Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 16 991 Cheah Siu Hean 485-396 Chollapat Itthiaree
2 Cheah Siu Hean 13 1465 Komol Panyasoponlert396-485 Charnwit Sukhu
3 Chollapat Itthiaree 13 1127 Tony Sim 470-440 Komol Panyasoponlert
4 Charnwit Sukhu 13 1101 Thacha Koowirat 402-434 Cheah Siu Hean
5 Alastair Richards 13 1046 Pichai Limprasert 511-390 Jakkrit Klaphajone
6 Nigel Richards 13 804 Akkarapol Kwhansak 472-400 Thacha Koowirat
7 Thacha Koowirat 13 357 Charnwit Sukhu 434-402 Nigel Richards
8 Charnrit Khongthan 13 332 Manop Phiphat 437-355 Tony Sim
9 Jakkrit Klaphajone 12 897 Odette Rio 335-366 Alastair Richards
10 Tony Sim 12 803 Chollapat Itthiaree 440-470 Charnrit Khongthan
11 Russell Honeybun 12 420 Charas Worapotpisut 480-360 Pichai Limprasert
12 Gerry Carter 12 393 Michael Tang 434-292 Manop Phiphat
13 Odette Rio 12 83 Jakkrit Klaphajone 366-335 Shim Yen Nee
14 Thanapong Kukiet 12 -85 Daniel Srichawla 417-381 Akkarapol Kwhansak
15 Pakorn Nemitrmansuk 11 782 Shim Yen Nee 487-326 Sam Kantimathi
16 Apirat Choomai 11 709 Taewan Sutthasin 502-435 Rod Talbot
17 Dianne Ward 11 611 Amnuay Ploysangngam 410-366 Michael Tang
18 Akkarapol Kwhansak 11 495 Nigel Richards 400-472 Thanapong Kukiet
19 Rod Talbot 11 335 Jason Katz-Brown 400-312 Apirat Choomai
20 Sam Kantimathi 11 303 Charae Worapotpisut 573-441 Pakorn Nemitrmansuk
21 Shim Yen Nee 11 298 Pakorn Nemitrmansuk 326-487 Odette Rio
22 Manop Phiphat 11 -220 Charnrit Khongthan 355-437 Gerry Carter
23 Jocelyn Lor 10.5 566 Tanasak Supaphibunk 492-427 Daniel Srichawla
24 Pichai Limprasert 10 947 Alastair Richards 390-511 Russell Honeybun
25 Leonora Labog 10 811 Sanmi Odelana 429-338 Peter Arreola
26 Toh Weibin 10 506 Nutt Treepoonsuk 515-278 Marlon Prudencio
27 Jason Katz-Brown 10 405 Rod Talbot 312-400 Amnuay Ploysangngam
28 Charas Worapotpisut 10 306 Russell Honeybun 360-480 Charae Worapotpisut
29 Preedee Khongthanara 10 226 Julian McKail 615-383 Liz Fagerlund
30 Yeo Kian Hung 10 128 Marlon Prudencio 327-499 Taewan Sutthasin
31 Amnuay Ploysangngam 10 114 Dianne Ward 366-410 Jason Katz-Brown
32 Michael Tang 10 81 Gerry Carter 292-434 Dianne Ward
33 Taewan Sutthasin 10 38 Apirat Choomai 435-502 Yeo Kian Hung
34 Kamol Tienkarojan 10 5 John Barker 512-352 Alex Tan
35 Marlon Prudencio 10 -46 Yeo Kian Hung 499-327 Toh Weibin
36 Karen Richards 10 -352 Rocky Sharma 456-429 Nutt Treepoonsuk
37 Charae Worapotpisut 10 -487 Sam Kantimathi 441-573 Charas Worapotpisut
38 Daniel Srichawla 9.5 530 Thanapong Kukiet 381-417 Jocelyn Lor
39 Alex Tan 9 653 Arun Methaseth 359-407 Kamol Tienkarojan
40 Tanasak Supaphibunk 9 634 Jocelyn Lor 427-492 Rocky Sharma
41 Ricky Purnomo 9 420 Thitipol Barameem 462-393 Marut Siriwangso
42 Marut Siriwangso 9 -23 Alberto Palomo 529-266 Ricky Purnomo
43 Suthiraphan Assarat 9 -27 Peter Arreola 460-291 Julian McKail
44 Rocky Sharma 9 -48 Karen Richards 429-456 Tanasak Supaphibunk
45 Heather Long 9 -143 Liz Fagerlund 444-375 Arun Methaseth
46 Nutt Treepoonsuk 9 -253 Toh Weibin 278-515 Karen Richards
47 Peter Arreola 9 -407 Suthiraphan Assarat 291-460 Leonora Labog
48 Liz Fagerlund 9 -541 Heather Long 375-444 Preedee Khongthanara
49 Thitipol Barameem 9 -627 Ricky Purnomo 393-462 Warodom Geamsakul
50 Antonio Malonzo 8 217 Warodom Geamsakul 374-390 John Barker
51 Arun Methaseth 8 165 Alex Tan 407-359 Heather Long
52 Bob Jackman 8 -275 Peter Bauer 505-279 Bob Jackman
53 Alberto Palomo 8 -366 Marut Siriwangso 266-529 Sanmi Odelana
54 Warodom Geamsakul 8 -461 Antonio Malonzo 390-374 Thitipol Barameem
55 John Barker 8 -515 Kamol Tienkarojan 352-512 Antonio Malonzo
56 Tan Jin Chor 8 -547 Christine Cartman 471-360 Christine Cartman
57 Julian McKail 8 -674 Preedee Khongthanara383-615 Suthiraphan Assarat
58 Bundit Chomkularb 8 -841 Bundit Chomkularb - Graham Buckingham
59 Kunihiko Kuroda 7 -160 Prachya Pitapho 399-346 Paul Cartman
60 Sanmi Odelana 7 -570 Leonora Labog 338-429 Alberto Palomo
61 Christine Cartman 7 -914 Tan Jin Chor 360-471 Tan Jin Chor
62 Lim Sha-Lyn 7 -1150 Paul Cartman 367-328 Aloysious Conzaga
63 Graham Buckingham 6 -241 Pachara Tritipthanak346-398 Bundit Chomkularb
64 Prachya Pitapho 6 -442 Kunihiko Kuroda 346-399 Peter Bauer
65 Olga Visser 6 -463 Maneeda Tanasarn 391-293 Khwanjai Thammaping
66 Paul Cartman 6 -696 Lim Sha-Lyn 328-367 Kunihiko Kuroda
67 Peter Bauer 6 -743 Bob Jackman 279-505 Prachya Pitapho
68 Khwanjai Thammaping 6 -926 Aloysious Conzaga 342-327 Olga Visser
69 Tadao Takeda 6 -1136 Mihoko Terasaki 377-303 Maneeda Tanasarn
70 Pachara Tritipthanak 6 -1205 Graham Buckingham 398-346 Mihoko Terasaki
71 Aloysious Conzaga 5 -582 Khwanjai Thammaping 327-342 Lim Sha-Lyn
72 Maneeda Tanasarn 5 -1358 Olga Visser 293-391 Tadao Takeda
73 Mihoko Terasaki 0 -2580 Tadao Takeda 303-377 Pachara Tritipthanak
HG Leonora Labog
723