Aardvark: 26.06.2011 26th BRANDS King's Cup : Rounds

[Main] [Standings] [Ratings] [Round-by-Round] [Statistics]
[A]

Results for A
Round: [<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Komol Panyasoponlert 9 614 Charnrit Khongthan 439-397 Pakorn Nemitrmansuk
2 Cheah Siu Hean 7 1078 Chollapat Itthiaree 419-414 Charnrit Khongthan
3 Chollapat Itthiaree 7 832 Cheah Siu Hean 414-419 Nigel Richards
4 Charnrit Khongthan 7 741 Komol Panyasoponlert397-439 Cheah Siu Hean
5 Alastair Richards 7 526 Akkarapol Kwhansak 401-320 Manop Phiphat
6 Charae Worapotpisut 7 193 Nigel Richards 405-388 Odette Rio
7 Odette Rio 7 114 Toh Weibin 369-357 Charae Worapotpisut
8 Daniel Srichawla 6.5 865 Charas Worapotpisut 480-347 Sam Kantimathi
9 Charnwit Sukhu 6 738 Manop Phiphat 567-342 Yeo Kian Hung
10 Tony Sim 6 517 Taewan Sutthasin 503-337 Gerry Carter
11 Pakorn Nemitrmansuk 6 467 Preedee Khongthanara457-512 Komol Panyasoponlert
12 Nigel Richards 6 453 Charae Worapotpisut 388-405 Chollapat Itthiaree
13 Apirat Choomai 6 437 Karen Richards 436-367 Bob Jackman
14 Yeo Kian Hung 6 404 Thacha Koowirat 383-366 Charnwit Sukhu
15 Jason Katz-Brown 6 318 Alex Tan 503-368 Preedee Khongthanara
16 Michael Tang 6 297 Warodom Geamsakul 441-339 Bundit Chomkularb
17 Preedee Khongthanara 6 223 Pakorn Nemitrmansuk 512-457 Jason Katz-Brown
18 Thanapong Kukiet 6 219 Sam Kantimathi 416-292 Toh Weibin
19 Sam Kantimathi 6 176 Thanapong Kukiet 292-416 Daniel Srichawla
20 Manop Phiphat 6 -75 Charnwit Sukhu 342-567 Alastair Richards
21 Bundit Chomkularb 6 -103 Gerry Carter 388-350 Michael Tang
22 Akkarapol Kwhansak 5 411 Alastair Richards 320-401 Taewan Sutthasin
23 Jakkrit Klaphajone 5 391 Pichai Limprasert 382-362 Marut Siriwangso
24 Charas Worapotpisut 5 390 Daniel Srichawla 347-480 Thacha Koowirat
25 Toh Weibin 5 325 Odette Rio 357-369 Thanapong Kukiet
26 Dianne Ward 5 289 Olga Visser 370-331 Nutt Treepoonsuk
27 Kamol Tienkarojan 5 182 Marlon Prudencio 457-363 Thitipol Barameem
28 Rocky Sharma 5 174 Thitipol Barameem 447-388 Warodom Geamsakul
29 Thacha Koowirat 5 152 Yeo Kian Hung 366-383 Charas Worapotpisut
30 Nutt Treepoonsuk 5 19 Tanasak Supaphibunk 435-405 Dianne Ward
31 Taewan Sutthasin 5 -31 Tony Sim 337-503 Akkarapol Kwhansak
32 Julian McKail 5 -47 Ricky Purnomo 415-413 Pichai Limprasert
33 Gerry Carter 5 -105 Bundit Chomkularb 350-388 Tony Sim
34 Bob Jackman 5 -129 Liz Fagerlund 362-412 Apirat Choomai
35 Liz Fagerlund 5 -137 Bob Jackman 412-362 Alex Tan
36 Jocelyn Lor 4.5 67 Antonio Malonzo 474-440 Sanmi Odelana
37 Leonora Labog 4 499 John Barker 385-457 Rod Talbot
38 Pichai Limprasert 4 402 Jakkrit Klaphajone 362-382 Julian McKail
39 Ricky Purnomo 4 290 Julian McKail 413-415 Olga Visser
40 Alex Tan 4 257 Jason Katz-Brown 368-503 Liz Fagerlund
41 Antonio Malonzo 4 189 Jocelyn Lor 440-474 Karen Richards
42 Rod Talbot 4 93 Russell Honeybun 336-342 Leonora Labog
43 Alberto Palomo 4 26 Paul Cartman 424-343 Peter Arreola
44 John Barker 4 -84 Leonora Labog 457-385 Russell Honeybun
45 Marut Siriwangso 4 -85 Tan Jin Chor 391-507 Jakkrit Klaphajone
46 Amnuay Ploysangngam 4 -99 Prachya Pitapho 436-370 Peter Bauer
47 Olga Visser 4 -154 Dianne Ward 331-370 Ricky Purnomo
48 Shim Yen Nee 4 -183 Suthiraphan Assarat 471-379 Prachya Pitapho
49 Karen Richards 4 -220 Apirat Choomai 367-436 Antonio Malonzo
50 Peter Arreola 4 -221 Heather Long 403-338 Alberto Palomo
51 Russell Honeybun 4 -336 Rod Talbot 342-336 John Barker
52 Warodom Geamsakul 4 -365 Michael Tang 339-441 Rocky Sharma
53 Thitipol Barameem 4 -404 Rocky Sharma 388-447 Kamol Tienkarojan
54 Tan Jin Chor 4 -497 Marut Siriwangso 507-391 Heather Long
55 Tanasak Supaphibunk 3 33 Nutt Treepoonsuk 405-435 Suthiraphan Assarat
56 Kunihiko Kuroda 3 -190 Khwanjai Thammaping 395-287 Pachara Tritipthanak
57 Graham Buckingham 3 -208 Peter Bauer 414-352 Lim Sha-Lyn
58 Heather Long 3 -233 Peter Arreola 338-403 Tan Jin Chor
59 Suthiraphan Assarat 3 -343 Shim Yen Nee 379-471 Tanasak Supaphibunk
60 Marlon Prudencio 3 -381 Kamol Tienkarojan 363-457 Khwanjai Thammaping
61 Sanmi Odelana 3 -393 Pachara Tritipthanak326-444 Jocelyn Lor
62 Peter Bauer 3 -400 Graham Buckingham 352-414 Amnuay Ploysangngam
63 Arun Methaseth 2 -165 Lim Sha-Lyn 379-449 Christine Cartman
64 Khwanjai Thammaping 2 -490 Kunihiko Kuroda 287-395 Marlon Prudencio
65 Christine Cartman 2 -561 Christine Cartman - Arun Methaseth
66 Paul Cartman 2 -604 Alberto Palomo 343-424 Paul Cartman
67 Prachya Pitapho 2 -620 Amnuay Ploysangngam 370-436 Shim Yen Nee
68 Lim Sha-Lyn 2 -705 Arun Methaseth 449-379 Graham Buckingham
69 Pachara Tritipthanak 2 -836 Sanmi Odelana 444-326 Kunihiko Kuroda
70 Tadao Takeda 2 -852 Mihoko Terasaki 399-352 Aloysious Conzaga
71 Aloysious Conzaga 1 -751 Maneeda Tanasarn 361-401 Tadao Takeda
72 Maneeda Tanasarn 1 -772 Aloysious Conzaga 401-361 Mihoko Terasaki
73 Mihoko Terasaki 0 -1622 Tadao Takeda 352-399 Maneeda Tanasarn
HG Leonora Labog
723