WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for A
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 David Wiegand 14 1222 Chris May 461-394 Graham Haigh
2 David Eldar 14 916 Azu Ogbogu 415-433 Vannitha Balasingam
3 Brett Smitheram 13 1147 Adam Logan 464-406 Chris Lipe
4 Craig Beevers 13 557 Theresa Brousson 487-479 Azu Ogbogu
5 Azu Ogbogu 12 1036 David Eldar 433-415 Craig Beevers
6 Chris Lipe 12 977 Vannitha Balasingam 448-367 Brett Smitheram
7 David Koenig 12 761 Graham Haigh 441-397 Theresa Brousson
8 Theresa Brousson 12 755 Craig Beevers 479-487 David Koenig
9 Chris May 12 603 David Wiegand 394-461 Adam Logan
10 John O'Laughlin 11 1532 David Webb 504-355 Austin Shin
11 Austin Shin 11 1013 Rik Kennedy 423-358 John O'Laughlin
12 Adam Logan 11 890 Brett Smitheram 406-464 Chris May
13 Vannitha Balasingam 11 720 Chris Lipe 367-448 David Eldar
14 Waseem Khatri 11 422 Joanne Craig 456-368 Suresh Chinnaiyah
15 Evans Clinchy 11 410 Michael Akonor 399-373 Phil Robertshaw
16 Peter Armstrong 11 219 Gerry Carter 481-460 Jared Robinson
17 Suresh Chinnaiyah 11 212 Jared Robinson 527-471 Waseem Khatri
18 Graham Haigh 11 126 David Koenig 397-441 David Wiegand
19 Phil Robertshaw 11 -52 Rafal Dominiczak 393-343 Evans Clinchy
20 Evan Berofsky 10.5 764 Joel Wapnick 578-370 Nigel Richards
21 Rik Kennedy 10.5 656 Austin Shin 358-423 David Webb
22 Nigel Richards 10 926 Odette Rio 439-375 Evan Berofsky
23 Michael Akonor 10 715 Evans Clinchy 373-399 Rafal Dominiczak
24 Gerry Carter 10 685 Peter Armstrong 460-481 Joanne Craig
25 Alastair Richards 10 643 Paul Allan 404-314 Jesse Matthews
26 David Webb 10 643 John O'Laughlin 355-504 Rik Kennedy
27 Jared Robinson 10 642 Suresh Chinnaiyah 471-527 Peter Armstrong
28 Joanne Craig 10 536 Waseem Khatri 368-456 Gerry Carter
29 Jesse Day 10 395 James Kramer 491-315 Stefan Rau
30 Rafal Dominiczak 10 395 Phil Robertshaw 343-393 Michael Akonor
31 Terry Kirk 10 335 Karen Richards 431-406 Calum Edwards
32 Steve Perry 10 333 Ze Tristan 484-305 James Kramer
33 Calum Edwards 10 261 Stefan Rau 470-462 Terry Kirk
34 Jesse Matthews 10 105 Irfan Siddiqui 462-327 Alastair Richards
35 Odette Rio 9.5 542 Nigel Richards 375-439 Joel Wapnick
36 Wayne Kelly 9.5 529 Cecilia Le 473-462 Irfan Siddiqui
37 Stefan Rau 9 766 Calum Edwards 462-470 Jesse Day
38 Cecilia Le 9 620 Wayne Kelly 462-473 Karen Richards
39 Joel Wapnick 9 587 Evan Berofsky 370-578 Odette Rio
40 James Kramer 9 511 Jesse Day 315-491 Steve Perry
41 Ze Tristan 9 349 Steve Perry 305-484 Paul Allan
42 Irfan Siddiqui 9 275 Jesse Matthews 327-462 Wayne Kelly
43 Paul Allan 9 118 Alastair Richards 314-404 Ze Tristan
44 Piotr Andronowski 9 101 Leslie Charles 435-374 Mohammad Sulaiman
45 Moiz Ullah Baig 9 67 Lewis Mackay 393-363 Leslie Charles
46 Mohammad Sulaiman 9 66 Neil Scott 439-401 Piotr Andronowski
47 Elie Dangoor 9 29 Tan Jin Chor 461-420 Ewa Kondracka
48 Karen Richards 9 -127 Terry Kirk 406-431 Cecilia Le
49 Ian Coventry 9 -185 Marty Gabriel 457-326 Scott Jackson
50 Barry Grossman 9 -270 Timothy Adamson 442-391 Marty Gabriel
51 Ross Mackenzie 9 -336 Ewa Kondracka 397-395 Neil Scott
52 David Delicata 9 -614 Gunnar Andersson 495-380 Tan Jin Chor
53 Mohamed Kamara 9 -689 Diane Pratesi 429-355 Gunnar Andersson
54 Leslie Charles 8.5 112 Piotr Andronowski 374-435 Moiz Ullah Baig
55 Fred Magu 8.5 11 Scott Jackson 442-379 Diane Pratesi
56 Robert Linn 8 283 Abdullah Abbasi 443-411 Dan Sandu
57 Lewis Mackay 8 281 Moiz Ullah Baig 363-393 Timothy Adamson
58 Cicely Bruce 8 201 Nuala O'Rourke 403-398 Simon Gillam
59 Jason Keller 8 200 Kwaku Sapong 402-389 Penny Downer
60 Timothy Adamson 8 -40 Barry Grossman 391-442 Lewis Mackay
61 Ewa Kondracka 8 -51 Ross Mackenzie 395-397 Elie Dangoor
62 Benjamin Withers 8 -101 Maurice McParland 467-401 Nuala O'Rourke
63 Neil Scott 8 -159 Mohammad Sulaiman 401-439 Ross Mackenzie
64 Steve Polatnick 8 -205 Simon Gillam 376-358 Rodney Romany
65 Marty Gabriel 8 -242 Ian Coventry 326-457 Barry Grossman
66 Diane Pratesi 8 -259 Mohamed Kamara 355-429 Fred Magu
67 David Holmes 8 -324 Penny Downer 443-337 John Mayhew
68 Gunnar Andersson 8 -414 David Delicata 380-495 Mohamed Kamara
69 Rodney Romany 8 -468 John Mayhew 444-362 Steve Polatnick
70 Neil Rowley 8 -561 Dan Sandu 458-311 Ruth MacInerney
71 Ruth MacInerney 7.5 29 Sandy Nang 469-280 Neil Rowley
72 Scott Jackson 7.5 -199 Fred Magu 379-442 Ian Coventry
73 Becky Dyer 7 135 Anlaug Frydenlund 498-391 Walker Willingham
74 Walker Willingham 7 3 Michael Hardiyanto 448-374 Becky Dyer
75 Simon Gillam 7 -247 Steve Polatnick 358-376 Cicely Bruce
76 Matthew Pinner 7 -258 Sumbul Siddiqui 408-385 Alex Tan
77 John Mayhew 7 -259 Rodney Romany 362-444 David Holmes
78 John Barker 7 -319 Cornelia Guest 491-342 Anlaug Frydenlund
79 Kwaku Sapong 7 -321 Jason Keller 389-402 Abdullah Abbasi
80 Nuala O'Rourke 7 -341 Cicely Bruce 398-403 Benjamin Withers
81 Penny Downer 7 -423 David Holmes 337-443 Jason Keller
82 Dan Sandu 7 -428 Neil Rowley 311-458 Robert Linn
83 Olobatoke Aka 7 -659 Nicky Huitson 439-340 Michael Hardiyanto
84 Terry Kang Rau 7 -680 Natalie Zolty 461-385 Nicky Huitson
85 Maurice McParland 7 -743 Benjamin Withers 401-467 Sandy Nang
86 Ying Ming Poh 7 -1046 Alex Tan 519-482 Cornelia Guest
87 Natalie Zolty 6.5 -577 Terry Kang Rau 385-461 Sumbul Siddiqui
88 Sandy Nang 6.5 -680 Ruth MacInerney 280-469 Maurice McParland
89 Abdullah Abbasi 6 179 Robert Linn 411-443 Kwaku Sapong
90 Donna Stanton 6 25 Paul Spies 404-325 Chris Cummins
91 Alex Tan 6 -83 Ying Ming Poh 482-519 Matthew Pinner
92 Mutua Ngundi 6 -114 Chris Cummins 414-412 Mikolaj Szymanski
93 Tan Jin Chor 6 -518 Elie Dangoor 420-461 David Delicata
94 Rowan Callaghan 6 -726 Mikolaj Szymanski 421-286 Paul Spies
95 Sumbul Siddiqui 6 -942 Matthew Pinner 385-408 Natalie Zolty
96 Nicky Huitson 6 -967 Olobatoke Aka 340-439 Terry Kang Rau
97 Anlaug Frydenlund 6 -988 Becky Dyer 391-498 John Barker
98 Warodom Geamsakul 6 -1066 Sharon Sorensen 374-342 Beverley Robertshaw
99 Chris Cummins 5 94 Mutua Ngundi 412-414 Donna Stanton
100 Beverley Robertshaw 5 -436 Catalin-Eugen Caba 502-331 Warodom Geamsakul
101 Mauro Pratesi 5 -663 Viliam Snabel 425-333 Sharon Sorensen
102 Paul Spies 5 -836 Donna Stanton 325-404 Rowan Callaghan
103 Cornelia Guest 5 -953 John Barker 342-491 Ying Ming Poh
104 Catalin-Eugen Caba 5 -1088 Beverley Robertshaw 331-502 Viliam Snabel
105 Michael Hardiyanto 5 -1714 Walker Willingham 374-448 Olobatoke Aka
106 Mikolaj Szymanski 4 -1295 Rowan Callaghan 286-421 Mutua Ngundi
107 Sharon Sorensen 3 -1083 Warodom Geamsakul 342-374 Mauro Pratesi
108 Viliam Snabel 2 -1916 Mauro Pratesi 333-425 Catalin-Eugen Caba
HG Vannitha Balasingam 654