WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 12 1285 Rasheed Balogun 510-441 David Eldar
2 Becky Dyer 11 713 David Eldar 523-363 Rasheed Balogun
3 Scott Garner 10 1091 Joel Wapnick 555-397 Eric Kinderman
4 Will Anderson 10 921 Eric Kinderman 587-462 Rob Robinsky
5 David Wiegand 10 676 Craig Beevers 465-435 Nathan Benedict
6 Rasheed Balogun 10 427 Nigel Richards 441-510 Becky Dyer
7 Nathan Benedict 9 1379 Rob Robinsky 469-399 David Wiegand
8 David Eldar 9 1032 Becky Dyer 363-523 Nigel Richards
9 Craig Beevers 9 918 David Wiegand 435-465 Joel Wapnick
10 Rob Robinsky 9 804 Nathan Benedict 399-469 Will Anderson
11 George Macaulay 9 623 Russell Honeybun 469-451 Andrew Golding
12 Joel Wapnick 9 589 Scott Garner 397-555 Craig Beevers
13 Matthew O'Connor 9 487 Matthew Bernardina 466-324 Jason Keller
14 Jason Keller 9 465 Joshua Castellano 452-392 Matthew O'Connor
15 Chris Lipe 9 454 Austin Shin 390-373 John Holgate
16 Andrew Golding 9 186 Albert Hahn 511-479 George Macaulay
17 Eric Kinderman 9 108 Will Anderson 462-587 Scott Garner
18 John Holgate 9 70 Jason Broersma 436-337 Chris Lipe
19 Austin Shin 8 765 Chris Lipe 373-390 Albert Hahn
20 Geoff Thevenot 8 625 Andy Saunders 623-370 Omri Rosenkrantz
21 Joshua Castellano 8 610 Jason Keller 392-452 Russell Honeybun
22 Matthew Bernardina 8 538 Matthew O'Connor 324-466 Jason Broersma
23 Jesse Day 8 439 Evan Berofsky 479-427 Andy Saunders
24 Jason Broersma 8 428 John Holgate 337-436 Matthew Bernardina
25 Jeremy Khoo 8 404 Omri Rosenkrantz 479-423 Amit Chakrabarti
26 Esther Perrins 8 398 Amit Chakrabarti 488-406 James Curley
27 Albert Hahn 8 388 Andrew Golding 479-511 Austin Shin
28 Shan Abbasi 8 272 James Curley 441-411 Bradley Whitmarsh
29 Bradley Whitmarsh 8 226 Stefan Rau 480-410 Shan Abbasi
30 Russell Honeybun 8 179 George Macaulay 451-469 Joshua Castellano
31 Ezekiel Markwei 8 -257 Walker Willingham 439-364 Evan Berofsky
32 Stefan Rau 7 598 Bradley Whitmarsh 410-480 Walker Willingham
33 Ben Schoenbrun 7 593 Noel Livermore 525-422 Joanne Craig
34 Mpakaboari Jack 7 334 Evan Cohen 432-390 Noel Livermore
35 Joanne Craig 7 321 Karen Richards 436-373 Ben Schoenbrun
36 Mark Francillon 7 310 Tasha Asberry 424-362 Lucas Freeman
37 Robert Linn 7 234 Michael Tang 429-347 Carmel Dodd
38 Jason Ubeika 7 202 Lucas Freeman 484-457 Tasha Asberry
39 Fidelis Olotu 7 181 Cecilia Huber 500-309 Michael Tang
40 Walker Willingham 7 94 Ezekiel Markwei 364-439 Stefan Rau
41 Melissa Routzahn 7 51 Caroline Scowcroft 407-372 David Whitley
42 Evan Berofsky 7 24 Jesse Day 427-479 Ezekiel Markwei
43 Carmel Dodd 7 -10 Judy Romann 420-352 Robert Linn
44 Omri Rosenkrantz 7 -60 Jeremy Khoo 423-479 Geoff Thevenot
45 David Whitley 7 -90 Daniel Milton 424-384 Melissa Routzahn
46 Amit Chakrabarti 7 -118 Esther Perrins 406-488 Jeremy Khoo
47 James Curley 7 -167 Shan Abbasi 411-441 Esther Perrins
48 Andy Saunders 7 -184 Geoff Thevenot 370-623 Jesse Day
49 Supriya Devnani 7 -670 Priya Fernando 481-442 Jeremy Hildebrand
50 Jeremy Hildebrand 6.5 31 Tan Jin Chor 456-383 Supriya Devnani
51 Noel Livermore 6.5 -359 Ben Schoenbrun 422-525 Mpakaboari Jack
52 Mohammad Sulaiman 6 291 Betty Cornelison 507-413 Mark Przybyszewski
53 Peter Armstrong 6 126 Abdul Khan 424-328 Betty Cornelison
54 Priya Fernando 6 120 Supriya Devnani 442-481 Karen Richards
55 Daniel Milton 6 0 David Whitley 384-424 Judy Romann
56 Roland Filio 6 -51 Nuala O'Rourke 553-337 Puneet Sharma
57 Tan Jin Chor 6 -117 Jeremy Hildebrand 383-456 Cecilia Huber
58 Karen Richards 6 -118 Joanne Craig 373-436 Priya Fernando
59 Tasha Asberry 6 -119 Mark Francillon 362-424 Jason Ubeika
60 Judy Romann 6 -129 Carmel Dodd 352-420 Daniel Milton
61 Lucas Freeman 6 -134 Jason Ubeika 457-484 Mark Francillon
62 Shauna Petrie 6 -142 Ruth MacInerney 446-416 Cheryl Melvin
63 Samantha Southard 6 -148 Terry Kang Rau 521-387 Ruth MacInerney
64 Daniel Blake 6 -167 Mark Przybyszewski 452-420 Abdul Khan
65 Michael Tang 6 -203 Robert Linn 347-429 Fidelis Olotu
66 Ryan Fischer 6 -230 Puneet Sharma 461-359 Nuala O'Rourke
67 Cheryl Melvin 6 -391 David Nwabor 482-367 Shauna Petrie
68 Caroline Scowcroft 6 -498 Melissa Routzahn 372-407 Evan Cohen
69 Cecilia Huber 6 -923 Fidelis Olotu 309-500 Tan Jin Chor
70 Betty Cornelison 5.5 -165 Mohammad Sulaiman 413-507 Peter Armstrong
71 Michael Fleck 5 124 Guy Ingram 556-380 Jean McArthur
72 Mark Przybyszewski 5 -38 Daniel Blake 420-452 Mohammad Sulaiman
73 Evan Cohen 5 -58 Mpakaboari Jack 390-432 Caroline Scowcroft
74 Lindsay Shin 5 -65 Warodom Geamsakul 497-364 Andrea Hatch
75 Puneet Sharma 5 -150 Ryan Fischer 359-461 Roland Filio
76 Jean McArthur 5 -157 Iliana Filby 517-334 Michael Fleck
77 Paula Catanese 5 -158 Danny Panganiban 362-345 Steve Ozorio
78 Brian Premore 5 -166 Mahboob Khan 447-255 Iliana Filby
79 Randi Goldberg 5 -181 Andrea Hatch 362-341 Warodom Geamsakul
80 Terry Kang Rau 5 -233 Samantha Southard 387-521 David Nwabor
81 Nuala O'Rourke 5 -257 Roland Filio 337-553 Ryan Fischer
82 Abdul Khan 5 -286 Peter Armstrong 328-424 Daniel Blake
83 Steve Ozorio 5 -461 Chris Sinacola 473-367 Paula Catanese
84 Maureen Morris 5 -789 Ruth Hamilton 386-379 Mahboob Khan
85 Ruth MacInerney 5 -1030 Shauna Petrie 416-446 Samantha Southard
86 David Nwabor 4.5 -606 Cheryl Melvin 367-482 Terry Kang Rau
87 Ruth Hamilton 4 -95 Maureen Morris 379-386 Guy Ingram
88 Chris Sinacola 4 -220 Steve Ozorio 367-473 Danny Panganiban
89 Deji Fasanya 4 -395 Michael Gincel 393-373 Sean Baizana
90 Brigitte Brath 4 -458 Ayotunde Adeyeri 381-347 Joe Roberdeau
91 Sean Baizana 4 -484 Joe Roberdeau 447-377 Deji Fasanya
92 Mahboob Khan 4 -503 Brian Premore 255-447 Maureen Morris
93 Danny Panganiban 4 -675 Paula Catanese 345-362 Chris Sinacola
94 Guy Ingram 4 -703 Michael Fleck 380-556 Ruth Hamilton
95 Andrea Hatch 4 -746 Randi Goldberg 341-362 Lindsay Shin
96 Warodom Geamsakul 4 -810 Lindsay Shin 364-497 Randi Goldberg
97 Iliana Filby 4 -1033 Jean McArthur 334-517 Brian Premore
98 Dallas Johnson 3 -1024 Lynda Woods Cleary 281-415 Ayotunde Adeyeri
99 Lynda Woods Cleary 2 -873 Dallas Johnson 415-281 Michael Gincel
100 Michael Gincel 2 -927 Deji Fasanya 373-393 Lynda Woods Cleary
101 Ayotunde Adeyeri 2 -969 Brigitte Brath 347-381 Dallas Johnson
102 Joe Roberdeau 2 -1134 Sean Baizana 377-447 Brigitte Brath
HG Will Anderson 663