WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 15 1496 George Macaulay 449-342 John Holgate
2 Will Anderson 13 1286 Esther Perrins 507-374 Becky Dyer
3 Becky Dyer 12 783 Shan Abbasi 374-382 Will Anderson
4 John Holgate 12 147 Jeremy Khoo 457-427 Nigel Richards
5 Nathan Benedict 11 1572 Rasheed Balogun 579-327 Stefan Rau
6 David Eldar 11 1096 Joshua Castellano 528-426 Austin Shin
7 Jesse Day 11 795 Austin Shin 492-430 Matthew Bernardina
8 Rob Robinsky 11 754 Scott Garner 469-413 David Whitley
9 Chris Lipe 11 620 Eric Kinderman 482-370 Omri Rosenkrantz
10 George Macaulay 11 618 Nigel Richards 342-449 Joel Wapnick
11 David Wiegand 11 558 Jason Keller 359-489 Matthew O'Connor
12 Shan Abbasi 11 491 Becky Dyer 382-374 Scott Garner
13 Rasheed Balogun 11 160 Nathan Benedict 327-579 Craig Beevers
14 Eric Kinderman 11 87 Chris Lipe 370-482 Evan Berofsky
15 Scott Garner 10 959 Rob Robinsky 413-469 Shan Abbasi
16 Austin Shin 10 957 Jesse Day 430-492 David Eldar
17 Craig Beevers 10 803 Matthew Bernardina 373-469 Rasheed Balogun
18 Joshua Castellano 10 772 David Eldar 426-528 Esther Perrins
19 Jeremy Khoo 10 687 John Holgate 427-457 Jason Keller
20 Matthew Bernardina 10 659 Craig Beevers 469-373 Jesse Day
21 Joel Wapnick 10 593 Matthew O'Connor 485-416 George Macaulay
22 Esther Perrins 10 570 Will Anderson 374-507 Joshua Castellano
23 Jason Keller 10 503 David Wiegand 489-359 Jeremy Khoo
24 Evan Berofsky 10 427 Jason Broersma 508-307 Eric Kinderman
25 Matthew O'Connor 10 370 Joel Wapnick 416-485 David Wiegand
26 David Whitley 10 104 Jason Ubeika 455-429 Rob Robinsky
27 Omri Rosenkrantz 10 90 Ben Schoenbrun 489-460 Chris Lipe
28 Stefan Rau 9 660 Fidelis Olotu 425-363 Nathan Benedict
29 Geoff Thevenot 9 574 Mohammad Sulaiman 516-397 Evan Cohen
30 Joanne Craig 9 505 Cecilia Huber 484-301 James Curley
31 Mpakaboari Jack 9 474 Russell Honeybun 510-398 Bradley Whitmarsh
32 Fidelis Olotu 9 234 Stefan Rau 363-425 Andrew Golding
33 Robert Linn 9 219 Jeremy Hildebrand 442-385 Ezekiel Markwei
34 Russell Honeybun 9 145 Mpakaboari Jack 398-510 Melissa Routzahn
35 Melissa Routzahn 9 141 Noel Livermore 421-393 Russell Honeybun
36 Bradley Whitmarsh 9 75 Andrew Golding 504-475 Mpakaboari Jack
37 Andrew Golding 9 24 Bradley Whitmarsh 475-504 Fidelis Olotu
38 James Curley 9 18 Amit Chakrabarti 511-300 Joanne Craig
39 Ezekiel Markwei 9 -484 Albert Hahn 497-415 Robert Linn
40 Ben Schoenbrun 8 572 Omri Rosenkrantz 460-489 Judy Romann
41 Peter Armstrong 8 446 Walker Willingham 410-458 Lucas Freeman
42 Mohammad Sulaiman 8 394 Geoff Thevenot 397-516 Walker Willingham
43 Priya Fernando 8 266 Shauna Petrie 411-357 Jason Broersma
44 Mark Francillon 8 231 Daniel Blake 508-358 Ryan Fischer
45 Puneet Sharma 8 149 Karen Richards 401-376 Daniel Blake
46 Jason Ubeika 8 135 David Whitley 429-455 Roland Filio
47 Evan Cohen 8 132 Carmel Dodd 487-449 Geoff Thevenot
48 Nuala O'Rourke 8 122 Caroline Scowcroft 502-268 Amit Chakrabarti
49 Lucas Freeman 8 72 Andy Saunders 405-407 Peter Armstrong
50 Walker Willingham 8 1 Peter Armstrong 458-410 Mohammad Sulaiman
51 Judy Romann 8 -31 Supriya Devnani 399-383 Ben Schoenbrun
52 Jason Broersma 8 -36 Evan Berofsky 307-508 Priya Fernando
53 Roland Filio 8 -38 Ruth MacInerney 425-371 Jason Ubeika
54 Albert Hahn 8 -46 Ezekiel Markwei 415-497 Andy Saunders
55 Ryan Fischer 8 -155 Daniel Milton 433-407 Mark Francillon
56 Daniel Blake 8 -252 Mark Francillon 358-508 Puneet Sharma
57 Amit Chakrabarti 8 -265 James Curley 300-511 Nuala O'Rourke
58 Andy Saunders 8 -480 Lucas Freeman 407-405 Albert Hahn
59 Jeremy Hildebrand 7.5 134 Robert Linn 385-442 Michael Fleck
60 Michael Fleck 7 466 Tan Jin Chor 360-369 Jeremy Hildebrand
61 Chris Sinacola 7 164 David Nwabor 411-271 Samantha Southard
62 Brian Premore 7 158 Samantha Southard 475-324 Karen Richards
63 Tasha Asberry 7 -80 Cheryl Melvin 418-512 Tan Jin Chor
64 Michael Tang 7 -122 Lindsay Shin 501-371 Cheryl Melvin
65 Randi Goldberg 7 -133 Paula Catanese 443-405 Supriya Devnani
66 Carmel Dodd 7 -183 Evan Cohen 449-487 Ruth MacInerney
67 Shauna Petrie 7 -188 Priya Fernando 357-411 Cecilia Huber
68 Karen Richards 7 -224 Puneet Sharma 376-401 Brian Premore
69 Abdul Khan 7 -262 Maureen Morris 348-320 Noel Livermore
70 Samantha Southard 7 -318 Brian Premore 324-475 Chris Sinacola
71 Tan Jin Chor 7 -365 Michael Fleck 369-360 Tasha Asberry
72 Cheryl Melvin 7 -492 Tasha Asberry 512-418 Michael Tang
73 Supriya Devnani 7 -938 Judy Romann 383-399 Randi Goldberg
74 Ruth MacInerney 7 -942 Roland Filio 371-425 Carmel Dodd
75 Cecilia Huber 7 -1299 Joanne Craig 301-484 Shauna Petrie
76 Noel Livermore 6.5 -540 Melissa Routzahn 393-421 Abdul Khan
77 Betty Cornelison 6.5 -625 Mark Przybyszewski 412-357 Lindsay Shin
78 David Nwabor 6.5 -658 Chris Sinacola 271-411 Paula Catanese
79 Lindsay Shin 6 -146 Michael Tang 371-501 Betty Cornelison
80 Paula Catanese 6 -158 Randi Goldberg 405-443 David Nwabor
81 Daniel Milton 6 -165 Ryan Fischer 407-433 Guy Ingram
82 Mark Przybyszewski 6 -172 Betty Cornelison 357-412 Danny Panganiban
83 Jean McArthur 6 -221 Guy Ingram 408-487 Brigitte Brath
84 Terry Kang Rau 6 -233 Sean Baizana 410-302 Steve Ozorio
85 Deji Fasanya 6 -326 Andrea Hatch 465-357 Caroline Scowcroft
86 Mahboob Khan 6 -410 Steve Ozorio 385-445 Ruth Hamilton
87 Brigitte Brath 6 -429 Michael Gincel 424-340 Jean McArthur
88 Guy Ingram 6 -634 Jean McArthur 487-408 Daniel Milton
89 Danny Panganiban 6 -651 Dallas Johnson 433-419 Mark Przybyszewski
90 Steve Ozorio 6 -682 Mahboob Khan 445-385 Terry Kang Rau
91 Caroline Scowcroft 6 -983 Nuala O'Rourke 268-502 Deji Fasanya
92 Ruth Hamilton 5 -116 Warodom Geamsakul 421-388 Mahboob Khan
93 Sean Baizana 5 -551 Terry Kang Rau 302-410 Ayotunde Adeyeri
94 Joe Roberdeau 5 -954 Iliana Filby 436-361 Maureen Morris
95 Maureen Morris 5 -1137 Abdul Khan 320-348 Joe Roberdeau
96 Ayotunde Adeyeri 4 -868 Lynda Woods Cleary 494-333 Sean Baizana
97 Lynda Woods Cleary 4 -927 Ayotunde Adeyeri 333-494 Warodom Geamsakul
98 Warodom Geamsakul 4 -952 Ruth Hamilton 388-421 Lynda Woods Cleary
99 Andrea Hatch 4 -1059 Deji Fasanya 357-465 Michael Gincel
100 Dallas Johnson 4 -1067 Danny Panganiban 419-433 Iliana Filby
101 Iliana Filby 4 -1310 Joe Roberdeau 361-436 Dallas Johnson
102 Michael Gincel 2 -1161 Brigitte Brath 340-424 Andrea Hatch
HG Will Anderson 663