WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 16 1364 Will Anderson 359-556 Will Anderson
2 Will Anderson 15 1574 Nigel Richards 556-359 Nigel Richards
3 David Eldar 13 1312 Nathan Benedict 476-465 Eric Kinderman
4 Rob Robinsky 13 880 Matthew Bernardina 483-378 David Wiegand
5 Shan Abbasi 13 832 Chris Lipe 556-351 Rasheed Balogun
6 Becky Dyer 13 754 Omri Rosenkrantz 444-382 John Holgate
7 David Wiegand 13 693 George Macaulay 486-363 Rob Robinsky
8 John Holgate 13 105 Joel Wapnick 404-381 Becky Dyer
9 Craig Beevers 12 1040 Eric Kinderman 441-402 Jesse Day
10 Jesse Day 12 738 Jeremy Khoo 474-448 Craig Beevers
11 Eric Kinderman 12 98 Craig Beevers 402-441 David Eldar
12 Rasheed Balogun 12 21 Joshua Castellano 460-401 Shan Abbasi
13 Nathan Benedict 11 1479 David Eldar 465-476 David Whitley
14 Jeremy Khoo 11 828 Jesse Day 448-474 Evan Berofsky
15 Austin Shin 11 795 Evan Berofsky 405-362 Joshua Castellano
16 Joshua Castellano 11 790 Rasheed Balogun 401-460 Austin Shin
17 Stefan Rau 11 787 Robert Linn 468-423 Jason Keller
18 Joanne Craig 11 706 Fidelis Olotu 500-349 Omri Rosenkrantz
19 Joel Wapnick 11 648 John Holgate 381-404 Mpakaboari Jack
20 Matthew Bernardina 11 637 Rob Robinsky 378-483 Scott Garner
21 Mpakaboari Jack 11 598 Andrew Golding 517-405 Joel Wapnick
22 Matthew O'Connor 11 446 Scott Garner 448-360 Chris Lipe
23 George Macaulay 11 417 David Wiegand 363-486 Ben Schoenbrun
24 Jason Keller 11 386 Esther Perrins 490-440 Stefan Rau
25 Chris Lipe 11 261 Shan Abbasi 351-556 Matthew O'Connor
26 Omri Rosenkrantz 11 182 Becky Dyer 382-444 Joanne Craig
27 David Whitley 11 115 Evan Cohen 472-440 Nathan Benedict
28 Ben Schoenbrun 10 748 Ryan Fischer 487-331 George Macaulay
29 Scott Garner 10 735 Matthew O'Connor 360-448 Matthew Bernardina
30 Geoff Thevenot 10 549 Walker Willingham 395-389 Esther Perrins
31 Esther Perrins 10 443 Jason Keller 440-490 Geoff Thevenot
32 Evan Berofsky 10 334 Austin Shin 362-405 Jeremy Khoo
33 Robert Linn 10 264 Stefan Rau 423-468 Jason Broersma
34 Jason Broersma 10 252 James Curley 536-362 Robert Linn
35 Melissa Routzahn 10 221 Puneet Sharma 466-355 Jason Ubeika
36 Jason Ubeika 10 201 Russell Honeybun 437-420 Melissa Routzahn
37 Russell Honeybun 10 159 Jason Ubeika 420-437 Ezekiel Markwei
38 Bradley Whitmarsh 10 122 Nuala O'Rourke 490-431 Evan Cohen
39 Andrew Golding 10 -74 Mpakaboari Jack 405-517 Mohammad Sulaiman
40 Ezekiel Markwei 10 -564 Lucas Freeman 420-410 Russell Honeybun
41 Jeremy Hildebrand 9.5 189 Priya Fernando 409-401 Tasha Asberry
42 Mohammad Sulaiman 9 494 Michael Tang 550-411 Andrew Golding
43 Peter Armstrong 9 346 Ruth MacInerney 483-437 Fidelis Olotu
44 Chris Sinacola 9 292 Judy Romann 388-330 Ryan Fischer
45 Mark Francillon 9 249 Amit Chakrabarti 464-413 Karen Richards
46 Randi Goldberg 9 225 Daniel Blake 429-289 Roland Filio
47 Lucas Freeman 9 208 Ezekiel Markwei 410-420 James Curley
48 Puneet Sharma 9 193 Melissa Routzahn 355-466 Walker Willingham
49 Nuala O'Rourke 9 164 Bradley Whitmarsh 431-490 Andy Saunders
50 Tasha Asberry 9 163 Andy Saunders 577-430 Jeremy Hildebrand
51 Evan Cohen 9 131 David Whitley 440-472 Bradley Whitmarsh
52 Fidelis Olotu 9 69 Joanne Craig 349-500 Peter Armstrong
53 Walker Willingham 9 34 Geoff Thevenot 389-395 Puneet Sharma
54 Roland Filio 9 -73 Albert Hahn 424-410 Randi Goldberg
55 Karen Richards 9 -106 Shauna Petrie 390-336 Mark Francillon
56 James Curley 9 -206 Jason Broersma 362-536 Lucas Freeman
57 Ryan Fischer 9 -278 Ben Schoenbrun 331-487 Chris Sinacola
58 Andy Saunders 9 -559 Tasha Asberry 430-577 Nuala O'Rourke
59 Michael Fleck 8 467 Noel Livermore 423-375 David Nwabor
60 Priya Fernando 8 144 Jeremy Hildebrand 401-409 Michael Tang
61 Shauna Petrie 8 -22 Karen Richards 336-390 Tan Jin Chor
62 Lindsay Shin 8 -80 Cheryl Melvin 402-395 Daniel Milton
63 Judy Romann 8 -109 Chris Sinacola 330-388 Noel Livermore
64 Albert Hahn 8 -128 Roland Filio 410-424 Samantha Southard
65 Jean McArthur 8 -136 Supriya Devnani 464-387 Amit Chakrabarti
66 Carmel Dodd 8 -145 Caroline Scowcroft 444-361 Daniel Blake
67 Terry Kang Rau 8 -169 Brigitte Brath 359-303 Ruth MacInerney
68 Michael Tang 8 -184 Mohammad Sulaiman 411-550 Priya Fernando
69 Tan Jin Chor 8 -253 Brian Premore 495-287 Shauna Petrie
70 Samantha Southard 8 -369 Abdul Khan 435-416 Albert Hahn
71 Amit Chakrabarti 8 -417 Mark Francillon 413-464 Jean McArthur
72 Daniel Blake 8 -547 Randi Goldberg 289-429 Carmel Dodd
73 Danny Panganiban 8 -581 Cecilia Huber 412-396 Abdul Khan
74 Ruth MacInerney 8 -943 Peter Armstrong 437-483 Terry Kang Rau
75 Noel Livermore 7.5 -497 Michael Fleck 375-423 Judy Romann
76 David Nwabor 7.5 -608 Daniel Milton 354-374 Michael Fleck
77 Ruth Hamilton 7 190 Deji Fasanya 486-313 Caroline Scowcroft
78 Brian Premore 7 -114 Tan Jin Chor 287-495 Supriya Devnani
79 Paula Catanese 7 -134 Betty Cornelison 470-376 Maureen Morris
80 Daniel Milton 7 -181 David Nwabor 374-354 Lindsay Shin
81 Sean Baizana 7 -286 Guy Ingram 489-350 Cheryl Melvin
82 Abdul Khan 7 -372 Samantha Southard 416-435 Danny Panganiban
83 Mahboob Khan 7 -531 Mark Przybyszewski 386-374 Betty Cornelison
84 Cheryl Melvin 7 -576 Lindsay Shin 395-402 Sean Baizana
85 Guy Ingram 7 -737 Sean Baizana 350-489 Cecilia Huber
86 Caroline Scowcroft 7 -943 Carmel Dodd 361-444 Ruth Hamilton
87 Maureen Morris 7 -1123 Steve Ozorio 376-366 Paula Catanese
88 Supriya Devnani 7 -1233 Jean McArthur 387-464 Brian Premore
89 Cecilia Huber 7 -1535 Danny Panganiban 396-412 Guy Ingram
90 Betty Cornelison 6.5 -778 Paula Catanese 376-470 Mahboob Khan
91 Mark Przybyszewski 6 -238 Mahboob Khan 374-386 Ayotunde Adeyeri
92 Brigitte Brath 6 -493 Terry Kang Rau 303-359 Andrea Hatch
93 Warodom Geamsakul 6 -580 Ayotunde Adeyeri 510-392 Iliana Filby
94 Deji Fasanya 6 -622 Ruth Hamilton 313-486 Lynda Woods Cleary
95 Steve Ozorio 6 -700 Maureen Morris 366-376 Michael Gincel
96 Joe Roberdeau 6 -887 Lynda Woods Cleary 421-350 Dallas Johnson
97 Dallas Johnson 6 -1046 Andrea Hatch 412-404 Joe Roberdeau
98 Andrea Hatch 5 -997 Dallas Johnson 404-412 Brigitte Brath
99 Iliana Filby 5 -1276 Michael Gincel 402-355 Warodom Geamsakul
100 Ayotunde Adeyeri 4 -1112 Warodom Geamsakul 392-510 Mark Przybyszewski
101 Lynda Woods Cleary 4 -1252 Joe Roberdeau 350-421 Deji Fasanya
102 Michael Gincel 2 -1278 Iliana Filby 355-402 Steve Ozorio
HG Will Anderson 663