WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CHAMP
Results for CHAMP
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Russell Honeybun 2 431 Louise Love 517-320 Barry Jordan
2 Barry Jordan 2 409 Julie Brice @40 522-308 Russell Honeybun
3 Carmel Dodd 2 321 Martin Rose 521-254 Alastair Richards
4 Alastair Richards 2 306 John Holgate 397-311 Carmel Dodd
5 Victor Tung 2 268 Teresa Dean 564-304 Daniel Piechnick
6 Daniel Piechnick 2 250 Jane Taylor 483-417 Victor Tung
7 Frank Csarics 2 246 Mary McMahon 405-317 Ryan Sutton
8 Ryan Sutton 2 227 Graeme Lock Lee 420-342 Frank Csarics
9 Bob Jackman 2 208 Francoise Finlayson 435-291 Tengku Asri
10 Tengku Asri 2 205 Trish Reynolds 411-255 Bob Jackman
11 Joanne Craig 2 196 Dianne Brumby 462-341 Antonios Syrigos
12 Antonios Syrigos 2 188 Martin Waterworth 522-359 Joanne Craig
13 Carol Johnsen 2 175 Ruth MacInerney 432-372 Angie Pearse
14 Angie Pearse 2 166 Dianne Davis 436-374 Carol Johnsen
15 Cameron Farlow 2 162 John Barker 480-333 Mythili Rudra
16 Mythili Rudra 2 146 Trevor Halsall 406-394 Cameron Farlow
17 Marie London 2 85 David Vanzyl 391-381 Andrew Fisher
18 Andrew Fisher 2 80 Paul Richards AUS 432-376 Marie London
19 Pat Schuberg 2 44 Jyoti Chandna 397-395 Roberta Tait
20 Roberta Tait 2 36 Peter Kougi 454-449 Pat Schuberg
21 Ayorinde Saidu 1 156 Ivor Zetler 521-311 John Holgate
22 John Holgate 1 129 Alastair Richards 311-397 Ayorinde Saidu
23 Jane Taylor 1 122 Daniel Piechnick 417-483 Trevor Halsall
24 Trevor Halsall 1 120 Mythili Rudra 394-406 Jane Taylor
25 Tony Hunt 1 105 Rocky Sharma 519-331 Michael Cameron
26 Michael Cameron 1 83 Edie Mueller 463-320 Tony Hunt
27 Graeme Lock Lee 1 70 Ryan Sutton 342-420 Antony Kimber
28 Antony Kimber 1 69 Stephen Mooney Purse440-354 Graeme Lock Lee
29 Trish Brighton 1 65 Janine Whittaker 439-349 Mary McMahon
30 Mary McMahon 1 63 Frank Csarics 317-405 Trish Brighton
31 Ruth MacInerney 1 63 Carol Johnsen 372-432 David Vanzyl
32 David Vanzyl 1 62 Marie London 381-391 Ruth MacInerney
33 Tracey Kneebone 1 60 Tim Mason 468-377 Louise Love
34 Louise Love 1 53 Russell Honeybun 320-517 Tracey Kneebone
35 Robin Andersen 1 46 Tony Williams 431-336 Jyoti Chandna
36 Jyoti Chandna 1 44 Pat Schuberg 395-397 Robin Andersen
37 Peter Kougi 1 36 Roberta Tait 449-454 Esther Perrins
38 Esther Perrins 1 31 Peter Shaw 467-428 Peter Kougi
39 Dianne Davis 1 25 Angie Pearse 374-436 Heather Long
40 Heather Long 1 10 Susan MacGillivray 483-289 Dianne Davis
41 Julie Brice @40 1 -5 Barry Jordan 308-522 Rod Talbot
42 Rod Talbot 1 -22 Adam Kretschmer 433-431 Julie Brice @40
43 Liz Blanch 1 -28 Lexie Neale 407-393 Paul Richards AUS
44 Paul Richards AUS 1 -32 Andrew Fisher 376-432 Liz Blanch
45 Tony Miller 1 -34 Ray Alford 437-339 Dianne Brumby
46 Dianne Brumby 1 -38 Joanne Craig 341-462 Tony Miller
47 Nick Ivanovski 1 -43 Jan Hill 441-369 Cheryl Michler
48 Cheryl Michler 1 -46 Cheah Siu Hean 373-344 Nick Ivanovski
49 Arnold Appelhof 1 -58 Hailey Sutton 388-359 Francoise Finlayson
50 Francoise Finlayson 1 -84 Bob Jackman 291-435 Arnold Appelhof
51 Ron Baginski 1 -87 Karen Richards 406-345 Trish Reynolds
52 Trish Reynolds 1 -107 Tengku Asri 255-411 Ron Baginski
53 Moana Nepia 1 -112 Helen Metaxas 409-370 John Barker
54 John Barker 1 -130 Cameron Farlow 333-480 Moana Nepia
55 Martin Waterworth 1 -135 Antonios Syrigos 359-522 Owen Randall
56 Owen Randall 1 -152 Lewis Hawkins 420-363 Martin Waterworth
57 Martin Rose 1 -207 Carmel Dodd 254-521 Michael Tang
58 Michael Tang 1 -215 Norma Fisher 384-379 Martin Rose
59 Noel Barrett 1 -222 Julie Belle 403-391 Teresa Dean
60 Teresa Dean 1 -257 Victor Tung 304-564 Noel Barrett
61 Adam Kretschmer 0 -26 Rod Talbot 431-433 Peter Shaw
62 Peter Shaw 0 -42 Esther Perrins 428-467 Adam Kretschmer
63 Lexie Neale 0 -60 Liz Blanch 393-407 Cheah Siu Hean
64 Cheah Siu Hean 0 -101 Cheryl Michler 344-373 Lexie Neale
65 Stephen Mooney Purse 0 -101 Antony Kimber 354-440 Janine Whittaker
66 Janine Whittaker 0 -118 Trish Brighton 349-439 Stephen Mooney Purse
67 Tim Mason 0 -132 Tracey Kneebone 377-468 Hailey Sutton
68 Hailey Sutton 0 -133 Arnold Appelhof 359-388 Tim Mason
69 Tony Williams 0 -144 Robin Andersen 336-431 Jan Hill
70 Jan Hill 0 -195 Nick Ivanovski 369-441 Tony Williams
71 Helen Metaxas 0 -197 Moana Nepia 370-409 Edie Mueller
72 Edie Mueller 0 -207 Michael Cameron 320-463 Helen Metaxas
73 Karen Richards 0 -210 Ron Baginski 345-406 Norma Fisher
74 Norma Fisher 0 -220 Michael Tang 379-384 Karen Richards
75 Ray Alford 0 -232 Tony Miller 339-437 Lewis Hawkins
76 Lewis Hawkins 0 -252 Owen Randall 363-420 Ray Alford
77 Julie Belle 0 -262 Noel Barrett 391-403 Rocky Sharma
78 Rocky Sharma 0 -263 Tony Hunt 331-519 Julie Belle
79 Ivor Zetler 0 -270 Ayorinde Saidu 311-521 Susan MacGillivray
80 Susan MacGillivray 0 -382 Heather Long 289-483 Ivor Zetler
HG Alastair Richards 591