 772 Lim Sha-Lyn 584-322 Yeo Kian Hung
25 Pichai Limprasert 7 725 Kamol Tienkarojan 555-322 Toh Weibin
26 Charas Worapotpisut 7 591 Nutt Treepoonsuk 428-336 Dianne Ward
27 Ricky Purnomo 7 514 Sam Kantimathi 372-375 Taewan Sutthasin
28 Pakorn Nemitrmansuk 7 473 Nigel Richards 332-380 John Barker
29 Dianne Ward 7 471 John Barker 581-362 Charas Worapotpisut
30 Apirat Choomai 7 337 Charae Worapotpisut 408-416 Bundit Chomkularb
31 Yeo Kian Hung 7 335 Bob Jackman 337-367 Tanasak Supaphibunk
32 Rod Talbot 7 315 Liz Fagerlund 435-365 Bob Jackman
33 Toh Weibin 7 273 Taewan Sutthasin 406-399 Pichai Limprasert
34 Rocky Sharma 7 143 Julian McKail 495-390 Leonora Labog
35 Taewan Sutthasin 7 6 Toh Weibin 399-406 Ricky Purnomo
36 John Barker 7 -129 Dianne Ward 362-581 Pakorn Nemitrmansuk
37 Bob Jackman 7 -216 Yeo Kian Hung 367-337 Rod Talbot
38 Bundit Chomkularb 7 -471 Thacha Koowirat 383-515 Apirat Choomai
39 Antonio Malonzo 6 373 Thanapong Kukiet 359-365 Kamol Tienkarojan
40 Amnuay Ploysangngam 6 -139 Alex Tan 408-401 Thitipol Barameem
41 Nutt Treepoonsuk 6 -139 Charas Worapotpisut 336-428 Sanmi Odelana
42 Shim Yen Nee 6 -144 Thitipol Barameem 446-396 Liz Fagerlund
43 Peter Arreola 6 -145 Paul Cartman 463-299 Tan Jin Chor
44 Russell Honeybun 6 -195 Tan Jin Chor 486-340 Pachara Tritipthanak
45 Kamol Tienkarojan 6 -274 Pichai Limprasert 322-555 Antonio Malonzo
46 Karen Richards 6 -280 Tadao Takeda 478-373 Marut Siriwangso
47 Julian McKail 6 -304 Rocky Sharma 390-495 Arun Methaseth
48 Marut Siriwangso 6 -326 Marlon Prudencio 480-334 Karen Richards
49 Tan Jin Chor 6 -393 Russell Honeybun 340-486 Peter Arreola
50 Thitipol Barameem 6 -498 Shim Yen Nee 396-446 Amnuay Ploysangngam
51 Liz Fagerlund 6 -518 Rod Talbot 365-435 Shim Yen Nee
52 Alex Tan 5 284 Amnuay Ploysangngam 401-408 Alberto Palomo
53 Arun Methaseth 5 218 Warodom Geamsakul 505-287 Julian McKail
54 Suthiraphan Assarat 5 -84 Christine Cartman 456-324 Warodom Geamsakul
55 Heather Long 5 -201 Maneeda Tanasarn 514-333 Peter Bauer
56 Marlon Prudencio 5 -272 Marut Siriwangso 334-480 Lim Sha-Lyn
57 Alberto Palomo 5 -395 Pachara Tritipthanak318-423 Alex Tan
58 Sanmi Odelana 5 -554 Olga Visser 463-421 Nutt Treepoonsuk
59 Warodom Geamsakul 5 -663 Arun Methaseth 287-505 Suthiraphan Assarat
60 Pachara Tritipthanak 5 -738 Alberto Palomo 423-318 Russell Honeybun
61 Peter Bauer 4 -269 Peter Bauer - Heather Long
62 Olga Visser 4 -471 Sanmi Odelana 421-463 Aloysious Conzaga
63 Prachya Pitapho 4 -553 Graham Buckingham 416-371 Khwanjai Thammaping
64 Paul Cartman 4 -610 Peter Arreola 299-463 Christine Cartman
65 Christine Cartman 4 -620 Suthiraphan Assarat 324-456 Paul Cartman
66 Khwanjai Thammaping 4 -710 Mihoko Terasaki 381-323 Prachya Pitapho
67 Lim Sha-Lyn 4 -906 Tanasak Supaphibunk 322-584 Marlon Prudencio
68 Graham Buckingham 3 -446 Prachya Pitapho 371-416 Tadao Takeda
69 Kunihiko Kuroda 3 -548 Aloysious Conzaga 356-370 Kunihiko Kuroda
70 Aloysious Conzaga 3 -662 Kunihiko Kuroda 370-356 Olga Visser
71 Tadao Takeda 3 -1180 Karen Richards 373-478 Graham Buckingham
72 Maneeda Tanasarn 2 -1036 Heather Long 333-514 Mihoko Terasaki
73 Mihoko Terasaki 0 -2018 Khwanjai Thammaping 323-381 Maneeda Tanasarn
HG Leonora Labog
723