WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics
Results for A
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Evan Berofsky 5 738 Joel Wapnick 497-373 Jackson Smylie
2 Amit Chakrabarti 5 447 Geoffrey Newman 510-359 Tony Leah
3 Jackson Smylie 5 389 Rob Robinsky 418-417 Evan Berofsky
4 Rob Robinsky 4 763 Jackson Smylie 417-418 Joel Wapnick
5 Adam Logan 4 490 Shan Abbasi 508-442 Geoffrey Newman
6 Tony Leah 4 476 Rodney Judd 429-330 Amit Chakrabarti
7 Stefan Rau 4 369 Daniel Blake 594-348 Willy Nwabor
8 Dorcas Alexander 4 270 Vince Castellano 448-344 Shan Abbasi
9 Joel Wapnick 4 269 Evan Berofsky 373-497 Rob Robinsky
10 Geoffrey Newman 4 234 Amit Chakrabarti 359-510 Adam Logan
11 Chris Ten Den 4 124 Willy Nwabor 404-374 Daniel Blake
12 Shan Abbasi 4 73 Adam Logan 442-508 Dorcas Alexander
13 David Koenig 3 458 Jim Brennan 545-350 Jason Keller
14 Jason Ubeika 3 315 Jason Keller 435-327 Jim Brennan
15 Robert Linn 3 254 Zbigniew Wieckowski 469-316 Roland Filio
16 Rodney Judd 3 219 Tony Leah 330-429 Vince Castellano
17 Vince Castellano 3 196 Dorcas Alexander 344-448 Rodney Judd
18 Tim Weiss 3 157 Roland Filio 414-412 Zbigniew Wieckowski
19 Lisa Brown 3 84 Shayan Jafrani 420-339 Puneet Sharma
20 Betzy Collins 3 65 Mark Francillon 429-344 Shayan Jafrani
21 Daniel Milton 3 3 David Nwabor 413-326 Terry Kang Rau
22 Puneet Sharma 3 -11 Terry Kang Rau 445-440 Lisa Brown
23 Willy Nwabor 3 -54 Chris Ten Den 374-404 Stefan Rau
24 Brian Premore 3 -77 Ben Schoenbrun 452-312 Jeremy Hildebrand
25 Jeremy Hildebrand 3 -123 Kevin Turner 463-401 Brian Premore
26 Jim Brennan 3 -238 David Koenig 350-545 Jason Ubeika
27 Daniel Blake 3 -247 Stefan Rau 348-594 Chris Ten Den
28 Jason Keller 2 215 Jason Ubeika 327-435 David Koenig
29 Troy Frost 2 143 Chris Judd 407-277 Cecilia Huber
30 Roland Filio 2 54 Tim Weiss 412-414 Robert Linn
31 Terry Kang Rau 2 8 Puneet Sharma 440-445 Daniel Milton
32 Winter Zxqkj 2 -34 Cecilia Huber 417-395 Martyna Domurad
33 Gabriel Gauthier-Sha 2 -53 Martyna Domurad 415-365 Taiwo Shobande
34 David Nwabor 2 -64 Daniel Milton 326-413 Kevin Turner
35 Mpakaboari Jack 2 -87 Jean McArthur 552-411 Vera Bigall
36 Kevin Turner 2 -98 Jeremy Hildebrand 401-463 David Nwabor
37 Zbigniew Wieckowski 2 -98 Robert Linn 316-469 Tim Weiss
38 Ben Schoenbrun 2 -131 Brian Premore 312-452 Mark Francillon
39 Shauna Petrie 2 -154 Vera Bigall 442-331 Jean McArthur
40 Mark Francillon 2 -259 Betzy Collins 344-429 Ben Schoenbrun
41 Shayan Jafrani 2 -347 Lisa Brown 339-420 Betzy Collins
42 Taiwo Shobande 2 -407 George MacAulay 419-367 Gabriel Gauthier-Sha
43 Jean McArthur 1 -96 Mpakaboari Jack 411-552 Shauna Petrie
44 Kaveri Raviraj 1 -159 Michael Gincel 499-291 Kay Faust
45 George MacAulay 1 -188 Taiwo Shobande 367-419 Chris Judd
46 Andrew Golding 1 -221 Kay Faust 427-334 Deji Fasanya
47 Vera Bigall 1 -279 Shauna Petrie 331-442 Mpakaboari Jack
48 Cecilia Huber 1 -289 Winter Zxqkj 395-417 Troy Frost
49 Martyna Domurad 1 -340 Gabriel Gauthier-Sha365-415 Winter Zxqkj
50 Deji Fasanya 1 -370 Heidi Robertson 435-395 Andrew Golding
51 Chris Judd 1 -530 Troy Frost 277-407 George MacAulay
52 Heidi Robertson 0 -132 Deji Fasanya 395-435 Michael Gincel
53 Michael Gincel 0 -768 Kaveri Raviraj 291-499 Heidi Robertson
54 Kay Faust 0 -959 Andrew Golding 334-427 Kaveri Raviraj
HG Rob Robinsky 604