Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Cheah Siu Hean 5 941 Alex Tan 400-373 Preedee Khongthanara
2 Chollapat Itthiaree 5 454 Odette Rio 451-392 Bob Jackman
3 Komol Panyasoponlert 5 435 Preedee Khongthanara457-346 Odette Rio
4 Charas Worapotpisut 4 567 Warodom Geamsakul 505-333 Manop Phiphat
5 Dianne Ward 4 506 Jocelyn Lor 431-329 Julian McKail
6 Tony Sim 4 504 Bob Jackman 399-360 Nigel Richards
7 Nigel Richards 4 498 Daniel Srichawla 418-413 Tony Sim
8 Charnrit Khongthan 4 488 Jason Katz-Brown 464-462 Daniel Srichawla
9 Alastair Richards 4 399 Nutt Treepoonsuk 466-429 Charae Worapotpisut
10 Thanapong Kukiet 4 235 Jakkrit Klaphajone 423-353 Alex Tan
11 Bob Jackman 4 224 Tony Sim 360-399 Chollapat Itthiaree
12 Preedee Khongthanara 4 223 Komol Panyasoponlert346-457 Cheah Siu Hean
13 Manop Phiphat 4 205 Toh Weibin 460-343 Charas Worapotpisut
14 Thacha Koowirat 4 185 Akkarapol Kwhansak 467-462 Toh Weibin
15 Charae Worapotpisut 4 182 Yeo Kian Hung 392-329 Alastair Richards
16 Odette Rio 4 75 Chollapat Itthiaree 392-451 Komol Panyasoponlert
17 Daniel Srichawla 3.5 569 Nigel Richards 413-418 Charnrit Khongthan
18 Charnwit Sukhu 3 502 John Barker 509-337 Amnuay Ploysangngam
19 Akkarapol Kwhansak 3 381 Thacha Koowirat 462-467 John Barker
20 Pakorn Nemitrmansuk 3 356 Rod Talbot 394-333 Ricky Purnomo
21 Tanasak Supaphibunk 3 355 Julian McKail 523-345 Taewan Sutthasin
22 Toh Weibin 3 287 Manop Phiphat 343-460 Thacha Koowirat
23 Ricky Purnomo 3 279 Peter Bauer 464-275 Pakorn Nemitrmansuk
24 Alex Tan 3 274 Cheah Siu Hean 373-400 Thanapong Kukiet
25 Yeo Kian Hung 3 258 Charae Worapotpisut 329-392 Jason Katz-Brown
26 Michael Tang 3 178 Amnuay Ploysangngam 413-368 Peter Arreola
27 Liz Fagerlund 3 114 Christine Cartman 435-349 Bundit Chomkularb
28 Jason Katz-Brown 3 72 Charnrit Khongthan 462-464 Yeo Kian Hung
29 Thitipol Barameem 3 66 Peter Arreola 428-421 Gerry Carter
30 Apirat Choomai 3 36 Alberto Palomo 374-346 Prachya Pitapho
31 Sam Kantimathi 3 8 Shim Yen Nee 439-420 Rocky Sharma
32 John Barker 3 -10 Charnwit Sukhu 337-509 Akkarapol Kwhansak
33 Taewan Sutthasin 3 -53 Marlon Prudencio 467-406 Tanasak Supaphibunk
34 Julian McKail 3 -81 Tanasak Supaphibunk 345-523 Dianne Ward
35 Gerry Carter 3 -153 Pichai Limprasert 516-405 Thitipol Barameem
36 Bundit Chomkularb 3 -262 Marut Siriwangso 460-368 Liz Fagerlund
37 Jocelyn Lor 2.5 0 Dianne Ward 329-431 Rod Talbot
38 Rocky Sharma 2 183 Pachara Tritipthanak353-361 Sam Kantimathi
39 Jakkrit Klaphajone 2 73 Thanapong Kukiet 353-423 Alberto Palomo
40 Shim Yen Nee 2 49 Sam Kantimathi 420-439 Christine Cartman
41 Rod Talbot 2 44 Pakorn Nemitrmansuk 333-394 Jocelyn Lor
42 Pichai Limprasert 2 38 Gerry Carter 405-516 Marlon Prudencio
43 Antonio Malonzo 2 12 Prachya Pitapho 456-423 Pachara Tritipthanak
44 Heather Long 2 -13 Mihoko Terasaki 440-266 Russell Honeybun
45 Amnuay Ploysangngam 2 -41 Michael Tang 368-413 Charnwit Sukhu
46 Leonora Labog 2 -42 Russell Honeybun 374-330 Lim Sha-Lyn
47 Alberto Palomo 2 -58 Apirat Choomai 346-374 Jakkrit Klaphajone
48 Nutt Treepoonsuk 2 -113 Alastair Richards 429-466 Warodom Geamsakul
49 Marlon Prudencio 2 -118 Taewan Sutthasin 406-467 Pichai Limprasert
50 Warodom Geamsakul 2 -144 Charas Worapotpisut 333-505 Nutt Treepoonsuk
51 Peter Arreola 2 -201 Thitipol Barameem 421-428 Michael Tang
52 Karen Richards 2 -283 Suthiraphan Assarat 442-426 Arun Methaseth
53 Olga Visser 2 -303 Lim Sha-Lyn 454-346 Aloysious Conzaga
54 Prachya Pitapho 2 -332 Antonio Malonzo 423-456 Apirat Choomai
55 Christine Cartman 2 -381 Liz Fagerlund 349-435 Shim Yen Nee
56 Kamol Tienkarojan 1 -40 Tadao Takeda 451-295 Maneeda Tanasarn
57 Arun Methaseth 1 -71 Khwanjai Thammaping 381-446 Karen Richards
58 Kunihiko Kuroda 1 -107 Paul Cartman 357-389 Sanmi Odelana
59 Marut Siriwangso 1 -200 Bundit Chomkularb 368-460 Peter Bauer
60 Khwanjai Thammaping 1 -213 Arun Methaseth 446-381 Suthiraphan Assarat
61 Lim Sha-Lyn 1 -239 Olga Visser 346-454 Leonora Labog
62 Graham Buckingham 1 -348 Aloysious Conzaga 477-392 Mihoko Terasaki
63 Sanmi Odelana 1 -352 Tan Jin Chor 372-444 Kunihiko Kuroda
64 Suthiraphan Assarat 1 -360 Karen Richards 426-442 Khwanjai Thammaping
65 Peter Bauer 1 -392 Ricky Purnomo 275-464 Marut Siriwangso
66 Russell Honeybun 1 -403 Leonora Labog 330-374 Heather Long
67 Tan Jin Chor 1 -470 Sanmi Odelana 444-372 Paul Cartman
68 Paul Cartman 1 -483 Kunihiko Kuroda 389-357 Tan Jin Chor
69 Pachara Tritipthanak 1 -653 Rocky Sharma 361-353 Antonio Malonzo
70 Aloysious Conzaga 0 -681 Graham Buckingham 392-477 Olga Visser
71 Maneeda Tanasarn 0 -693 Maneeda Tanasarn - Kamol Tienkarojan
72 Tadao Takeda 0 -777 Kamol Tienkarojan 295-451 Tadao Takeda
73 Mihoko Terasaki 0 -1185 Heather Long 266-440 Graham Buckingham
HG Cheah Siu Hean
684