Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 18 1156 Chollapat Itthiaree 426-335 Thacha Koowirat
2 Cheah Siu Hean 15 1535 Charnwit Sukhu 484-422 Jakkrit Klaphajone
3 Thacha Koowirat 15 538 Alastair Richards 432-369 Komol Panyasoponlert
4 Jakkrit Klaphajone 14 1059 Gerry Carter 424-421 Cheah Siu Hean
5 Nigel Richards 14 736 Charnrit Khongthan 385-335 Odette Rio
6 Odette Rio 14 432 Tony Sim 511-330 Nigel Richards
7 Charnrit Khongthan 14 362 Nigel Richards 335-385 Charnwit Sukhu
8 Charnwit Sukhu 13 1031 Cheah Siu Hean 422-484 Charnrit Khongthan
9 Chollapat Itthiaree 13 962 Komol Panyasoponlert335-426 Leonora Labog
10 Alastair Richards 13 824 Thacha Koowirat 369-432 Dianne Ward
11 Dianne Ward 13 690 Shim Yen Nee 391-364 Alastair Richards
12 Akkarapol Kwhansak 13 678 Pakorn Nemitrmansuk 535-376 Russell Honeybun
13 Russell Honeybun 13 424 Thanapong Kukiet 296-416 Akkarapol Kwhansak
14 Thanapong Kukiet 13 11 Russell Honeybun 416-296 Manop Phiphat
15 Manop Phiphat 13 -128 Rod Talbot 427-355 Thanapong Kukiet
16 Leonora Labog 12 899 Amnuay Ploysangngam 451-401 Chollapat Itthiaree
17 Apirat Choomai 12 749 Sam Kantimathi 370-464 Pakorn Nemitrmansuk
18 Jason Katz-Brown 12 675 Kamol Tienkarojan 453-376 Gerry Carter
19 Pakorn Nemitrmansuk 12 651 Akkarapol Kwhansak 376-535 Apirat Choomai
20 Tony Sim 12 542 Odette Rio 330-511 Marlon Prudencio
21 Gerry Carter 12 370 Jakkrit Klaphajone 421-424 Jason Katz-Brown
22 Sam Kantimathi 12 369 Apirat Choomai 464-370 Daniel Srichawla
23 Marlon Prudencio 12 57 Charas Worapotpisut 432-357 Tony Sim
24 Daniel Srichawla 11.5 874 Charae Worapotpisut 535-322 Sam Kantimathi
25 Pichai Limprasert 11 979 Jocelyn Lor 491-335 Yeo Kian Hung
26 Charas Worapotpisut 11 302 Marlon Prudencio 357-432 Rod Talbot
27 Marut Siriwangso 11 294 Peter Arreola 527-344 Taewan Sutthasin
28 Yeo Kian Hung 11 217 Karen Richards 408-444 Pichai Limprasert
29 Rod Talbot 11 129 Manop Phiphat 355-427 Charas Worapotpisut
30 Shim Yen Nee 11 103 Dianne Ward 364-391 Kamol Tienkarojan
31 Michael Tang 11 79 Toh Weibin 449-399 Liz Fagerlund
32 Kamol Tienkarojan 11 28 Jason Katz-Brown 376-453 Shim Yen Nee
33 Taewan Sutthasin 11 -1 Preedee Khongthanara418-332 Marut Siriwangso
34 Liz Fagerlund 11 -323 Suthiraphan Assarat 487-309 Michael Tang
35 Karen Richards 11 -334 Yeo Kian Hung 444-408 Karen Richards
36 Jocelyn Lor 10.5 279 Pichai Limprasert 335-491 Nutt Treepoonsuk
37 Nutt Treepoonsuk 10.5 -235 Thitipol Barameem 362-362 Jocelyn Lor
38 Thitipol Barameem 10.5 -550 Nutt Treepoonsuk 362-362 Arun Methaseth
39 Alex Tan 10 753 Warodom Geamsakul 472-272 Preedee Khongthanara
40 Tanasak Supaphibunk 10 743 Tan Jin Chor 381-393 Tanasak Supaphibunk
41 Toh Weibin 10 428 Michael Tang 399-449 Heather Long
42 Ricky Purnomo 10 379 Arun Methaseth 430-337 Sanmi Odelana
43 Preedee Khongthanara 10 100 Taewan Sutthasin 332-418 Alex Tan
44 Amnuay Ploysangngam 10 -129 Leonora Labog 401-451 Amnuay Ploysangngam
45 Heather Long 10 -131 Rocky Sharma 441-428 Toh Weibin
46 Suthiraphan Assarat 10 -152 Liz Fagerlund 309-487 Bob Jackman
47 Tan Jin Chor 10 -391 Tanasak Supaphibunk 393-381 Bundit Chomkularb
48 Bundit Chomkularb 10 -742 Alberto Palomo 441-386 Tan Jin Chor
49 Charae Worapotpisut 10 -771 Daniel Srichawla 322-535 Rocky Sharma
50 Antonio Malonzo 9 118 Bob Jackman 373-480 Kunihiko Kuroda
51 Arun Methaseth 9 73 Ricky Purnomo 337-430 Thitipol Barameem
52 Bob Jackman 9 -168 Antonio Malonzo 480-373 Suthiraphan Assarat
53 Rocky Sharma 9 -182 Heather Long 428-441 Charae Worapotpisut
54 John Barker 9 -496 Kunihiko Kuroda 419-392 Pachara Tritipthanak
55 Sanmi Odelana 9 -518 Christine Cartman 452-407 Ricky Purnomo
56 Peter Arreola 9 -628 Marut Siriwangso 344-527 Prachya Pitapho
57 Kunihiko Kuroda 8 -166 John Barker 392-419 Antonio Malonzo
58 Prachya Pitapho 8 -214 Paul Cartman 438-316 Peter Arreola
59 Alberto Palomo 8 -428 Bundit Chomkularb 386-441 Graham Buckingham
60 Julian McKail 8 -727 Julian McKail - Warodom Geamsakul
61 Warodom Geamsakul 8 -738 Alex Tan 272-472 Julian McKail
62 Pachara Tritipthanak 8 -971 Khwanjai Thammaping 424-402 John Barker
63 Lim Sha-Lyn 8 -1174 Peter Bauer 426-419 Olga Visser
64 Graham Buckingham 7 -240 Olga Visser 411-366 Alberto Palomo
65 Aloysious Conzaga 7 -437 Mihoko Terasaki 428-314 Christine Cartman
66 Olga Visser 7 -501 Graham Buckingham 366-411 Lim Sha-Lyn
67 Christine Cartman 7 -1103 Sanmi Odelana 407-452 Aloysious Conzaga
68 Tadao Takeda 7 -1113 Maneeda Tanasarn 314-331 Paul Cartman
69 Paul Cartman 6 -839 Prachya Pitapho 316-438 Tadao Takeda
70 Peter Bauer 6 -856 Lim Sha-Lyn 419-426 Maneeda Tanasarn
71 Khwanjai Thammaping 6 -955 Pachara Tritipthanak402-424 Mihoko Terasaki
72 Maneeda Tanasarn 6 -1381 Tadao Takeda 331-314 Peter Bauer
73 Mihoko Terasaki 0 -2906 Aloysious Conzaga 314-428 Khwanjai Thammaping
HG Leonora Labog
723