Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 8 572 Cheah Siu Hean 501-464 Charnrit Khongthan
2 Chollapat Itthiaree 7 837 Manop Phiphat 509-328 Cheah Siu Hean
3 Charnrit Khongthan 7 783 Charnwit Sukhu 520-335 Komol Panyasoponlert
4 Cheah Siu Hean 6 1073 Komol Panyasoponlert464-501 Chollapat Itthiaree
5 Pakorn Nemitrmansuk 6 522 Taewan Sutthasin 399-368 Preedee Khongthanara
6 Nigel Richards 6 470 Preedee Khongthanara454-424 Charae Worapotpisut
7 Alastair Richards 6 445 Tony Sim 490-349 Akkarapol Kwhansak
8 Sam Kantimathi 6 300 Akkarapol Kwhansak 442-377 Thanapong Kukiet
9 Charae Worapotpisut 6 176 Toh Weibin 473-397 Nigel Richards
10 Manop Phiphat 6 150 Chollapat Itthiaree 328-509 Charnwit Sukhu
11 Odette Rio 6 102 Thanapong Kukiet 499-491 Toh Weibin
12 Daniel Srichawla 5.5 732 Pichai Limprasert 493-366 Charas Worapotpisut
13 Charas Worapotpisut 5 523 Julian McKail 393-379 Daniel Srichawla
14 Charnwit Sukhu 5 513 Charnrit Khongthan 335-520 Manop Phiphat
15 Akkarapol Kwhansak 5 492 Sam Kantimathi 377-442 Alastair Richards
16 Yeo Kian Hung 5 387 Olga Visser 464-387 Thacha Koowirat
17 Apirat Choomai 5 368 Liz Fagerlund 502-333 Karen Richards
18 Tony Sim 5 351 Alastair Richards 349-490 Taewan Sutthasin
19 Toh Weibin 5 337 Charae Worapotpisut 397-473 Odette Rio
20 Michael Tang 5 195 Alex Tan 456-447 Warodom Geamsakul
21 Jason Katz-Brown 5 183 Warodom Geamsakul 519-361 Alex Tan
22 Thacha Koowirat 5 169 Jakkrit Klaphajone 491-375 Yeo Kian Hung
23 Preedee Khongthanara 5 168 Nigel Richards 424-454 Pakorn Nemitrmansuk
24 Taewan Sutthasin 5 135 Pakorn Nemitrmansuk 368-399 Tony Sim
25 Thanapong Kukiet 5 95 Odette Rio 491-499 Sam Kantimathi
26 Gerry Carter 5 -67 Dianne Ward 396-368 Bundit Chomkularb
27 Bob Jackman 5 -79 Ricky Purnomo 369-321 Liz Fagerlund
28 Bundit Chomkularb 5 -141 Karen Richards 459-385 Gerry Carter
29 Leonora Labog 4 571 Marlon Prudencio 523-325 John Barker
30 Pichai Limprasert 4 422 Daniel Srichawla 366-493 Jakkrit Klaphajone
31 Alex Tan 4 392 Michael Tang 447-456 Jason Katz-Brown
32 Jakkrit Klaphajone 4 371 Thacha Koowirat 375-491 Pichai Limprasert
33 Ricky Purnomo 4 292 Bob Jackman 321-369 Julian McKail
34 Dianne Ward 4 250 Gerry Carter 368-396 Olga Visser
35 Antonio Malonzo 4 223 Tan Jin Chor 534-353 Jocelyn Lor
36 Rocky Sharma 4 115 Shim Yen Nee 427-359 Thitipol Barameem
37 Rod Talbot 4 99 Tanasak Supaphibunk 498-392 Russell Honeybun
38 Kamol Tienkarojan 4 88 John Barker 439-403 Marlon Prudencio
39 Marut Siriwangso 4 31 Suthiraphan Assarat 441-372 Tan Jin Chor
40 Nutt Treepoonsuk 4 -11 Jocelyn Lor 372-331 Tanasak Supaphibunk
41 Julian McKail 4 -49 Charas Worapotpisut 379-393 Ricky Purnomo
42 Olga Visser 4 -115 Yeo Kian Hung 387-464 Dianne Ward
43 Karen Richards 4 -151 Bundit Chomkularb 385-459 Apirat Choomai
44 Liz Fagerlund 4 -187 Apirat Choomai 333-502 Bob Jackman
45 Warodom Geamsakul 4 -263 Jason Katz-Brown 361-519 Michael Tang
46 Thitipol Barameem 4 -345 Russell Honeybun 439-423 Rocky Sharma
47 Jocelyn Lor 3.5 33 Nutt Treepoonsuk 331-372 Antonio Malonzo
48 Tanasak Supaphibunk 3 63 Rod Talbot 392-498 Nutt Treepoonsuk
49 Alberto Palomo 3 -55 Kunihiko Kuroda 488-317 Paul Cartman
50 John Barker 3 -156 Kamol Tienkarojan 403-439 Leonora Labog
51 Amnuay Ploysangngam 3 -165 Graham Buckingham 405-385 Prachya Pitapho
52 Heather Long 3 -168 Lim Sha-Lyn 439-338 Peter Arreola
53 Suthiraphan Assarat 3 -251 Marut Siriwangso 372-441 Shim Yen Nee
54 Shim Yen Nee 3 -275 Rocky Sharma 359-427 Suthiraphan Assarat
55 Sanmi Odelana 3 -275 Paul Cartman 456-391 Pachara Tritipthanak
56 Peter Arreola 3 -286 Arun Methaseth 439-355 Heather Long
57 Marlon Prudencio 3 -287 Leonora Labog 325-523 Kamol Tienkarojan
58 Peter Bauer 3 -338 Pachara Tritipthanak511-398 Graham Buckingham
59 Russell Honeybun 3 -342 Thitipol Barameem 423-439 Rod Talbot
60 Tan Jin Chor 3 -613 Antonio Malonzo 353-534 Marut Siriwangso
61 Arun Methaseth 2 -95 Peter Arreola 355-439 Lim Sha-Lyn
62 Graham Buckingham 2 -270 Amnuay Ploysangngam 385-405 Peter Bauer
63 Kunihiko Kuroda 2 -298 Alberto Palomo 317-488 Khwanjai Thammaping
64 Khwanjai Thammaping 2 -382 Christine Cartman 422-364 Kunihiko Kuroda
65 Paul Cartman 2 -523 Sanmi Odelana 391-456 Alberto Palomo
66 Prachya Pitapho 2 -554 Prachya Pitapho - Amnuay Ploysangngam
67 Christine Cartman 2 -561 Khwanjai Thammaping 364-422 Christine Cartman
68 Aloysious Conzaga 1 -711 Mihoko Terasaki 397-262 Maneeda Tanasarn
69 Lim Sha-Lyn 1 -775 Heather Long 338-439 Arun Methaseth
70 Tadao Takeda 1 -899 Maneeda Tanasarn 438-355 Mihoko Terasaki
71 Pachara Tritipthanak 1 -954 Peter Bauer 398-511 Sanmi Odelana
72 Maneeda Tanasarn 0 -812 Tadao Takeda 355-438 Aloysious Conzaga
73 Mihoko Terasaki 0 -1575 Aloysious Conzaga 262-397 Tadao Takeda
HG Leonora Labog
723