WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 10 1177 Matthew Bernardina 464-442 David Wiegand
2 Will Anderson 9 799 David Wiegand 463-403 Becky Dyer
3 David Wiegand 9 685 Will Anderson 403-463 Nigel Richards
4 Becky Dyer 9 550 Chris Lipe 538-385 Will Anderson
5 Rasheed Balogun 9 470 Amit Chakrabarti 438-404 Matthew Bernardina
6 David Eldar 8 1111 Jason Broersma 597-361 Chris Lipe
7 Scott Garner 8 840 Jeremy Khoo 454-355 Evan Berofsky
8 Craig Beevers 8 789 Michael Tang 510-379 Russell Honeybun
9 Rob Robinsky 8 720 Lucas Freeman 477-423 Omri Rosenkrantz
10 Matthew Bernardina 8 706 Nigel Richards 442-464 Rasheed Balogun
11 Joel Wapnick 8 649 Evan Berofsky 510-371 Amit Chakrabarti
12 Chris Lipe 8 518 Becky Dyer 385-538 David Eldar
13 Jason Keller 8 470 John Holgate 484-403 Eric Kinderman
14 Russell Honeybun 8 356 Austin Shin 453-347 Craig Beevers
15 Andrew Golding 8 256 Jesse Day 530-431 Jason Broersma
16 Eric Kinderman 8 168 James Curley 437-330 Jason Keller
17 Nathan Benedict 7 1167 Omri Rosenkrantz 614-276 Lucas Freeman
18 Austin Shin 7 732 Russell Honeybun 347-453 Jeremy Khoo
19 Joshua Castellano 7 621 Peter Armstrong 506-327 Fidelis Olotu
20 Jesse Day 7 450 Andrew Golding 431-530 John Holgate
21 Jason Broersma 7 425 David Eldar 361-597 Andrew Golding
22 George Macaulay 7 415 Priya Fernando 473-313 Walker Willingham
23 Jeremy Khoo 7 398 Scott Garner 355-454 Austin Shin
24 Geoff Thevenot 7 380 Fidelis Olotu 477-437 James Curley
25 Walker Willingham 7 359 Nuala O'Rourke 442-391 George Macaulay
26 Matthew O'Connor 7 314 Evan Cohen 489-484 Michael Tang
27 Albert Hahn 7 302 Mohammad Sulaiman 461-416 Evan Cohen
28 Evan Berofsky 7 169 Joel Wapnick 371-510 Scott Garner
29 Omri Rosenkrantz 7 150 Nathan Benedict 276-614 Rob Robinsky
30 Amit Chakrabarti 7 62 Rasheed Balogun 404-438 Joel Wapnick
31 John Holgate 7 -92 Jason Keller 403-484 Jesse Day
32 Ben Schoenbrun 6 577 Roland Filio 485-406 Bradley Whitmarsh
33 Stefan Rau 6 484 Terry Kang Rau 422-402 Carmel Dodd
34 Mpakaboari Jack 6 325 Andy Saunders 446-343 Tan Jin Chor
35 Joanne Craig 6 285 Tan Jin Chor 428-348 Ezekiel Markwei
36 Robert Linn 6 235 David Whitley 416-408 Shan Abbasi
37 Esther Perrins 6 175 Ryan Fischer 421-372 Caroline Scowcroft
38 Shan Abbasi 6 159 Karen Richards 418-338 Robert Linn
39 Carmel Dodd 6 106 Guy Ingram 483-346 Stefan Rau
40 Bradley Whitmarsh 6 69 Jason Ubeika 456-402 Ben Schoenbrun
41 Fidelis Olotu 6 39 Geoff Thevenot 437-477 Joshua Castellano
42 Lucas Freeman 6 35 Rob Robinsky 423-477 Nathan Benedict
43 David Whitley 6 12 Robert Linn 408-416 Andy Saunders
44 Andy Saunders 6 -73 Mpakaboari Jack 343-446 David Whitley
45 Michael Tang 6 -90 Craig Beevers 379-510 Matthew O'Connor
46 James Curley 6 -145 Eric Kinderman 330-437 Geoff Thevenot
47 Caroline Scowcroft 6 -322 Jean McArthur 429-367 Esther Perrins
48 Ezekiel Markwei 6 -359 Chris Sinacola 470-332 Joanne Craig
49 Betty Cornelison 5.5 17 Randi Goldberg 449-425 Noel Livermore
50 Noel Livermore 5.5 -344 Puneet Sharma 437-419 Betty Cornelison
51 Mohammad Sulaiman 5 254 Albert Hahn 416-461 Karen Richards
52 Jason Ubeika 5 146 Bradley Whitmarsh 402-456 Ryan Fischer
53 Priya Fernando 5 106 George Macaulay 313-473 Nuala O'Rourke
54 Evan Cohen 5 102 Matthew O'Connor 484-489 Albert Hahn
55 Mark Francillon 5 68 Dallas Johnson 509-401 Warodom Geamsakul
56 Peter Armstrong 5 43 Joshua Castellano 327-506 Tasha Asberry
57 Nuala O'Rourke 5 12 Walker Willingham 391-442 Priya Fernando
58 Daniel Milton 5 -7 Sean Baizana 408-389 Brian Premore
59 Daniel Blake 5 -32 Steve Ozorio 444-439 Melissa Routzahn
60 Tasha Asberry 5 -70 Ruth MacInerney 381-388 Peter Armstrong
61 Tan Jin Chor 5 -77 Joanne Craig 348-428 Mpakaboari Jack
62 Karen Richards 5 -112 Shan Abbasi 338-418 Mohammad Sulaiman
63 Melissa Routzahn 5 -151 Shauna Petrie 508-252 Daniel Blake
64 Judy Romann 5 -207 Lindsay Shin 404-359 Randi Goldberg
65 Ryan Fischer 5 -303 Esther Perrins 372-421 Jason Ubeika
66 Supriya Devnani 5 -711 Brigitte Brath 444-356 Steve Ozorio
67 Cecilia Huber 5 -753 Warodom Geamsakul 423-358 Paula Catanese
68 Ruth MacInerney 5 -887 Tasha Asberry 388-381 Puneet Sharma
69 Jeremy Hildebrand 4.5 -123 Brian Premore 445-423 David Nwabor
70 David Nwabor 4.5 -410 Ruth Hamilton 438-418 Jeremy Hildebrand
71 Lindsay Shin 4 -43 Judy Romann 359-404 Terry Kang Rau
72 Michael Fleck 4 -46 Maureen Morris 491-356 Samantha Southard
73 Randi Goldberg 4 -56 Betty Cornelison 425-449 Judy Romann
74 Chris Sinacola 4 -103 Ezekiel Markwei 332-470 Roland Filio
75 Mark Przybyszewski 4 -148 Samantha Southard 375-497 Jean McArthur
76 Paula Catanese 4 -154 Abdul Khan 334-403 Cecilia Huber
77 Puneet Sharma 4 -161 Noel Livermore 419-437 Ruth MacInerney
78 Jean McArthur 4 -198 Caroline Scowcroft 367-429 Mark Przybyszewski
79 Terry Kang Rau 4 -254 Stefan Rau 402-422 Lindsay Shin
80 Roland Filio 4 -278 Ben Schoenbrun 406-485 Chris Sinacola
81 Samantha Southard 4 -288 Mark Przybyszewski 497-375 Michael Fleck
82 Shauna Petrie 4 -310 Melissa Routzahn 252-508 Guy Ingram
83 Brian Premore 4 -311 Jeremy Hildebrand 423-445 Daniel Milton
84 Abdul Khan 4 -317 Paula Catanese 403-334 Iliana Filby
85 Guy Ingram 4 -389 Carmel Dodd 346-483 Shauna Petrie
86 Warodom Geamsakul 4 -497 Cecilia Huber 358-423 Mark Francillon
87 Steve Ozorio 4 -565 Daniel Blake 439-444 Supriya Devnani
88 Cheryl Melvin 4 -639 Joe Roberdeau 420-313 Deji Fasanya
89 Iliana Filby 4 -723 Lynda Woods Cleary 470-312 Abdul Khan
90 Ruth Hamilton 3 -140 David Nwabor 418-438 Sean Baizana
91 Deji Fasanya 3 -282 Mahboob Khan 408-416 Cheryl Melvin
92 Mahboob Khan 3 -386 Deji Fasanya 416-408 Brigitte Brath
93 Brigitte Brath 3 -417 Supriya Devnani 356-444 Mahboob Khan
94 Sean Baizana 3 -502 Daniel Milton 389-408 Ruth Hamilton
95 Danny Panganiban 3 -694 Michael Gincel 341-324 Lynda Woods Cleary
96 Dallas Johnson 3 -738 Mark Francillon 401-509 Maureen Morris
97 Andrea Hatch 3 -761 Ayotunde Adeyeri 467-297 Joe Roberdeau
98 Maureen Morris 3 -948 Michael Fleck 356-491 Dallas Johnson
99 Michael Gincel 2 -806 Danny Panganiban 324-341 Ayotunde Adeyeri
100 Joe Roberdeau 2 -1028 Cheryl Melvin 313-420 Andrea Hatch
101 Lynda Woods Cleary 1 -971 Iliana Filby 312-470 Danny Panganiban
102 Ayotunde Adeyeri 1 -1036 Andrea Hatch 297-467 Michael Gincel
HG Will Anderson 663