Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 17 1065 Chollapat Itthiaree 405-331 Chollapat Itthiaree
2 Cheah Siu Hean 14 1473 Charnwit Sukhu 427-419 Charnwit Sukhu
3 Thacha Koowirat 14 475 Nigel Richards 442-324 Alastair Richards
4 Charnrit Khongthan 14 412 Tony Sim 404-324 Nigel Richards
5 Charnwit Sukhu 13 1093 Cheah Siu Hean 419-427 Cheah Siu Hean
6 Jakkrit Klaphajone 13 1056 Alastair Richards 472-313 Gerry Carter
7 Chollapat Itthiaree 13 1053 Komol Panyasoponlert331-405 Komol Panyasoponlert
8 Alastair Richards 13 887 Jakkrit Klaphajone 313-472 Thacha Koowirat
9 Nigel Richards 13 686 Thacha Koowirat 324-442 Charnrit Khongthan
10 Russell Honeybun 13 544 Pichai Limprasert 428-304 Thanapong Kukiet
11 Odette Rio 13 251 Shim Yen Nee 580-412 Tony Sim
12 Apirat Choomai 12 843 Rod Talbot 486-352 Sam Kantimathi
13 Pakorn Nemitrmansuk 12 810 Sam Kantimathi 415-387 Akkarapol Kwhansak
14 Tony Sim 12 723 Charnrit Khongthan 324-404 Odette Rio
15 Dianne Ward 12 663 Michael Tang 460-408 Shim Yen Nee
16 Akkarapol Kwhansak 12 519 Thanapong Kukiet 463-439 Pakorn Nemitrmansuk
17 Gerry Carter 12 373 Manop Phiphat 410-430 Jakkrit Klaphajone
18 Thanapong Kukiet 12 -109 Akkarapol Kwhansak 439-463 Russell Honeybun
19 Manop Phiphat 12 -200 Gerry Carter 430-410 Rod Talbot
20 Leonora Labog 11 849 Peter Arreola 441-403 Amnuay Ploysangngam
21 Jason Katz-Brown 11 598 Amnuay Ploysangngam 507-314 Kamol Tienkarojan
22 Charas Worapotpisut 11 377 Charae Worapotpisut 458-387 Marlon Prudencio
23 Sam Kantimathi 11 275 Pakorn Nemitrmansuk 387-415 Apirat Choomai
24 Yeo Kian Hung 11 253 Taewan Sutthasin 488-363 Karen Richards
25 Rod Talbot 11 201 Apirat Choomai 352-486 Manop Phiphat
26 Shim Yen Nee 11 130 Odette Rio 412-580 Dianne Ward
27 Kamol Tienkarojan 11 105 Alex Tan 457-357 Jason Katz-Brown
28 Marlon Prudencio 11 -18 Toh Weibin 422-394 Charas Worapotpisut
29 Daniel Srichawla 10.5 661 Jocelyn Lor 473-342 Charae Worapotpisut
30 Jocelyn Lor 10.5 435 Daniel Srichawla 342-473 Pichai Limprasert
31 Pichai Limprasert 10 823 Russell Honeybun 304-428 Jocelyn Lor
32 Tanasak Supaphibunk 10 755 Rocky Sharma 488-367 Tan Jin Chor
33 Toh Weibin 10 478 Marlon Prudencio 394-422 Michael Tang
34 Preedee Khongthanara 10 186 Liz Fagerlund 470-510 Taewan Sutthasin
35 Marut Siriwangso 10 111 Ricky Purnomo 486-352 Peter Arreola
36 Michael Tang 10 29 Dianne Ward 408-460 Toh Weibin
37 Suthiraphan Assarat 10 26 Julian McKail 419-366 Liz Fagerlund
38 Amnuay Ploysangngam 10 -79 Jason Katz-Brown 314-507 Leonora Labog
39 Taewan Sutthasin 10 -87 Yeo Kian Hung 363-488 Preedee Khongthanara
40 Nutt Treepoonsuk 10 -235 Karen Richards 434-416 Thitipol Barameem
41 Karen Richards 10 -370 Nutt Treepoonsuk 416-434 Yeo Kian Hung
42 Liz Fagerlund 10 -501 Preedee Khongthanara510-470 Suthiraphan Assarat
43 Thitipol Barameem 10 -550 Warodom Geamsakul 446-369 Nutt Treepoonsuk
44 Charae Worapotpisut 10 -558 Charas Worapotpisut 387-458 Daniel Srichawla
45 Alex Tan 9 553 Kamol Tienkarojan 357-457 Warodom Geamsakul
46 Ricky Purnomo 9 286 Marut Siriwangso 352-486 Arun Methaseth
47 Antonio Malonzo 9 225 John Barker 396-388 Bob Jackman
48 Arun Methaseth 9 166 Heather Long 385-384 Ricky Purnomo
49 Heather Long 9 -144 Arun Methaseth 384-385 Rocky Sharma
50 Rocky Sharma 9 -169 Tanasak Supaphibunk 367-488 Heather Long
51 Tan Jin Chor 9 -403 Christine Cartman 471-327 Tanasak Supaphibunk
52 Peter Arreola 9 -445 Leonora Labog 403-441 Marut Siriwangso
53 Bundit Chomkularb 9 -797 Graham Buckingham 408-364 Alberto Palomo
54 Kunihiko Kuroda 8 -139 Paul Cartman 389-368 John Barker
55 Bob Jackman 8 -275 Bob Jackman - Antonio Malonzo
56 Alberto Palomo 8 -373 Sanmi Odelana 375-382 Bundit Chomkularb
57 John Barker 8 -523 Antonio Malonzo 388-396 Kunihiko Kuroda
58 Warodom Geamsakul 8 -538 Thitipol Barameem 369-446 Alex Tan
59 Sanmi Odelana 8 -563 Alberto Palomo 382-375 Christine Cartman
60 Julian McKail 8 -727 Suthiraphan Assarat 366-419 Julian McKail
61 Prachya Pitapho 7 -336 Peter Bauer 477-371 Paul Cartman
62 Olga Visser 7 -456 Khwanjai Thammaping 383-376 Graham Buckingham
63 Pachara Tritipthanak 7 -993 Mihoko Terasaki 492-280 Khwanjai Thammaping
64 Christine Cartman 7 -1058 Tan Jin Chor 327-471 Sanmi Odelana
65 Tadao Takeda 7 -1096 Maneeda Tanasarn 357-317 Maneeda Tanasarn
66 Lim Sha-Lyn 7 -1181 Aloysious Conzaga 400-431 Peter Bauer
67 Graham Buckingham 6 -285 Bundit Chomkularb 364-408 Olga Visser
68 Aloysious Conzaga 6 -551 Lim Sha-Lyn 431-400 Mihoko Terasaki
69 Paul Cartman 6 -717 Kunihiko Kuroda 368-389 Prachya Pitapho
70 Peter Bauer 6 -849 Prachya Pitapho 371-477 Lim Sha-Lyn
71 Khwanjai Thammaping 6 -933 Olga Visser 376-383 Pachara Tritipthanak
72 Maneeda Tanasarn 5 -1398 Tadao Takeda 317-357 Tadao Takeda
73 Mihoko Terasaki 0 -2792 Pachara Tritipthanak280-492 Aloysious Conzaga
HG Leonora Labog
723