WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CHAMP
Results for CHAMP
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Alastair Richards 8 789 Ryan Sutton 469-337 Cameron Farlow
2 Ryan Sutton 8 731 Alastair Richards 337-469 Trevor Halsall
3 Cameron Farlow 8 702 Michael Cameron 609-269 Alastair Richards
4 Daniel Piechnick 8 687 Michael Tang 371-345 Mythili Rudra
5 Trevor Halsall 8 459 Andrew Fisher 388-332 Ryan Sutton
6 Andrew Fisher 8 453 Trevor Halsall 332-388 Victor Tung
7 Mythili Rudra 7.5 334 Rod Talbot 435-364 Daniel Piechnick
8 Victor Tung 7 494 Graeme Lock Lee 426-324 Andrew Fisher
9 Joanne Craig 7 436 Tony Miller 543-273 Carol Johnsen
10 Karen Richards 7 177 Stephen Mooney Purse432-399 Michael Tang
11 Carol Johnsen 7 148 Robin Andersen 389-383 Joanne Craig
12 Michael Tang 7 64 Daniel Piechnick 345-371 Karen Richards
13 Paul Richards AUS 7 47 Edie Mueller 437-368 Ayorinde Saidu
14 Ayorinde Saidu 6 677 Antonios Syrigos 507-323 Paul Richards AUS
15 Russell Honeybun 6 656 Peter Kougi 449-403 Ron Baginski
16 Ron Baginski 6 405 Tony Hunt 586-347 Russell Honeybun
17 Rod Talbot 6 347 Mythili Rudra 364-435 David Vanzyl
18 Bob Jackman 6 316 Esther Perrins 420-385 Carmel Dodd
19 David Vanzyl 6 179 John Barker 481-308 Rod Talbot
20 Carmel Dodd 6 169 Antony Kimber 489-450 Bob Jackman
21 Heather Long 6 160 Tracey Kneebone 470-334 Graeme Lock Lee
22 Graeme Lock Lee 6 154 Victor Tung 324-426 Heather Long
23 Michael Cameron 6 153 Cameron Farlow 269-609 Stephen Mooney Purse
24 Nick Ivanovski 6 129 Jyoti Chandna 472-385 Edie Mueller
25 Stephen Mooney Purse 6 110 Karen Richards 399-432 Michael Cameron
26 Edie Mueller 6 73 Paul Richards AUS 368-437 Nick Ivanovski
27 Ruth MacInerney 6 58 Marie London 466-403 Tony Miller
28 Robin Andersen 6 -22 Carol Johnsen 383-389 Frank Csarics
29 Tony Miller 6 -87 Joanne Craig 273-543 Ruth MacInerney
30 Frank Csarics 5.5 65 Martin Rose 461-356 Robin Andersen
31 Peter Kougi 5 341 Russell Honeybun 403-449 Jane Taylor
32 Esther Perrins 5 218 Bob Jackman 385-420 Antonios Syrigos
33 Jane Taylor 5 206 Adam Kretschmer 383-369 Peter Kougi
34 Antonios Syrigos 5 161 Ayorinde Saidu 323-507 Esther Perrins
35 Trish Brighton 5 152 Lewis Hawkins 406-260 Barry Jordan
36 Barry Jordan 5 149 Angie Pearse 432-348 Trish Brighton
37 Louise Love 5 123 John Holgate 467-419 Antony Kimber
38 Antony Kimber 5 84 Carmel Dodd 450-489 Louise Love
39 Cheah Siu Hean 5 44 Moana Nepia 423-358 Jyoti Chandna
40 Jyoti Chandna 5 19 Nick Ivanovski 385-472 Cheah Siu Hean
41 Tony Hunt 5 8 Ron Baginski 347-586 Arnold Appelhof
42 Arnold Appelhof 5 -40 Tengku Asri 422-357 Tony Hunt
43 Tracey Kneebone 5 -101 Heather Long 334-470 Rocky Sharma
44 Rocky Sharma 5 -210 Mary McMahon 402-397 Tracey Kneebone
45 Noel Barrett 5 -243 Pat Schuberg 404-312 Martin Waterworth
46 Martin Waterworth 5 -328 Liz Blanch 467-373 Noel Barrett
47 Owen Randall 5 -373 Teresa Dean 353-314 Martin Rose
48 Marie London 5 -380 Ruth MacInerney 403-466 John Barker
49 John Barker 5 -496 David Vanzyl 308-481 Marie London
50 Martin Rose 5 -541 Frank Csarics 356-461 Owen Randall
51 Roberta Tait 4.5 -92 Tim Mason 440-371 Adam Kretschmer
52 Adam Kretschmer 4 332 Jane Taylor 369-383 Roberta Tait
53 Dianne Brumby 4 41 Trish Reynolds 432-384 Angie Pearse
54 Angie Pearse 4 23 Barry Jordan 348-432 Dianne Brumby
55 John Holgate 4 -11 Louise Love 419-467 Moana Nepia
56 Moana Nepia 4 -121 Cheah Siu Hean 358-423 John Holgate
57 Lewis Hawkins 4 -123 Trish Brighton 260-406 Tengku Asri
58 Tengku Asri 4 -147 Arnold Appelhof 357-422 Lewis Hawkins
59 Julie Belle 4 -166 Jan Hill 406-315 Dianne Davis
60 Dianne Davis 4 -195 Norma Fisher 416-383 Julie Belle
61 Pat Schuberg 4 -219 Noel Barrett 312-404 Julie Brice @40
62 Mary McMahon 4 -288 Rocky Sharma 397-402 Susan MacGillivray
63 Julie Brice @40 4 -322 Ray Alford 467-369 Pat Schuberg
64 Susan MacGillivray 4 -428 Janine Whittaker 418-325 Mary McMahon
65 Ivor Zetler 4 -511 Lexie Neale 468-390 Teresa Dean
66 Teresa Dean 4 -597 Owen Randall 314-353 Ivor Zetler
67 Liz Blanch 3.5 -200 Martin Waterworth 373-467 Tim Mason
68 Tim Mason 3 39 Roberta Tait 371-440 Liz Blanch
69 Trish Reynolds 3 -164 Dianne Brumby 384-432 Norma Fisher
70 Norma Fisher 3 -179 Dianne Davis 383-416 Trish Reynolds
71 Peter Shaw 3 -221 Francoise Finlayson 406-370 Jan Hill
72 Jan Hill 3 -420 Julie Belle 315-406 Peter Shaw
73 Ray Alford 3 -493 Julie Brice @40 369-467 Janine Whittaker
74 Janine Whittaker 3 -592 Susan MacGillivray 325-418 Ray Alford
75 Lexie Neale 2 -301 Ivor Zetler 390-468 Francoise Finlayson
76 Francoise Finlayson 2 -327 Peter Shaw 370-406 Lexie Neale
77 Tony Williams 2 -418 Hailey Sutton 385-414 Helen Metaxas
78 Cheryl Michler 2 -437 Helen Metaxas 356-374 Hailey Sutton
79 Hailey Sutton 2 -634 Tony Williams 414-385 Cheryl Michler
80 Helen Metaxas 2 -685 Cheryl Michler 374-356 Tony Williams
HG Edie Mueller 612