WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Evan Berofsky 4 560 Chris Lipe 454-362 Matthew Bernardina
2 David Wiegand 4 441 Rasheed Balogun 456-430 Becky Dyer
3 Joshua Castellano 4 427 Roland Filio 623-496 Michael Tang
4 Lucas Freeman 4 423 Geoff Thevenot 452-335 Amit Chakrabarti
5 Matthew Bernardina 4 375 Austin Shin 446-422 Evan Berofsky
6 Becky Dyer 4 346 Ezekiel Markwei 443-385 David Wiegand
7 Michael Tang 4 184 Bradley Whitmarsh 456-439 Joshua Castellano
8 Amit Chakrabarti 4 132 Daniel Blake 434-427 Lucas Freeman
9 Ben Schoenbrun 3 628 Jeremy Hildebrand 466-468 John Holgate
10 Austin Shin 3 551 Matthew Bernardina 422-446 Nathan Benedict
11 Will Anderson 3 503 Chris Sinacola 446-353 Jeremy Hildebrand
12 Geoff Thevenot 3 460 Lucas Freeman 335-452 Robert Linn
13 Bradley Whitmarsh 3 451 Michael Tang 439-456 Esther Perrins
14 Nigel Richards 3 446 Stefan Rau 448-390 Peter Armstrong
15 Daniel Blake 3 433 Amit Chakrabarti 427-434 Terry Kang Rau
16 Craig Beevers 3 401 Nathan Benedict 418-458 Chris Lipe
17 Rasheed Balogun 3 329 David Wiegand 430-456 Andrew Golding
18 Matthew O'Connor 3 319 Carmel Dodd 454-326 James Curley
19 Rob Robinsky 3 289 Joel Wapnick 477-432 Eric Kinderman
20 Russell Honeybun 3 286 Tan Jin Chor 437-378 Ryan Fischer
21 Evan Cohen 3 281 Robert Linn 362-394 Evan Cohen
22 David Whitley 3 280 Tasha Asberry 470-412 Puneet Sharma
23 Joel Wapnick 3 253 Rob Robinsky 432-477 Supriya Devnani
24 John Holgate 3 207 Jean McArthur 444-353 Ben Schoenbrun
25 Nathan Benedict 3 186 Craig Beevers 458-418 Austin Shin
26 Jeremy Hildebrand 3 166 Ben Schoenbrun 468-466 Will Anderson
27 Robert Linn 3 166 Evan Cohen 394-362 Geoff Thevenot
28 Esther Perrins 3 163 Jeremy Khoo 413-410 Bradley Whitmarsh
29 Peter Armstrong 3 160 James Curley 488-436 Nigel Richards
30 Terry Kang Rau 3 123 Betty Cornelison 407-370 Daniel Blake
31 Chris Lipe 3 77 Evan Berofsky 362-454 Craig Beevers
32 Andrew Golding 3 65 Mark Przybyszewski 435-425 Rasheed Balogun
33 James Curley 3 63 Peter Armstrong 436-488 Matthew O'Connor
34 Eric Kinderman 3 45 Joanne Craig 440-423 Rob Robinsky
35 Ryan Fischer 3 43 Jason Keller 491-424 Russell Honeybun
36 Judy Romann 3 32 Jesse Day 433-376 Judy Romann
37 Puneet Sharma 3 13 Omri Rosenkrantz 432-353 David Whitley
38 Supriya Devnani 3 -144 George Macaulay 423-403 Joel Wapnick
39 David Eldar 2 442 Noel Livermore 570-273 Mark Przybyszewski
40 Jeremy Khoo 2 304 Esther Perrins 410-413 Brian Premore
41 Jesse Day 2 210 Judy Romann 376-433 Stefan Rau
42 Jason Broersma 2 206 Mark Francillon 533-386 Carmel Dodd
43 Randi Goldberg 2 204 Deji Fasanya 545-253 Fidelis Olotu
44 Albert Hahn 2 193 Steve Ozorio 523-398 Tasha Asberry
45 Ruth Hamilton 2 151 Paula Catanese 510-373 Tan Jin Chor
46 Jason Keller 2 142 Ryan Fischer 424-491 Roland Filio
47 Scott Garner 2 138 Caroline Scowcroft 471-323 David Nwabor
48 Shan Abbasi 2 124 Maureen Morris 519-290 Melissa Routzahn
49 Mohammad Sulaiman 2 95 Shauna Petrie 591-311 Daniel Milton
50 Karen Richards 2 70 Iliana Filby 462-302 Steve Ozorio
51 George Macaulay 2 68 Supriya Devnani 403-423 Iliana Filby
52 Mpakaboari Jack 2 14 Lynda Woods Cleary 432-291 Ezekiel Markwei
53 Mark Przybyszewski 2 4 Andrew Golding 425-435 David Eldar
54 Stefan Rau 2 -19 Nigel Richards 390-448 Jesse Day
55 Brian Premore 2 -31 Sean Baizana 417-348 Jeremy Khoo
56 Carmel Dodd 2 -49 Matthew O'Connor 326-454 Jason Broersma
57 Fidelis Olotu 2 -64 Jason Ubeika 466-358 Randi Goldberg
58 Tasha Asberry 2 -79 David Whitley 412-470 Albert Hahn
59 Tan Jin Chor 2 -134 Russell Honeybun 378-437 Ruth Hamilton
60 Roland Filio 2 -140 Joshua Castellano 496-623 Jason Keller
61 David Nwabor 2 -144 Guy Ingram 429-403 Scott Garner
62 Melissa Routzahn 2 -152 Michael Fleck 439-416 Shan Abbasi
63 Daniel Milton 2 -155 Brigitte Brath 420-386 Mohammad Sulaiman
64 Steve Ozorio 2 -157 Albert Hahn 398-523 Karen Richards
65 Iliana Filby 2 -188 Karen Richards 302-462 George Macaulay
66 Ezekiel Markwei 2 -273 Becky Dyer 385-443 Mpakaboari Jack
67 Walker Willingham 1 83 Cheryl Melvin 552-320 Andy Saunders
68 Nuala O'Rourke 1 8 Dallas Johnson 378-400 Sean Baizana
69 Warodom Geamsakul 1 -11 Andy Saunders 411-416 Jean McArthur
70 Brigitte Brath 1 -17 Daniel Milton 386-420 Dallas Johnson
71 Joanne Craig 1 -19 Eric Kinderman 423-440 Shauna Petrie
72 Priya Fernando 1 -30 Danny Panganiban 306-334 Lynda Woods Cleary
73 Jason Ubeika 1 -59 Fidelis Olotu 358-466 Noel Livermore
74 Omri Rosenkrantz 1 -77 Puneet Sharma 353-432 Danny Panganiban
75 Lindsay Shin 1 -94 Ayotunde Adeyeri 481-311 Ruth MacInerney
76 Betty Cornelison 1 -98 Terry Kang Rau 370-407 Maureen Morris
77 Chris Sinacola 1 -146 Will Anderson 353-446 Caroline Scowcroft
78 Abdul Khan 1 -194 Ruth MacInerney 460-508 Cecilia Huber
79 Samantha Southard 1 -195 Andrea Hatch 487-373 Michael Gincel
80 Jean McArthur 1 -267 John Holgate 353-444 Warodom Geamsakul
81 Sean Baizana 1 -283 Brian Premore 348-417 Nuala O'Rourke
82 Andy Saunders 1 -326 Warodom Geamsakul 416-411 Walker Willingham
83 Dallas Johnson 1 -334 Nuala O'Rourke 400-378 Brigitte Brath
84 Shauna Petrie 1 -339 Mohammad Sulaiman 311-591 Joanne Craig
85 Lynda Woods Cleary 1 -376 Mpakaboari Jack 291-432 Priya Fernando
86 Noel Livermore 1 -432 David Eldar 273-570 Jason Ubeika
87 Danny Panganiban 1 -453 Priya Fernando 334-306 Omri Rosenkrantz
88 Ruth MacInerney 1 -513 Abdul Khan 508-460 Lindsay Shin
89 Maureen Morris 1 -538 Shan Abbasi 290-519 Betty Cornelison
90 Caroline Scowcroft 1 -542 Scott Garner 323-471 Chris Sinacola
91 Cecilia Huber 1 -591 Mahboob Khan 396-376 Abdul Khan
92 Michael Gincel 1 -603 Joe Roberdeau 470-353 Samantha Southard
93 Michael Fleck 0 -125 Melissa Routzahn 416-439 Ayotunde Adeyeri
94 Mahboob Khan 0 -238 Cecilia Huber 376-396 Cheryl Melvin
95 Mark Francillon 0 -385 Jason Broersma 386-533 Deji Fasanya
96 Paula Catanese 0 -385 Ruth Hamilton 373-510 Joe Roberdeau
97 Guy Ingram 0 -468 David Nwabor 403-429 Andrea Hatch
98 Ayotunde Adeyeri 0 -505 Lindsay Shin 311-481 Michael Fleck
99 Cheryl Melvin 0 -538 Walker Willingham 320-552 Mahboob Khan
100 Deji Fasanya 0 -542 Randi Goldberg 253-545 Mark Francillon
101 Joe Roberdeau 0 -634 Michael Gincel 353-470 Paula Catanese
102 Andrea Hatch 0 -677 Samantha Southard 373-487 Guy Ingram
HG Will Anderson 663