Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 14 977 Charnwit Sukhu 391-404 Odette Rio
2 Charnwit Sukhu 12 1115 Komol Panyasoponlert404-391 Cheah Siu Hean
3 Cheah Siu Hean 11 1415 Odette Rio 540-490 Charnwit Sukhu
4 Chollapat Itthiaree 11 1047 Sam Kantimathi 488-378 Thacha Koowirat
5 Nigel Richards 11 649 Alastair Richards 423-391 Manop Phiphat
6 Akkarapol Kwhansak 11 608 Manop Phiphat 437-423 Charnrit Khongthan
7 Thacha Koowirat 11 401 Charnrit Khongthan 481-385 Chollapat Itthiaree
8 Odette Rio 11 219 Cheah Siu Hean 490-540 Komol Panyasoponlert
9 Alastair Richards 10 749 Nigel Richards 391-423 Sam Kantimathi
10 Tony Sim 10 740 Daniel Srichawla 451-282 Tanasak Supaphibunk
11 Pakorn Nemitrmansuk 10 694 Pichai Limprasert 428-296 Daniel Srichawla
12 Jakkrit Klaphajone 10 593 Apirat Choomai 451-357 Charae Worapotpisut
13 Michael Tang 10 363 Rod Talbot 412-376 Charas Worapotpisut
14 Sam Kantimathi 10 293 Chollapat Itthiaree 378-488 Alastair Richards
15 Gerry Carter 10 215 Charas Worapotpisut 453-389 Apirat Choomai
16 Charnrit Khongthan 10 176 Thacha Koowirat 385-481 Akkarapol Kwhansak
17 Charae Worapotpisut 10 8 Tanasak Supaphibunk 399-384 Jakkrit Klaphajone
18 Manop Phiphat 10 -149 Akkarapol Kwhansak 423-437 Nigel Richards
19 Tanasak Supaphibunk 9 935 Charae Worapotpisut 384-399 Tony Sim
20 Pichai Limprasert 9 909 Pakorn Nemitrmansuk 296-428 Rod Talbot
21 Apirat Choomai 9 829 Jakkrit Klaphajone 357-451 Gerry Carter
22 Charas Worapotpisut 9 736 Gerry Carter 389-453 Michael Tang
23 Dianne Ward 9 420 Preedee Khongthanara388-372 Russell Honeybun
24 Rod Talbot 9 411 Michael Tang 376-412 Pichai Limprasert
25 Jason Katz-Brown 9 373 Julian McKail 534-298 Thanapong Kukiet
26 Taewan Sutthasin 9 155 Rocky Sharma 525-412 Leonora Labog
27 Shim Yen Nee 9 35 Leonora Labog 426-399 Julian McKail
28 Russell Honeybun 9 9 Ricky Purnomo 387-367 Dianne Ward
29 Thanapong Kukiet 9 -167 Yeo Kian Hung 461-347 Jason Katz-Brown
30 Daniel Srichawla 8.5 582 Tony Sim 282-451 Pakorn Nemitrmansuk
31 Jocelyn Lor 8.5 429 Toh Weibin 436-410 Rocky Sharma
32 Leonora Labog 8 749 Shim Yen Nee 399-426 Taewan Sutthasin
33 Ricky Purnomo 8 507 Russell Honeybun 367-387 Toh Weibin
34 Toh Weibin 8 238 Jocelyn Lor 410-436 Ricky Purnomo
35 Yeo Kian Hung 8 165 Thanapong Kukiet 347-461 Preedee Khongthanara
36 Rocky Sharma 8 20 Taewan Sutthasin 412-525 Jocelyn Lor
37 Nutt Treepoonsuk 8 -21 Alex Tan 494-321 Kamol Tienkarojan
38 Preedee Khongthanara 8 -38 Dianne Ward 372-388 Yeo Kian Hung
39 Kamol Tienkarojan 8 -72 Sanmi Odelana 396-339 Nutt Treepoonsuk
40 Amnuay Ploysangngam 8 -127 Heather Long 452-329 Marut Siriwangso
41 Marlon Prudencio 8 -154 Antonio Malonzo 399-340 Thitipol Barameem
42 Peter Arreola 8 -178 Bob Jackman 366-362 Alex Tan
43 John Barker 8 -221 Arun Methaseth 405-386 Heather Long
44 Julian McKail 8 -336 Jason Katz-Brown 298-534 Shim Yen Nee
45 Thitipol Barameem 8 -571 Marut Siriwangso 462-384 Marlon Prudencio
46 Alex Tan 7 351 Nutt Treepoonsuk 321-494 Peter Arreola
47 Antonio Malonzo 7 183 Marlon Prudencio 340-399 Sanmi Odelana
48 Heather Long 7 -135 Amnuay Ploysangngam 329-452 John Barker
49 Suthiraphan Assarat 7 -138 Tan Jin Chor 490-362 Paul Cartman
50 Marut Siriwangso 7 -199 Thitipol Barameem 384-462 Amnuay Ploysangngam
51 Bob Jackman 7 -275 Peter Arreola 362-366 Arun Methaseth
52 Karen Richards 7 -539 Pachara Tritipthanak384-322 Pachara Tritipthanak
53 Liz Fagerlund 7 -573 Bundit Chomkularb 387-350 Prachya Pitapho
54 Bundit Chomkularb 7 -862 Liz Fagerlund 350-387 Tan Jin Chor
55 Arun Methaseth 6 123 John Barker 386-405 Bob Jackman
56 Sanmi Odelana 6 -397 Kamol Tienkarojan 339-396 Antonio Malonzo
57 Alberto Palomo 6 -479 Lim Sha-Lyn 413-418 Christine Cartman
58 Paul Cartman 6 -551 Warodom Geamsakul 387-365 Suthiraphan Assarat
59 Tan Jin Chor 6 -671 Suthiraphan Assarat 362-490 Bundit Chomkularb
60 Warodom Geamsakul 6 -719 Paul Cartman 365-387 Warodom Geamsakul
61 Christine Cartman 6 -732 Prachya Pitapho 397-390 Alberto Palomo
62 Lim Sha-Lyn 6 -946 Alberto Palomo 418-413 Aloysious Conzaga
63 Peter Bauer 5 -367 Khwanjai Thammaping 380-370 Olga Visser
64 Olga Visser 5 -516 Olga Visser - Peter Bauer
65 Prachya Pitapho 5 -563 Christine Cartman 390-397 Liz Fagerlund
66 Maneeda Tanasarn 5 -883 Aloysious Conzaga 414-364 Graham Buckingham
67 Pachara Tritipthanak 5 -987 Karen Richards 322-384 Karen Richards
68 Kunihiko Kuroda 4 -391 Mihoko Terasaki 435-224 Mihoko Terasaki
69 Graham Buckingham 4 -480 Tadao Takeda 436-426 Maneeda Tanasarn
70 Aloysious Conzaga 4 -614 Maneeda Tanasarn 364-414 Lim Sha-Lyn
71 Khwanjai Thammaping 4 -878 Peter Bauer 370-380 Tadao Takeda
72 Tadao Takeda 4 -1160 Graham Buckingham 426-436 Khwanjai Thammaping
73 Mihoko Terasaki 0 -2332 Kunihiko Kuroda 224-435 Kunihiko Kuroda
HG Leonora Labog
723