WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CHAMP
Results for CHAMP
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Ryan Sutton 8 863 Michael Tang 426-275 Alastair Richards
2 Andrew Fisher 8 509 Daniel Piechnick 455-419 Trevor Halsall
3 Daniel Piechnick 7 661 Andrew Fisher 419-455 Michael Tang
4 Alastair Richards 7 657 Carol Johnsen 406-261 Ryan Sutton
5 Trevor Halsall 7 403 Karen Richards 490-363 Andrew Fisher
6 Cameron Farlow 7 362 Paul Richards AUS 435-277 Michael Cameron
7 Michael Tang 7 90 Ryan Sutton 275-426 Daniel Piechnick
8 Mythili Rudra 6.5 263 Stephen Mooney Purse463-408 Rod Talbot
9 Michael Cameron 6 493 Ayorinde Saidu 448-399 Cameron Farlow
10 Rod Talbot 6 418 Bob Jackman 490-342 Mythili Rudra
11 Victor Tung 6 392 Carmel Dodd 489-359 Graeme Lock Lee
12 Graeme Lock Lee 6 256 Jyoti Chandna 447-356 Victor Tung
13 Tony Miller 6 183 Heather Long 421-344 Joanne Craig
14 Joanne Craig 6 166 Antony Kimber 372-361 Tony Miller
15 Karen Richards 6 144 Trevor Halsall 363-490 Stephen Mooney Purse
16 Stephen Mooney Purse 6 143 Mythili Rudra 408-463 Karen Richards
17 Carol Johnsen 6 142 Alastair Richards 261-406 Robin Andersen
18 Edie Mueller 6 142 Ruth MacInerney 408-338 Paul Richards AUS
19 Robin Andersen 6 -16 Marie London 381-353 Carol Johnsen
20 Paul Richards AUS 6 -22 Cameron Farlow 277-435 Edie Mueller
21 Russell Honeybun 5 610 Frank Csarics 449-351 Peter Kougi
22 Ayorinde Saidu 5 493 Michael Cameron 399-448 Antonios Syrigos
23 Peter Kougi 5 387 Adam Kretschmer 449-358 Russell Honeybun
24 Antonios Syrigos 5 345 Louise Love 482-370 Ayorinde Saidu
25 Bob Jackman 5 281 Rod Talbot 342-490 Esther Perrins
26 Esther Perrins 5 253 Trish Brighton 480-349 Bob Jackman
27 Tony Hunt 5 247 Barry Jordan 476-375 Ron Baginski
28 Ron Baginski 5 166 Pat Schuberg 422-337 Tony Hunt
29 Carmel Dodd 5 130 Victor Tung 359-489 Antony Kimber
30 Antony Kimber 5 123 Joanne Craig 361-372 Carmel Dodd
31 Jyoti Chandna 5 106 Graeme Lock Lee 356-447 Nick Ivanovski
32 Nick Ivanovski 5 42 Rocky Sharma 370-270 Jyoti Chandna
33 Tracey Kneebone 5 35 John Holgate 414-357 Heather Long
34 Heather Long 5 24 Tony Miller 344-421 Tracey Kneebone
35 David Vanzyl 5 6 Arnold Appelhof 402-347 John Barker
36 Ruth MacInerney 5 -5 Edie Mueller 338-408 Marie London
37 Marie London 5 -317 Robin Andersen 353-381 Ruth MacInerney
38 John Barker 5 -323 Owen Randall 458-394 David Vanzyl
39 Martin Rose 5 -436 Teresa Dean 408-361 Frank Csarics
40 Frank Csarics 4.5 -40 Russell Honeybun 351-449 Martin Rose
41 Adam Kretschmer 4 346 Peter Kougi 358-449 Jane Taylor
42 Jane Taylor 4 192 Roberta Tait 405-317 Adam Kretschmer
43 Angie Pearse 4 107 Liz Blanch 347-315 Barry Jordan
44 Louise Love 4 75 Antonios Syrigos 370-482 John Holgate
45 Barry Jordan 4 65 Tony Hunt 375-476 Angie Pearse
46 John Holgate 4 37 Tracey Kneebone 357-414 Louise Love
47 Lewis Hawkins 4 23 Trish Reynolds 382-344 Trish Brighton
48 Trish Brighton 4 6 Esther Perrins 349-480 Lewis Hawkins
49 Cheah Siu Hean 4 -21 Dianne Brumby 438-413 Moana Nepia
50 Moana Nepia 4 -56 Janine Whittaker 500-301 Cheah Siu Hean
51 Tengku Asri 4 -82 Julie Belle 401-370 Arnold Appelhof
52 Arnold Appelhof 4 -105 David Vanzyl 347-402 Tengku Asri
53 Pat Schuberg 4 -127 Ron Baginski 337-422 Noel Barrett
54 Rocky Sharma 4 -215 Nick Ivanovski 270-370 Mary McMahon
55 Mary McMahon 4 -283 Jan Hill 392-384 Rocky Sharma
56 Noel Barrett 4 -335 Ray Alford 468-438 Pat Schuberg
57 Owen Randall 4 -412 John Barker 394-458 Teresa Dean
58 Martin Waterworth 4 -422 Julie Brice @40 396-360 Liz Blanch
59 Teresa Dean 4 -558 Martin Rose 361-408 Owen Randall
60 Liz Blanch 3.5 -106 Angie Pearse 315-347 Martin Waterworth
61 Roberta Tait 3.5 -161 Jane Taylor 317-405 Tim Mason
62 Tim Mason 3 108 Peter Shaw 467-312 Roberta Tait
63 Dianne Brumby 3 -7 Cheah Siu Hean 413-438 Trish Reynolds
64 Trish Reynolds 3 -116 Lewis Hawkins 344-382 Dianne Brumby
65 Norma Fisher 3 -146 Francoise Finlayson 429-333 Dianne Davis
66 Dianne Davis 3 -228 Tony Williams 416-362 Norma Fisher
67 Julie Belle 3 -257 Tengku Asri 370-401 Jan Hill
68 Jan Hill 3 -329 Mary McMahon 384-392 Julie Belle
69 Ray Alford 3 -395 Noel Barrett 438-468 Julie Brice @40
70 Julie Brice @40 3 -420 Martin Waterworth 360-396 Ray Alford
71 Janine Whittaker 3 -499 Moana Nepia 301-500 Susan MacGillivray
72 Susan MacGillivray 3 -521 Cheryl Michler 388-372 Janine Whittaker
73 Ivor Zetler 3 -589 Hailey Sutton 380-338 Lexie Neale
74 Lexie Neale 2 -223 Helen Metaxas 457-339 Ivor Zetler
75 Peter Shaw 2 -257 Tim Mason 312-467 Francoise Finlayson
76 Francoise Finlayson 2 -291 Norma Fisher 333-429 Peter Shaw
77 Tony Williams 2 -389 Dianne Davis 362-416 Hailey Sutton
78 Cheryl Michler 2 -419 Susan MacGillivray 372-388 Helen Metaxas
79 Hailey Sutton 1 -663 Ivor Zetler 338-380 Tony Williams
80 Helen Metaxas 1 -703 Lexie Neale 339-457 Cheryl Michler
HG Edie Mueller 612