WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 13 1363 David Eldar 493-415 Craig Beevers
2 Will Anderson 11 1095 Rob Robinsky 464-290 Joel Wapnick
3 David Wiegand 11 749 Nathan Benedict 520-447 Chris Lipe
4 Becky Dyer 11 688 Rasheed Balogun 439-464 Andrew Golding
5 Rasheed Balogun 11 452 Becky Dyer 464-439 David Eldar
6 Scott Garner 10 1029 Eric Kinderman 394-456 Nathan Benedict
7 Craig Beevers 10 925 Joel Wapnick 437-430 Nigel Richards
8 George Macaulay 10 653 Andrew Golding 433-403 Matthew O'Connor
9 Matthew O'Connor 10 511 Jason Keller 430-406 George Macaulay
10 Eric Kinderman 10 170 Scott Garner 456-394 Bradley Whitmarsh
11 John Holgate 10 77 Chris Lipe 475-468 Stefan Rau
12 Nathan Benedict 9 1306 David Wiegand 447-520 Scott Garner
13 David Eldar 9 954 Nigel Richards 415-493 Rasheed Balogun
14 Austin Shin 9 934 Albert Hahn 557-388 Ben Schoenbrun
15 Joshua Castellano 9 694 Russell Honeybun 477-393 Ezekiel Markwei
16 Jesse Day 9 657 Andy Saunders 551-333 Mpakaboari Jack
17 Rob Robinsky 9 630 Will Anderson 290-464 Jason Keller
18 Matthew Bernardina 9 623 Jason Broersma 443-358 Shan Abbasi
19 Joel Wapnick 9 582 Craig Beevers 430-437 Will Anderson
20 Jeremy Khoo 9 534 Amit Chakrabarti 562-432 Albert Hahn
21 Esther Perrins 9 525 James Curley 454-327 Jason Broersma
22 Chris Lipe 9 447 John Holgate 468-475 David Wiegand
23 Jason Keller 9 441 Matthew O'Connor 406-430 Rob Robinsky
24 Shan Abbasi 9 423 Bradley Whitmarsh 489-338 Matthew Bernardina
25 Andrew Golding 9 156 George Macaulay 403-433 Becky Dyer
26 Ben Schoenbrun 8 686 Joanne Craig 472-379 Austin Shin
27 Stefan Rau 8 638 Walker Willingham 470-430 John Holgate
28 Geoff Thevenot 8 617 Omri Rosenkrantz 384-392 Russell Honeybun
29 Mpakaboari Jack 8 438 Noel Livermore 464-360 Jesse Day
30 Jason Ubeika 8 355 Tasha Asberry 503-350 Amit Chakrabarti
31 Jason Broersma 8 343 Matthew Bernardina 358-443 Esther Perrins
32 Robert Linn 8 275 Carmel Dodd 410-369 Omri Rosenkrantz
33 Albert Hahn 8 219 Austin Shin 388-557 Jeremy Khoo
34 Fidelis Olotu 8 216 Michael Tang 444-409 Andy Saunders
35 Evan Berofsky 8 153 Ezekiel Markwei 509-380 Jeremy Hildebrand
36 Russell Honeybun 8 95 Joshua Castellano 393-477 Geoff Thevenot
37 Bradley Whitmarsh 8 75 Shan Abbasi 338-489 Eric Kinderman
38 David Whitley 8 59 Melissa Routzahn 459-310 Supriya Devnani
39 Omri Rosenkrantz 8 -52 Geoff Thevenot 392-384 Robert Linn
40 Ezekiel Markwei 8 -386 Evan Berofsky 380-509 Joshua Castellano
41 Jeremy Hildebrand 7.5 264 Supriya Devnani 510-277 Evan Berofsky
42 Mohammad Sulaiman 7 464 Mark Przybyszewski 520-347 Noel Livermore
43 Peter Armstrong 7 409 Betty Cornelison 598-315 Shauna Petrie
44 Priya Fernando 7 303 Karen Richards 475-292 Evan Cohen
45 Mark Francillon 7 292 Lucas Freeman 418-436 Melissa Routzahn
46 Joanne Craig 7 228 Ben Schoenbrun 379-472 Carmel Dodd
47 Walker Willingham 7 54 Stefan Rau 430-470 James Curley
48 Judy Romann 7 -27 Daniel Milton 464-362 Roland Filio
49 Shauna Petrie 7 -49 Cheryl Melvin 430-337 Peter Armstrong
50 Carmel Dodd 7 -51 Robert Linn 369-410 Joanne Craig
51 Melissa Routzahn 7 -98 David Whitley 310-459 Mark Francillon
52 Lucas Freeman 7 -116 Mark Francillon 436-418 Caroline Scowcroft
53 Daniel Blake 7 -139 Abdul Khan 419-391 Daniel Milton
54 Amit Chakrabarti 7 -248 Jeremy Khoo 432-562 Jason Ubeika
55 James Curley 7 -294 Esther Perrins 327-454 Walker Willingham
56 Andy Saunders 7 -402 Jesse Day 333-551 Fidelis Olotu
57 Cecilia Huber 7 -830 Tan Jin Chor 419-326 Tasha Asberry
58 Supriya Devnani 7 -903 Jeremy Hildebrand 277-510 David Whitley
59 Noel Livermore 6.5 -463 Mpakaboari Jack 360-464 Mohammad Sulaiman
60 Michael Fleck 6 243 Jean McArthur 492-373 Betty Cornelison
61 Brian Premore 6 31 Iliana Filby 484-287 Abdul Khan
62 Lindsay Shin 6 14 Andrea Hatch 397-318 Nuala O'Rourke
63 Evan Cohen 6 3 Caroline Scowcroft 448-387 Priya Fernando
64 Paula Catanese 6 -11 Steve Ozorio 469-322 Ruth MacInerney
65 Puneet Sharma 6 -89 Roland Filio 461-400 Maureen Morris
66 Randi Goldberg 6 -97 Warodom Geamsakul 466-382 David Nwabor
67 Daniel Milton 6 -102 Judy Romann 362-464 Daniel Blake
68 Roland Filio 6 -112 Puneet Sharma 400-461 Judy Romann
69 Nuala O'Rourke 6 -142 Ryan Fischer 511-396 Lindsay Shin
70 Samantha Southard 6 -181 Ruth MacInerney 375-408 Michael Tang
71 Tan Jin Chor 6 -210 Cecilia Huber 326-419 Ryan Fischer
72 Michael Tang 6 -238 Fidelis Olotu 409-444 Samantha Southard
73 Tasha Asberry 6 -272 Jason Ubeika 350-503 Cecilia Huber
74 Karen Richards 6 -301 Priya Fernando 292-475 Cheryl Melvin
75 Ryan Fischer 6 -345 Nuala O'Rourke 396-511 Tan Jin Chor
76 Cheryl Melvin 6 -484 Shauna Petrie 337-430 Karen Richards
77 Caroline Scowcroft 6 -559 Evan Cohen 387-448 Lucas Freeman
78 Ruth MacInerney 6 -997 Samantha Southard 408-375 Paula Catanese
79 Betty Cornelison 5.5 -448 Peter Armstrong 315-598 Michael Fleck
80 David Nwabor 5.5 -592 Terry Kang Rau 402-388 Randi Goldberg
81 Chris Sinacola 5 -102 Danny Panganiban 464-346 Andrea Hatch
82 Mark Przybyszewski 5 -211 Mohammad Sulaiman 347-520 Terry Kang Rau
83 Terry Kang Rau 5 -247 David Nwabor 388-402 Mark Przybyszewski
84 Jean McArthur 5 -276 Michael Fleck 373-492 Steve Ozorio
85 Abdul Khan 5 -314 Daniel Blake 391-419 Brian Premore
86 Mahboob Khan 5 -396 Maureen Morris 436-329 Michael Gincel
87 Sean Baizana 5 -440 Deji Fasanya 379-335 Lynda Woods Cleary
88 Steve Ozorio 5 -608 Paula Catanese 322-469 Jean McArthur
89 Guy Ingram 5 -688 Ruth Hamilton 404-389 Brigitte Brath
90 Maureen Morris 5 -896 Mahboob Khan 329-436 Puneet Sharma
91 Ruth Hamilton 4 -110 Guy Ingram 389-404 Dallas Johnson
92 Deji Fasanya 4 -439 Sean Baizana 335-379 Iliana Filby
93 Brigitte Brath 4 -538 Joe Roberdeau 346-426 Guy Ingram
94 Danny Panganiban 4 -793 Chris Sinacola 346-464 Ayotunde Adeyeri
95 Andrea Hatch 4 -825 Lindsay Shin 318-397 Chris Sinacola
96 Warodom Geamsakul 4 -894 Randi Goldberg 382-466 Joe Roberdeau
97 Iliana Filby 4 -1230 Brian Premore 287-484 Deji Fasanya
98 Lynda Woods Cleary 3 -769 Michael Gincel 432-328 Sean Baizana
99 Ayotunde Adeyeri 3 -901 Dallas Johnson 372-304 Danny Panganiban
100 Joe Roberdeau 3 -1054 Brigitte Brath 426-346 Warodom Geamsakul
101 Dallas Johnson 3 -1092 Ayotunde Adeyeri 304-372 Ruth Hamilton
102 Michael Gincel 2 -1031 Lynda Woods Cleary 328-432 Mahboob Khan
HG Will Anderson 663