Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 18 1065 Thacha Koowirat 412-503 Jakkrit Klaphajone
2 Cheah Siu Hean 16 1811 Jakkrit Klaphajone 602-326 Thacha Koowirat
3 Thacha Koowirat 16 629 Komol Panyasoponlert503-412 Cheah Siu Hean
4 Odette Rio 15 453 Nigel Richards 383-362 Charnwit Sukhu
5 Charnrit Khongthan 15 385 Charnwit Sukhu 336-313 Nigel Richards
6 Alastair Richards 14 939 Dianne Ward 415-300 Leonora Labog
7 Jakkrit Klaphajone 14 783 Cheah Siu Hean 326-602 Komol Panyasoponlert
8 Nigel Richards 14 715 Odette Rio 362-383 Charnrit Khongthan
9 Russell Honeybun 14 636 Akkarapol Kwhansak 531-319 Chollapat Itthiaree
10 Thanapong Kukiet 14 72 Manop Phiphat 389-328 Akkarapol Kwhansak
11 Charnwit Sukhu 13 1008 Charnrit Khongthan 313-336 Odette Rio
12 Leonora Labog 13 936 Chollapat Itthiaree 447-410 Alastair Richards
13 Chollapat Itthiaree 13 925 Leonora Labog 410-447 Russell Honeybun
14 Pakorn Nemitrmansuk 13 686 Apirat Choomai 413-378 Tony Sim
15 Tony Sim 13 642 Marlon Prudencio 419-319 Pakorn Nemitrmansuk
16 Dianne Ward 13 575 Alastair Richards 300-415 Manop Phiphat
17 Sam Kantimathi 13 570 Daniel Srichawla 527-326 Jason Katz-Brown
18 Gerry Carter 13 556 Jason Katz-Brown 498-312 Daniel Srichawla
19 Akkarapol Kwhansak 13 466 Russell Honeybun 319-531 Thanapong Kukiet
20 Manop Phiphat 13 -189 Thanapong Kukiet 328-389 Dianne Ward
21 Apirat Choomai 12 714 Pakorn Nemitrmansuk 378-413 Marlon Prudencio
22 Marut Siriwangso 12 534 Taewan Sutthasin 520-280 Kamol Tienkarojan
23 Jason Katz-Brown 12 489 Gerry Carter 312-498 Sam Kantimathi
24 Michael Tang 12 416 Liz Fagerlund 675-338 Yeo Kian Hung
25 Yeo Kian Hung 12 277 Pichai Limprasert 448-388 Michael Tang
26 Rod Talbot 12 240 Charas Worapotpisut 499-388 Bundit Chomkularb
27 Shim Yen Nee 12 190 Kamol Tienkarojan 468-381 Taewan Sutthasin
28 Marlon Prudencio 12 -43 Tony Sim 319-419 Apirat Choomai
29 Daniel Srichawla 11.5 673 Sam Kantimathi 326-527 Gerry Carter
30 Jocelyn Lor 11.5 414 Nutt Treepoonsuk 441-306 Nutt Treepoonsuk
31 Thitipol Barameem 11.5 -516 Arun Methaseth 409-375 Amnuay Ploysangngam
32 Pichai Limprasert 11 919 Yeo Kian Hung 388-448 Tan Jin Chor
33 Toh Weibin 11 677 Heather Long 517-268 Suthiraphan Assarat
34 Ricky Purnomo 11 435 Sanmi Odelana 459-403 Heather Long
35 Preedee Khongthanara 11 193 Alex Tan 462-369 Bob Jackman
36 Charas Worapotpisut 11 191 Rod Talbot 388-499 Liz Fagerlund
37 Kamol Tienkarojan 11 -59 Shim Yen Nee 381-468 Marut Siriwangso
38 Tan Jin Chor 11 -224 Bundit Chomkularb 500-333 Pichai Limprasert
39 Taewan Sutthasin 11 -241 Marut Siriwangso 280-520 Shim Yen Nee
40 Karen Richards 11 -334 Karen Richards - Karen Richards
41 Liz Fagerlund 11 -660 Michael Tang 338-675 Charas Worapotpisut
42 Charae Worapotpisut 11 -677 Rocky Sharma 436-342 John Barker
43 Nutt Treepoonsuk 10.5 -370 Jocelyn Lor 306-441 Jocelyn Lor
44 Tanasak Supaphibunk 10 743 Tanasak Supaphibunk - Arun Methaseth
45 Alex Tan 10 660 Preedee Khongthanara369-462 Sanmi Odelana
46 Antonio Malonzo 10 335 Kunihiko Kuroda 520-303 Julian McKail
47 Bob Jackman 10 -60 Suthiraphan Assarat 459-351 Preedee Khongthanara
48 Amnuay Ploysangngam 10 -129 Amnuay Ploysangngam - Thitipol Barameem
49 Suthiraphan Assarat 10 -260 Bob Jackman 351-459 Toh Weibin
50 Heather Long 10 -380 Toh Weibin 268-517 Ricky Purnomo
51 Peter Arreola 10 -589 Prachya Pitapho 500-461 Kunihiko Kuroda
52 Bundit Chomkularb 10 -909 Tan Jin Chor 333-500 Rod Talbot
53 Arun Methaseth 9 39 Thitipol Barameem 375-409 Tanasak Supaphibunk
54 Rocky Sharma 9 -276 Charae Worapotpisut 342-436 Pachara Tritipthanak
55 Sanmi Odelana 9 -574 Ricky Purnomo 403-459 Alex Tan
56 John Barker 9 -624 Pachara Tritipthanak346-474 Charae Worapotpisut
57 Julian McKail 9 -625 Warodom Geamsakul 414-312 Antonio Malonzo
58 Pachara Tritipthanak 9 -843 John Barker 474-346 Rocky Sharma
59 Graham Buckingham 8 -191 Alberto Palomo 429-380 Christine Cartman
60 Prachya Pitapho 8 -253 Peter Arreola 461-500 Warodom Geamsakul
61 Kunihiko Kuroda 8 -383 Antonio Malonzo 303-520 Peter Arreola
62 Olga Visser 8 -391 Lim Sha-Lyn 418-308 Lim Sha-Lyn
63 Alberto Palomo 8 -477 Graham Buckingham 380-429 Aloysious Conzaga
64 Warodom Geamsakul 8 -840 Julian McKail 312-414 Prachya Pitapho
65 Christine Cartman 8 -1072 Aloysious Conzaga 444-413 Graham Buckingham
66 Lim Sha-Lyn 8 -1284 Olga Visser 308-418 Olga Visser
67 Aloysious Conzaga 7 -468 Christine Cartman 413-444 Alberto Palomo
68 Khwanjai Thammaping 7 -770 Mihoko Terasaki 473-288 Maneeda Tanasarn
69 Paul Cartman 7 -809 Tadao Takeda 383-353 Tadao Takeda
70 Tadao Takeda 7 -1143 Paul Cartman 353-383 Paul Cartman
71 Maneeda Tanasarn 7 -1368 Peter Bauer 382-369 Khwanjai Thammaping
72 Peter Bauer 6 -869 Maneeda Tanasarn 369-382 Mihoko Terasaki
73 Mihoko Terasaki 0 -3091 Khwanjai Thammaping 288-473 Peter Bauer
HG Leonora Labog
723