WESPA
Main Standings Ratings Round-by-Round Statistics CSW
Results for CSW
Round:
[<<] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [>>]
RankPlayer WinsMargin Last result Next opponent
1 Nigel Richards 8 1108 John Holgate 606-336 Becky Dyer
2 David Wiegand 8 603 David Eldar 421-389 John Holgate
3 Becky Dyer 8 444 Joel Wapnick 499-419 Nigel Richards
4 Matthew Bernardina 7 721 Lucas Freeman 535-328 Fidelis Olotu
5 Will Anderson 7 686 Fidelis Olotu 451-429 Evan Berofsky
6 Chris Lipe 7 645 Evan Cohen 417-366 Jason Keller
7 Joel Wapnick 7 640 Becky Dyer 419-499 David Eldar
8 Rasheed Balogun 7 422 Austin Shin 389-388 Lucas Freeman
9 Jason Keller 7 415 Andrew Golding 399-371 Chris Lipe
10 Evan Berofsky 7 361 Rob Robinsky 436-410 Will Anderson
11 Amit Chakrabarti 7 207 Matthew O'Connor 435-346 Rob Robinsky
12 John Holgate 7 131 Nigel Richards 336-606 David Wiegand
13 David Eldar 6 745 David Wiegand 389-421 Joel Wapnick
14 Scott Garner 6 675 Nuala O'Rourke 472-306 Jason Ubeika
15 Austin Shin 6 644 Rasheed Balogun 388-389 Evan Cohen
16 Craig Beevers 6 607 David Whitley 508-316 Nuala O'Rourke
17 Rob Robinsky 6 555 Evan Berofsky 410-436 Amit Chakrabarti
18 Jason Broersma 6 542 Bradley Whitmarsh 409-315 Karen Richards
19 Geoff Thevenot 6 503 Shan Abbasi 470-448 Jesse Day
20 Matthew O'Connor 6 417 Amit Chakrabarti 346-435 Andrew Golding
21 Jesse Day 6 386 Joshua Castellano 507-389 Geoff Thevenot
22 Omri Rosenkrantz 6 380 Tan Jin Chor 443-394 James Curley
23 Jeremy Khoo 6 350 Mohammad Sulaiman 461-427 Michael Tang
24 Russell Honeybun 6 237 Joanne Craig 479-401 Mohammad Sulaiman
25 Michael Tang 6 188 Karen Richards 492-399 Jeremy Khoo
26 Lucas Freeman 6 103 Matthew Bernardina 328-535 Rasheed Balogun
27 Fidelis Olotu 6 86 Will Anderson 429-451 Matthew Bernardina
28 James Curley 6 70 George Macaulay 519-408 Omri Rosenkrantz
29 Andrew Golding 6 49 Jason Keller 371-399 Matthew O'Connor
30 Eric Kinderman 6 -117 Jason Ubeika 487-470 Shan Abbasi
31 Nathan Benedict 5 469 Terry Kang Rau 565-349 Warodom Geamsakul
32 Joshua Castellano 5 340 Jesse Day 389-507 Bradley Whitmarsh
33 Mohammad Sulaiman 5 312 Jeremy Khoo 427-461 Russell Honeybun
34 Priya Fernando 5 306 Esther Perrins 467-435 Albert Hahn
35 Evan Cohen 5 301 Chris Lipe 366-417 Austin Shin
36 Jason Ubeika 5 266 Eric Kinderman 470-487 Scott Garner
37 Walker Willingham 5 260 Warodom Geamsakul 410-341 Terry Kang Rau
38 Shan Abbasi 5 257 Geoff Thevenot 448-470 Eric Kinderman
39 Joanne Craig 5 253 Russell Honeybun 401-479 David Whitley
40 Mpakaboari Jack 5 239 Carmel Dodd 382-336 Ben Schoenbrun
41 Robert Linn 5 228 Tasha Asberry 421-364 Andy Saunders
42 Peter Armstrong 5 225 Judy Romann 486-408 Ryan Fischer
43 Albert Hahn 5 217 Ryan Fischer 445-389 Priya Fernando
44 George Macaulay 5 194 James Curley 408-519 Tan Jin Chor
45 Bradley Whitmarsh 5 117 Jason Broersma 315-409 Joshua Castellano
46 Nuala O'Rourke 5 114 Scott Garner 306-472 Craig Beevers
47 Karen Richards 5 87 Michael Tang 399-492 Jason Broersma
48 Tan Jin Chor 5 64 Omri Rosenkrantz 394-443 George Macaulay
49 Andy Saunders 5 29 Daniel Blake 458-346 Robert Linn
50 David Whitley 5 -28 Craig Beevers 316-508 Joanne Craig
51 Ben Schoenbrun 4 481 Chris Sinacola 428-390 Mpakaboari Jack
52 Stefan Rau 4 325 Brian Premore 516-363 Puneet Sharma
53 Chris Sinacola 4 108 Ben Schoenbrun 390-428 Carmel Dodd
54 Lindsay Shin 4 103 Abdul Khan 466-344 Brian Premore
55 Esther Perrins 4 80 Priya Fernando 435-467 Judy Romann
56 Daniel Blake 4 69 Andy Saunders 346-458 Tasha Asberry
57 Puneet Sharma 4 -4 Michael Fleck 532-314 Stefan Rau
58 Jean McArthur 4 -61 Melissa Routzahn 409-392 Ezekiel Markwei
59 Warodom Geamsakul 4 -72 Walker Willingham 341-410 Nathan Benedict
60 Carmel Dodd 4 -104 Mpakaboari Jack 336-382 Chris Sinacola
61 Tasha Asberry 4 -169 Robert Linn 364-421 Daniel Blake
62 Roland Filio 4 -178 Mark Francillon 476-451 Supriya Devnani
63 Terry Kang Rau 4 -186 Nathan Benedict 349-565 Walker Willingham
64 Judy Romann 4 -206 Peter Armstrong 408-486 Esther Perrins
65 Guy Ingram 4 -226 Randi Goldberg 425-391 Betty Cornelison
66 Ryan Fischer 4 -257 Albert Hahn 389-445 Peter Armstrong
67 Steve Ozorio 4 -333 Ruth Hamilton 362-338 Michael Fleck
68 Noel Livermore 4 -362 Brigitte Brath 464-320 Jeremy Hildebrand
69 Caroline Scowcroft 4 -445 Mark Przybyszewski 341-309 Brigitte Brath
70 Ezekiel Markwei 4 -572 Supriya Devnani 456-422 Jean McArthur
71 Cecilia Huber 4 -656 Jeremy Hildebrand 421-412 Daniel Milton
72 Ruth MacInerney 4 -707 Daniel Milton 426-419 Mark Francillon
73 Betty Cornelison 3.5 -33 David Nwabor 374-374 Guy Ingram
74 David Nwabor 3.5 -310 Betty Cornelison 374-374 Mark Przybyszewski
75 Randi Goldberg 3 -58 Guy Ingram 391-425 Abdul Khan
76 Ruth Hamilton 3 -98 Steve Ozorio 338-362 Melissa Routzahn
77 Paula Catanese 3 -139 Deji Fasanya 383-328 Samantha Southard
78 Jeremy Hildebrand 3 -145 Cecilia Huber 412-421 Noel Livermore
79 Mark Przybyszewski 3 -146 Caroline Scowcroft 309-341 David Nwabor
80 Shauna Petrie 3 -166 Iliana Filby 561-303 Andrea Hatch
81 Daniel Milton 3 -188 Ruth MacInerney 419-426 Cecilia Huber
82 Mark Francillon 3 -227 Roland Filio 451-476 Ruth MacInerney
83 Brigitte Brath 3 -268 Noel Livermore 320-464 Caroline Scowcroft
84 Samantha Southard 3 -356 Maureen Morris 389-273 Paula Catanese
85 Abdul Khan 3 -360 Lindsay Shin 344-466 Randi Goldberg
86 Brian Premore 3 -390 Stefan Rau 363-516 Lindsay Shin
87 Melissa Routzahn 3 -429 Jean McArthur 392-409 Ruth Hamilton
88 Sean Baizana 3 -431 Andrea Hatch 443-342 Iliana Filby
89 Dallas Johnson 3 -479 Michael Gincel 466-405 Deji Fasanya
90 Supriya Devnani 3 -820 Ezekiel Markwei 422-456 Roland Filio
91 Michael Fleck 2 -408 Puneet Sharma 314-532 Steve Ozorio
92 Deji Fasanya 2 -425 Paula Catanese 328-383 Dallas Johnson
93 Michael Gincel 2 -642 Dallas Johnson 405-466 Maureen Morris
94 Danny Panganiban 2 -703 Mahboob Khan 390-312 Joe Roberdeau
95 Cheryl Melvin 2 -750 Lynda Woods Cleary 390-321 Ayotunde Adeyeri
96 Andrea Hatch 2 -819 Sean Baizana 342-443 Shauna Petrie
97 Iliana Filby 2 -933 Shauna Petrie 303-561 Sean Baizana
98 Maureen Morris 2 -960 Samantha Southard 273-389 Michael Gincel
99 Mahboob Khan 1 -444 Danny Panganiban 312-390 Lynda Woods Cleary
100 Lynda Woods Cleary 1 -763 Cheryl Melvin 321-390 Mahboob Khan
101 Ayotunde Adeyeri 1 -862 Joe Roberdeau 395-518 Cheryl Melvin
102 Joe Roberdeau 1 -929 Ayotunde Adeyeri 518-395 Danny Panganiban
HG Will Anderson 663